Reżyseria | Ocena | |
---|---|---|
Brian De Palma |
7,4
|
|
Ernest Day
(reżyser drugiej ekipy)
|
||
Eric Schwab
(reżyser drugiej ekipy)
|
||
Paul F. Bernard
(asystent)
|
||
Kate Hazell
(asystent)
|
||
Oldřich Mach
(asystent)
|
||
Dana Maederova
(asystent) (Praga)
|
||
Jiří Ostrý
(asystent) (Praga)
|
||
Chris Soldo
(asystent)
|
||
Michael Stevenson
(asystent)
|
||
Lucie Stocková
(asystent) (Praga)
|
||
Julian Wall
(asystent) (Praga)
|
||
Kevin De La Noy
(asystent) (druga ekipa)
|
||
Martin Krauka
(asystent) (druga ekipa)
|
||
Scenariusz | Ocena | |
Robert Towne |
7,0
|
|
David Koepp
(również) (historia)
|
8,0
|
|
Steven Zaillian
(historia)
|
8,0
|
|
Producenci | Ocena | |
Tom Cruise
producent
|
7,6
|
|
Paula Wagner
producent
|
||
Paul Hitchcock
producent wykonawczy
|
||
J.C. Calciano
współproducent
|
||
Christine Bodelot
kierownik produkcji
|
||
Steve Harding
kierownik produkcji
|
||
Michal Prikryl
kierownik produkcji (Praga)
|
||
Guy Tannahill
kierownik produkcji
|
||
Kevin De La Noy
kierownik produkcji (druga ekipa)
|
||
Ruth Hasty
nadzorca postprodukcji
|
||
Patsy de Lord
koordynator produkcji
|
||
Lil Heyman
koordynator produkcji (druga ekipa)
|
||
Marianne Jenkins
koordynator produkcji (asystent)
|
||
Aktorzy | Ocena | |
Tom Cruise
Ethan Hunt
|
7,6
|
|
Jon Voight
Jim Phelps
|
7,4
|
|
Emmanuelle Béart
Claire Phelps
|
||
Henry Czerny
Eugene Kittridge
|
5,5
|
|
Jean Reno
Franz Krieger
|
8,2
|
|
Ving Rhames
Luther Stickell
|
7,0
|
|
Kristin Scott Thomas
Sarah Davies
|
7,7
|
|
Vanessa Redgrave
Max
|
7,4
|
|
Ingeborga Dapkunaite
Hannah Williams
|
6,5
|
|
Valentina Yakunina
Pijana agentka IMF
|
||
Marek Vašut
Pijany agent IMF
|
||
Nathan Osgood
Technik Kittridge'a
|
||
John McLaughlin
Dziennikarz przeprowadzający wywiad w telewizji
|
||
Rolf Saxon
William Donloe, analityk CIA
|
||
Karel Dobrý
Matthias
|
8,0
|
|
Andreas Wisniewski
Towarzysz Maxa
|
||
David Shaeffer
Rand Housman, dyplomata
|
||
Rudolf Pechan
Brandl, burmistrz
|
||
Gaston Subert
Jaroslav Reid
|
||
Ricco Ross
Ochroniarz w zastrzeżonej strefie
|
||
Mark Houghton
Ochroniarz w zastrzeżonej strefie
|
||
Bob Friend
Mężczyzna ze stacji Sky News
|
||
Annabel Mullion
Stewardesa
|
||
Garrick Hagon
Reporter CNN
|
7,0
|
|
Olegar Fedoro
Agent w pokoju w Kijowie
|
||
Sam Douglas
Agent w pokoju w Kijowie
|
||
Andrzej Borkowski
Agent w pokoju w Kijowie
|
||
Maya Dokic
Agentka w pokoju w Kijowie
|
||
Carmela Marner
Agentka w pokoju w Kijowie
|
||
Mimi Potworowska
Agentka w pokoju w Kijowie
|
||
Jiřina Třebická
Sprzątaczka
|
||
David Schneider
Inżynier w pociągu
|
||
Helen Lindsay
Kierowniczka w pociągu
|
||
Pat Starr
Agentka CIA
|
||
Richard D. Sharp
Strażnik w holu CIA
|
||
Randall Paul
Strażnik eskortujący CIA
|
||
Sue Doucette
Agentka CIA
|
||
Graydon Gould
Urzędnik publiczny
