Reżyseria | Ocena | |
---|---|---|
Mario Bava |
10
|
|
Lamberto Bava
(asystent)
|
||
Scenariusz | Ocena | |
Mario Bava |
10
|
|
Tudor Gates | ||
Brian Degas | ||
Arduino Maiuri
(również) (historia)
|
||
Adriano Baracco
(historia)
|
||
Angela Giussani
(historia) (również) (komiks) (niewymieniony w czołówce)
|
||
Luciana Giussani
(historia) (również) (komiks) (niewymieniony w czołówce)
|
||
Rosalba Scavia
(nadzorca ciągłości scenariusza)
|
||
Eugene Walter
(tłumaczenie) (niewymieniony w czołówce)
|
||
Producenci | Ocena | |
Dino De Laurentiis
producent
|
||
Bruno Todini
kierownik produkcji
|
||
Giorgio Adriani
kierownik produkcji
|
||
Marco Tamburella
kierownik produkcji (asystent)
|
||
Henri Michaud
współproducent (niewymieniony w czołówce)
|
||
Aktorzy | Ocena | |
John Phillip Law
Diabolik
|
||
Marisa Mell
Eva Kant
|
8,0
|
|
Michel Piccoli
Insp. Ginko
|
8,0
|
|
Adolfo Celi
Ralph Valmont
|
7,0
|
|
Claudio Gora
Szef policji
|
||
Terry-Thomas
Minister finansów
|
||
Mario Donen
Sierż. Danek
|
||
Renzo Palmer
Asystent ministra
|
||
Caterina Boratto
Lady Clark
|
||
Lucia Modugno
Prostytutka
|
||
Annie Gorassini
Rose
|
||
Carlo Croccolo
Kierowca ciężarówki
|
||
Lidia Biondi
Policjantka
|
7,0
|
|
Andrea Bosic
Kierownik banku
|
||
Federico Boido
Zausznik Valmonta
|
||
Tiberio Mitri
Zausznik Valmonta
|
||
Isarco Ravaioli
Zausznik Valmonta
|
||
Giorgio Sciolette
Lekarz w kostnicy
|
||
Bruno Alias
Gość na przyjęciu (niewymieniony w czołówce)
|
||
Walter Williams
Mężczyzna pokryty złotem (niewymieniony w czołówce)
|
||
Lella Cattaneo
Gość na przyjęciu (niewymieniony w czołówce)
|
||
Massimo Ciprari
Dyplomata (niewymieniony w czołówce)
|
||
Giulio Donnini
Dr Vernier (niewymieniony w czołówce)
|
||
Giuseppe Fazio
Tony (niewymieniony w czołówce)
|
||
Giorgio Gennari
Rudy (niewymieniony w czołówce)
|
||
Bernie Grant
Ralph Valmont (głos) (niewymieniony w czołówce)
|
||
Guidarino Guidi
Frank (niewymieniony w czołówce)
|
||
Wolfgang Hillinger
Zausznik Valmonta (niewymieniony w czołówce)
|
||
Edward Febo Kelleng
Sir Harold Clark (niewymieniony w czołówce)
|
||
Enzo Mondino
Gość na przyjęciu (niewymieniony w czołówce)
|
||
Francesco Mulè
Obsługujący krematorium (niewymieniony w czołówce)
|
||
Oscar Sciamanna
Dziennikarz (niewymieniony w czołówce)
|
||
Terry-Thomas
Minister Finansów / Minister Spraw Wewnętrznych
|
||
Ennio Antonelli
Członek Syndykatu (niewymieniony w czołówce)
|
||
Regina Elena Bisio
Stara kobieta w kostnicy (niewymieniony w czołówce)
|
||
Giuseppe Cardone
Członek Syndykatu (niewymieniony w czołówce)
|
||
Franz Colangeli
Gość na przyjęciu (niewymieniony w czołówce)
|
||
Bruno Degni
Mężczyzna na konferencji prasowej (niewymieniony w czołówce)
|
||
Sandro Dori
Pracownik stadniny (niewymieniony w czołówce)
|
||
Mario Ingrassia
Gość na przyjęciu (niewymieniony w czołówce)
|
||
Augusto Innocenzi
Gość na przyjęciu (niewymieniony w czołówce)
|
||
Silvio Klein
Mężczyzna na konferencji prasowej (niewymieniony w czołówce)
