Reżyseria | Ocena | |
---|---|---|
Claude Lelouch | ||
Pascal Guérin
(asystent)
|
||
Simon Lelouch
(asystent)
|
||
Daniel Ziskind
(asystent)
|
||
Scenariusz | Ocena | |
Claude Lelouch | ||
Victor Hugo
(powieść)
|
8,0
|
|
Producenci | Ocena | |
Claude Lelouch
producent
|
||
Jean-Paul De Vidas
producent wykonawczy
|
||
Tania Zazulinsky
producent wykonawczy
|
||
Jean-François Mallet
kierownik produkcji
|
||
Rémi Bergman
kierownik produkcji
|
||
Arnaud Duléry
kierownik produkcji (stażysta)
|
||
Aktorzy | Ocena | |
Jean-Paul Belmondo
Henri Fortin / Jean Valjean
|
7,5
|
|
Michel Boujenah
André Ziman
|
||
Alessandra Martines
Elise Ziman
|
||
Salomé Lelouch
Córka Zimana
|
||
Annie Girardot
Thénardière
|
||
Philippe Léotard
Pan Thénardier w 1942r.
|
||
Clémentine Célarié
Catherine / Fantine
|
||
Philippe Khorsand
Javert / Policjant
|
||
Ticky Holgado
Chuligan
|
||
Rufus
Pan Thénardier 1830r. i 1990r.
|
||
Nicole Croisille
Pani Thénardier w 1830r. i 1990r.
|
||
William Leymergie
Toureiffel
|
||
Jean Marais
Biskup Myriel
|
||
Micheline Presle
Matka przełożona
|
||
Darry Cowl
Antykwariusz
|
||
Daniel Toscan du Plantier
Hrabia de Villeneuve
|
||
Antoine Duléry
Chuligan
|
||
Jacques Gamblin
Kościelny
|
||
Pierre Vernier
Szef więzienia
|
||
Sylvie Joly
Właścicielka knajpy na plaży
|
||
Robert Hossein
Mistrz ceremonii
|
||
Cyrielle Clair
Hrabina na balu
|
5,0
|
|
Margot Abascal
Salomé (lat 18)
|
||
Paul Belmondo
Henri Fortin (lat 20)
|
||
Jacques Bonnot
Chuligan
|
||
Jacques Boudet
Lekarz na wsi
|
||
Marie Bunel
Młoda Żydówka
|
||
Mickael Bussinger
Syn Thénardiera
|
||
Nathalie Cerda
Młoda Żydówka
|
||
Michaël Cohen
Marius
|
||
Jean-François Dérec
Przewoźnik do Jury
|
||
Max Fournel
Mer na wyspie Adam
|
||
Valerio Gamberini
Mały kominiarz
|
||
Pierre-Alexis Hollenbeck
Gavroche / Jeannot
|
||
Maurice Mons
Zły sąsiad
|
||
Anne-Marie Pisani
Młoda Żydówka
|
||
Wolfgang Pissors
Oficer w bunkrze
|
||
Isabelle Sadoyan
Pani Magloire
|
||
Marie-France Santon
Wierna sąsiadka
|
||
Pierre Semmler
Niemiecki żołnierz
|
||
Guillaume Souchet
Henri Fortin (lat 9)
|
||
Nicolas Vogel
Generał z Verdun
|
||
Maurice Auzel
Pierwszy przewoźnik
|
||
Jean-Claude Bouillaud
Brygadier z 1830r.
|
||
Rémy Carpentier
Strażnik
|
||
Jean-Philippe Chatrier
Jeanjean
|
||
Michel Deligne
Żandarm z 1900r.
|
||
Gilles Détroit
Zięć rolników
|
||
Gilles Dimicelli
Kolos z oberży
|
||
Maryline Even
Przewoźniczka
|
||
Stéphane Ferrara
Policjant
|
||
Aldo Frank
Pianista w oberży
|
||
Ariane Gardel
Dziecko rolników
|
||
Allen Hoist
Pianista
|
||
Henri-Jacques Huet
Administrator Opery
|
||
Bernard Lincot
Mocny skazaniec
|
||
Joseph Malerba
Obsługujący na stacji w 1942r.