|
||
Tony Vogel
M.I. 5
|
||
Laura Brook
Margaret Hunt
|
||
Morgan Deare
Donald Hunt
|
||
David Phelan
Steward w pociągu
|
||
Melissa Knatchbull
Stewardesa w samolocie
|
||
Dale Dye
Frank Barnes (niewymieniony w czołówce)
|
||
Marcel Iures
Alexander Golitsyn (niewymieniony w czołówce)
|
||
Emilio Estevez
Jack Harmon (niewymieniony w czołówce)
|
7,0
|
|
Ion Caramitru
Zozimov (niewymieniony w czołówce)
|
||
Keith Campbell
Strażak (niewymieniony w czołówce)
|
||
Michael Cella
Student (niewymieniony w czołówce)
|
||
Harry Fielder
Kierowca samochodu (niewymieniony w czołówce)
|
||
John Knoll
Pasażer w pociągu jadącym przez tunel (niewymieniony w czołówce)
|
8,0
|
|
Michael Rogers
Duży człowiek
|
5,0
|
|
Toby Hinson
Człowiek na powierzchni (niewymieniony w czołówce)
|
||
Paul Markham
Strażnik w pociągu (niewymieniony w czołówce)
|
||
Tina Simmons
Wykonawczyni w pociągu (niewymieniony w czołówce)
|
6,0
|
|
Zdjęcia | Ocena | |
Stephen H. Burum
(kierownik zdjęć)
|
7,0
|
|
Ernest Day
(kierownik zdjęć) (druga ekipa)
|
||
Kevin Fraser
(główna pomoc techniczna) (druga ekipa)
|
||
Tony Cridlin
(pomoc techniczna)
|
||
Kompozytorzy | Ocena | |
Danny Elfman |
7,2
|
|
Lalo Schifrin
(temat)
|
||
Kostiumy | Ocena | |
Penny Rose | ||
Jill Avery | ||
Adrian Simmons | ||
Nancy Thompson | ||
Kirsten Hecktermann
(asystent)
|
||
Hana Kucerova
(nadzorca kostiumów)
|
||
Ken Crouch
(nadzorca garderoby)
|
||
Bela Friedlová
(garderoba)
|
||
Verity Jackson
(garderoba) (asystent)
|
||
Montaż | Ocena | |
Paul Hirsch |
8,0
|
|
Gordon Antell
(asystent) (USA)
|
||
Simon Cozens
(asystent)
|
||
Paul Elman
(asystent)
|
||
Mike Jackson
(asystent)
|
||
Nick Moore
(asystent)
|
7,0
|
|
Theresa Repola Mohammed
(montażysta negatywu)
|
||
Muzyka | Ocena | |
Artie Kane
dyrygent
|
||
Charakteryzacja | Ocena | |
Amanda Knight
główny charakteryzator
|
||
Dave Elsey
efekty specjalne makijażu
|
||
Colin Ware
efekty specjalne makijażu
|
||
Jirí Farkas
charakteryzator
|
||
Lisa Tomblin
fryzjer
|
||
Seth Lombardi
fryzjer (asystent)
|
||
Thomas Floutz
efekty specjalne makijażu (niewymieniony w czołówce)
|
||
Cliff Wallace
efekty specjalne makijażu (niewymieniony w czołówce)
|
||
Rob Bottin
efekty specjalne makijażu
|
||
Lois Burwell
projektant makijażu
|
||
Eithne Fennel
główny stylista
|
||
Margaret Prentice
charakteryzator osobisty: Tom Cruise
|
||
Lynn Rodgers
fryzjer
|
||
Rose Procopio Barondess
charakteryzator (niewymieniony w czołówce)
|
||
Scenografia | Ocena | |
Norman Reynolds
scenograf
|
8,0
|
|
David Lee
dyrektor artystyczny (asystent)
|
||
Peter Howitt
dekorator wnętrz
|
||
Tony Chance
ilustrator
|
||
Robert Jackson
stolarz
|
||
Chris Sibley-Hale
stolarz
|
||
Pavel Nový
główny architekt
|
||
Jon Baker
zbrojmistrz
|
||
Jonathan McKinstry
