W kontrakcie Johna McCormacka zastrzeżono, że przynajmniej część filmu będzie kręcona w Irlandii, w wybranych przez niego miejscach.
Fox zapłacił McCormackowi bezprecedensową sumę 500 000 dolarów i wysłał ekipę wraz z reżyserem Borzagem do Irlandii, aby sfilmowali tenora.
Decyzja Johna McCormicka o wyborze Franka Borzage'a na reżysera tego filmu została ogłoszona 15 czerwca 1929 roku.
Maureen O'Sullivan została zauważona przez reżysera Franka Borzage'a w Dublinie podczas produkcji. Początkowo poprosił ją o udział w filmie jako statystkę, ale później zaproponował jej główną rolę. Stała się ona jej pierwszą rolą w filmie i dała początek jej karierze.
Lokalizacja zdjęć
Projekt domku, w którym John McCormack i jego matka mieszkają w filmie, został oparty na obrazie irlandzkiego artysty Powera O'Malleya. Domek pełnił również funkcję garderoby i miejsca prób dla McCormacka i znajdował się na działce wytwórni Fox tuż obok bungalowu Mission-Revival, który służył jako garderoba Willa Rogersa.
Pozostałe
Zdjęcia do filmu trwały od 25 listopada 1929 do 1 lutego 1930 roku.
Wytwórnie AFI, Fox i The John McCormack Association of Greater Kansas City, Inc. połączyły siły, aby odrestaurować film.
System dźwiękowy Moovietone firmy Fox był uważany za lepszy od systemu Vitaphone firmy Warner.
Pomimo że był to pierwszy film Maureen O'Sullivan, ukazał się po So This Is London (1930) , i był jej drugim filmem.
Nakręcony jednocześnie w standardowym formacie 35 mm i formacie Fox 70 mm Grandeur, co oznacza, że każda sekwencja została nakręcona dwukrotnie. Przetrwała tylko wersja 35 mm. a wersja Grandeur nigdy nie została wydana, a wszystkie elementy obrazu i dźwięku z niej zostały utracone w pożarze w 1937 r. w magazynie Fox w Little Ferry w stanie New Jersey.