|
||
Jacques Marty
Drugi przewoźnik
|
||
Hugues Massignat
Policjant
|
||
Olivier Mazoyer
Policjant
|
||
Natty Belmondo
Germaine
|
||
Mario Pecqueur
Oficer w 1918r.
|
||
Marcel Pigou
Trzeci przewoźnik
|
||
Sabaya
Cosette (lat 6)
|
||
Sachka
Dziecko w 1942r.
|
||
Richard Sammel
Niemiecki kapral w Jurze
|
7,0
|
|
Simon Sportich
Podróżny w pociągu
|
||
Ricardo Stein
Amerykański generał
|
||
Emmanuel Subes
Policjant
|
||
Arlette Thomas
Dozorczyni
|
||
Lou Tordjman
Podróżna w pociągu
|
||
Thierry Triveillot
Marcel, dziecko
|
||
Jean-Michel Verner
Policjant
|
||
Jürgen Zwingel
Oficer niemiecki w pociągu
|
||
Rémi Bergman
Amerykański reporter
|
||
Pascal Guillemin
Skazaniec (niewymieniony w czołówce)
|
||
Zdjęcia | Ocena | |
Claude Lelouch | ||
Philippe Pavans de Ceccatty | ||
Kompozytorzy | Ocena | |
Michel Legrand | ||
Francis Lai | ||
Didier Barbelivien | ||
Erik Berchot | ||
Philippe Servain | ||
Kostiumy | Ocena | |
Dominique Borg | ||
Paulette Breil | ||
Évelyne Corréard | ||
Chantal Glasman | ||
Jean-Daniel Vuillermoz
(asystent)
|
||
Dominic Lavaill
(nadzorca garderoby)
|
||
Montaż | Ocena | |
Hélène de Luze | ||
Muzyka | Ocena | |
Charakteryzacja | Ocena | |
Magali Ceyrat
charakteryzator
|
||
Sano De Perpessac
charakteryzator
|
||
Charly Koubesserian
charakteryzator
|
||
Elisabeth Henriette
charakteryzator (asystent)
|
||
Fernando Mendes
fryzjer
|
||
Mario Messere
fryzjer (asystent)
|
||
Scenografia | Ocena | |
Jacques Bufnoir
scenograf
|
7,0
|
|
Laurent Tesseyre
scenograf
|
||
Jacques Bufnoir
dyrektor artystyczny
|
7,0
|
|
Laurent Tesseyre
dekorator wnętrz
|
||
Pascal Aubin
projektant wnętrz (asystent)
|
||
Sandrine Douat
rekwizytor (stażysta)
|
||
Philippe Durand
stolarz
|
||
Denis Gautelier
koordynator konstrukcji
|
||
Pascal Morin
rekwizytor
|
||
Jean Poinot
główny architekt
|
||
Laurent Tesseyre
projektant wnętrz
|
||
Guy Vanderplaetsen
główny rekwizytor
|
||
Dźwięk | Ocena | |
Pascal Chauvin
imitator dźwięku
|
||
Patrick Egreteau
imitator dźwięku (asystent)
|
||
Jean Gargonne
montaż dźwięku
|
||
Pierre Martens
operator dźwięku
|
||
Harald Maury
dźwięk
|
||
Laurent Roüan
montaż efektów dźwiękowych
|
||
Gérard Rousseau
mikser
|
||
Eric Tisserand
mikser
|
||
Jean-Noël Yven
montaż efektów dźwiękowych
|
||
Efekty specjalne | Ocena | |
Dominique Colladant
efekty specjalne
|
||
Georges Demétrau
efekty specjalne
|
8,0
|
|
Guy Monbillard
efekty specjalne
|
||
Pozostała Ekipa | Ocena | |
Gilles Conseil
kaskader
|
||
Frédéric Vallet
kaskader
|
||
Daniel Vérité
kaskader
|
||
Berto
operator kamery (druga ekipa)
|
||
Eric Bialas
operator kamery (asystent)
|
||
Guillaume Deffontaines
prowadzący ostrość
|
||
Nicolas Juge
elektryk
|
||
Christophe Legal
operator kamery (asystent)
|
||
Claude Lelouch
operator kamery
|
||
Olivier Rodriguez
oświetlenie
|
||
Patrick Rotily
elektryk
|
Pozostałe
Proszę czekać…