dyrektor artystyczny (niewymieniony w czołówce)
|
||
Dźwięk | Ocena | |
Christopher Boyes
projektant dźwięku
|
||
Shawn Murphy
mikser ponownego nagrania
|
||
Gary Rydstrom
mikser ponownego nagrania
|
||
Gary Summers
mikser ponownego nagrania
|
||
Tom Bellfort
nadzorujący montaż dźwięku
|
||
David Crozier
mikser
|
||
Ron Bartlett
mikser (dodatkowy)
|
||
Chris Jenkins
mikser (dodatkowy)
|
||
Tom Barwick
imitator dźwięku
|
||
Dennie Thorpe
imitator dźwięku
|
||
Jessica Bellfort
montaż dźwięku (asystent)
|
||
Kevin Sellers
montaż dźwięku (asystent)
|
||
Maia Veres
montaż dźwięku (asystent)
|
||
Tomas Cervenka
okablowanie
|
||
Clive Copland
mikrofoniarz
|
||
Tony Eckert
mikser imitacji
|
||
Tammy Fearing
montaż imitacji
|
||
Marian Wilde
montaż imitacji
|
||
Matthew Wood
montaż imitacji
|
||
Philip Rogers
operator dźwięku
|
||
Christopher Scarabosio
montaż efektów dźwiękowych
|
||
Robert Shoup
montaż efektów dźwiękowych
|
||
Michael Silvers
montaż dialogów
|
||
Gwendolyn Yates Whittle
montaż dialogów
|
||
Ellen Segal
montaż muzyki
|
||
Sharon Smith
montaż muzyki
|
||
Kenneth Karman
montaż muzyki (dodatkowy)
|
||
Jacqueline Tager
montaż muzyki (asystent)
|
||
Steve Slanec
montaż dialogów (asystent) (niewymieniony w czołówce)
|
||
Efekty specjalne | Ocena | |
Douglas D. Kelley
koordynator efektów specjalnych
|
9,0
|
|
Lyn Nicholson
koordynator efektów specjalnych
|
9,0
|
|
Eric Allard
nadzorca efektów specjalnych
|
8,0
|
|
David Beavis
nadzorca efektów specjalnych
|
8,0
|
|
Ian Wingrove
nadzorca efektów specjalnych
|
5,0
|
|
David j Watson
efekty specjalne (asystent)
|
8,0
|
|
Gary Cohen
technik
|
||
Terry Glass
technik
|
8,0
|
|
Roman Tudjarov
technik
|
||
Jirí Vater
technik
|
7,0
|
|
Pozostała Ekipa | Ocena | |
Greg Powell
koordynator kaskaderów
|
||
Keith Campbell
kaskader
|
||
Graeme Crowther
kaskader
|
||
Ray De-Haan
kaskader
|
6,0
|
|
Tracey Eddon
kaskader
|
||
Jamie Edgell
kaskader
|
||
Dean Forster
kaskader
|
||
Sarah Franzl
kaskader
|
||
Paul Jennings
kaskader
|
||
Vincent Keane
kaskader
|
||
Tom Lucy
kaskader
|
||
Chrissy Monk
kaskader
|
||
Gerard Naprous
kaskader
|
||
Dinny Powell
kaskader
|
||
Gary Powell
kaskader
|
9,0
|
|
Lee Sheward
kaskader
|
||
David Paris
pilot helikoptera
|
||
Marc Wolff
pilot helikoptera
|
||
Robert 'Bobby Z' Zajonc
pilot helikoptera (Waszyngton)
|
||
John Knoll
nadzorca efektów wizualnych
|
8,0
|
|
Richard Yuricich
nadzorca efektów wizualnych
|
||
Andrew Eio
nadzorca efektów wizualnych
|
||
Stella Bogh
projektant efektów wizualnych
|
||
Paddy Eason
projektant efektów wizualnych
|
||
Dan Glass
projektant efektów wizualnych
|
||
Chris Panton
projektant efektów wizualnych
|
||
Roni McKinley
producent efektów wizualnych
|
||
Dennis Michelson
producent efektów wizualnych
|
||
Alison O'Brien
producent efektów wizualnych