|
||
Vezio Natili
Gość na przyjęciu (niewymieniony w czołówce)
|
||
Chuck Painter
Prezenter (niewymieniony w czołówce)
|
||
Filippo Perego
Gość na przyjęciu (niewymieniony w czołówce)
|
||
Domenico Ravenna
Gość na przyjęciu (niewymieniony w czołówce)
|
||
Manlio Salvatori
Gość na przyjęciu (niewymieniony w czołówce)
|
||
Goffredo Unger
Dyplomata (niewymieniony w czołówce)
|
||
Milena Zampana
Gość na przyjęciu (niewymieniony w czołówce)
|
||
Zdjęcia | Ocena | |
Antonio Rinaldi
(kierownik zdjęć)
|
||
Mario Bava
(niewymieniony w czołówce)
|
10
|
|
Kompozytorzy | Ocena | |
Ennio Morricone |
8,1
|
|
Kostiumy | Ocena | |
Luciana Marinucci | ||
Tigano Lo Faro | ||
Gabriele Mayer | ||
Nino Lembo
(biżuteria)
|
||
Piero Gherardi
(niewymieniony w czołówce)
|
||
Giulio Coltellacci
(niewymieniony w czołówce)
|
||
Carlo Rambaldi
(niewymieniony w czołówce)
|
||
Montaż | Ocena | |
Romana Fortini | ||
Nadia Bonifazi
(asystent)
|
||
Muzyka | Ocena | |
Alessandro Alessandroni
aranżer (niewymieniony w czołówce)
|
||
Alessandro Alessandroni
wykonawca muzyki (gitara) (sitar) (niewymieniony w czołówce)
|
||
Bruno Nicolai
dyrektor muzyczny (niewymieniony w czołówce)
|
||
Bruno Nicolai
wykonawca muzyki (keyboard) (niewymieniony w czołówce)
|
||
Charakteryzacja | Ocena | |
Otello Fava
charakteryzator
|
||
Renata Magnanti
fryzjer
|
||
Scenografia | Ocena | |
Ennio Michettoni
dekorator wnętrz
|
||
Elena Da Forno
dyrektor artystyczny (asystent)
|
||
Dino Leonetti
dyrektor artystyczny (asystent)
|
||
Franco Velchi
dyrektor artystyczny (asystent)
|
||
Flavio Mogherini
dyrektor artystyczny
|
||
Ennio Michettoni
rekwizytor
|
||
Carlo Rambaldi
scenograf (niewymieniony w czołówce)
|
||
Piero Gherardi
dyrektor artystyczny (niewymieniony w czołówce)
|
||
Dźwięk | Ocena | |
Mavio Celentano
operator dźwięku
|
||
Gaetano Testa
mikrofoniarz
|
||
Italo Cameracanna
imitator dźwięku (niewymieniony w czołówce)
|
||
Italo Cameracanna
montaż efektów dźwiękowych (niewymieniony w czołówce)
|
||
Bernardino Fronzetti
operator dźwięku (niewymieniony w czołówce)
|
||
Efekty specjalne | Ocena | |
Francisco Baldini
efekty specjalne (niewymieniony w czołówce)
|
||
Mario Bava
efekty specjalne (niewymieniony w czołówce)
|
10
|
|
Pozostała Ekipa | Ocena | |
Guidarino Guidi
dobór obsady
|
||
Alfonso Avincola
fotosista
|
||
Salvatore Caruso
operator kamery (asystent)
|
||
Nicola Balini
konsultant (zdjęcia podwodne)
|
||
Fred Sidewater
księgowy produkcji
|
||
Biagio Gambini
koordynator kaskaderów (niewymieniony w czołówce)
|
||
Francesca Romana Coluzzi
kaskader (niewymieniony w czołówce)
|
||
Nella Gambini
kaskader (niewymieniony w czołówce)
|
||
Antonio Rinaldi
operator kamery (niewymieniony w czołówce)
|
||
Goffredo Unger
kaskader dublujący: John Phillip Law (niewymieniony w czołówce)
|
||
Cristo Verrillo
elektryk (niewymieniony w czołówce)
|
||
Mario Bava
artysta matowy (niewymieniony w czołówce)
|
10
|
Pozostałe
Proszę czekać…