|
||
Alexandra Altrocchi
koordynator efektów wizualnych
|
||
Ginger Theisen
koordynator efektów wizualnych
|
||
Tom L. Hutchinson
nadzorca grafiki komputerowej
|
||
George Murphy
nadzorca grafiki komputerowej
|
||
Michael Gleason
montaż efektów wizualnych
|
||
Russ Woolnough
montaż efektów wizualnych
|
||
Eve Ramboz
efekty wizualne
|
||
Tim Wellspring
efekty wizualne (asystent)
|
||
Karen Ansel
dyrektor techniczny
|
||
Samir Hoon
dyrektor techniczny
|
||
Greg Killmaster
dyrektor techniczny
|
||
Jeffrey Benedict
efekty cyfrowe
|
||
Marc Chu
efekty cyfrowe
|
||
Michael Conte
efekty cyfrowe
|
||
Dan B. Goldman
efekty cyfrowe
|
||
Matt Kasmir
efekty cyfrowe
|
||
Tom Martinek
efekty cyfrowe
|
||
Stuart T. Maschwitz
efekty cyfrowe
|
||
Ken Nielsen
efekty cyfrowe
|
||
Christopher Townsend
efekty cyfrowe
|
||
Jeff Wells
efekty cyfrowe
|
||
Paddy Eason
główny zecer
|
||
Stephane Bidault
zecer
|
||
Stella Bogh
zecer
|
||
Scott Frankel
zecer
|
||
John Hardwick
zecer
|
||
Ed Hawkins
zecer
|
||
Marshall Richard Krasser
zecer
|
||
Eddie Pasquarello
zecer
|
||
Jonathan Privett
zecer
|
||
Barnaby Robson
zecer
|
||
Thomas Rosseter
zecer
|
||
James Doherty
modelarz cyfrowy
|
||
Paul Theren
modelarz cyfrowy
|
||
Tom Martinek
animator
|
||
Graham Bartram
inżynier oprogramowania
|
||
Larry McConkey
operator steadicam
|
||
Adam Dale
operator kamery
|
7,0
|
|
Gordon Hayman
operator kamery
|
||
Peter Versey
operator kamery (druga ekipa)
|
||
Sandra Dillon
operator kamery (asystent)
|
||
Rawdon Hayne
prowadzący ostrość
|
||
Nigel Seal
operator kamery (asystent)
|
||
Richard Blanshard
fotosista
|
||
Murray Close
fotosista
|
||
Andy Cole
elektryk
|
||
Igor Jelen
elektryk
|
||
Pat Miller
elektryk
|
||
Jaromír Šimek
elektryk
|
||
Petr Svoboda
elektryk
|
||
Ron Shane
mistrz oświetlenia
|
||
Laurie Shane
oświetlenie
|
||
Mali Finn
dobór obsady
|
||
Patsy Pollock
dobór obsady (Wielka Brytania)
|
||
Emily Schweber
dodatkowy dobór obsady
|
||
Kyle Cooper
projekt czołówki
|
||
Stefano Priori
księgowy (druga ekipa)
|
||
John Eccleston
księgowy (asystent)
|
||
Pavlina Prikrylova
sekretariat produkcji
|
||
Keith Campbell
kaskader dublujący: Tom Cruise (niewymieniony w czołówce)
|
||
Sarah Franzl
kaskader dublujący: Kristin Scott Thomas (niewymieniony w czołówce)
|
||
Greg Powell
kaskader (niewymieniony w czołówce)
|
||
Ken Dailey
koordynator efektów wizualnych (niewymieniony w czołówce)
|
||
Russell Koonce
efekty cyfrowe (niewymieniony w czołówce)
|
||
Matt Johnson
zecer (niewymieniony w czołówce)
|
||
Doug Tubach
zecer (niewymieniony w czołówce)
|
||
Joe Pavlo
tworzący w technologii cyfrowej (niewymieniony w czołówce)
|
||
Paul Borg
elektryk (niewymieniony w czołówce)
|
||
Chris Brock
menedżer obiektów zdjęciowych
|
Pozostałe
Proszę czekać…