Reżyseria | Ocena | |
---|---|---|
Francis Ford Coppola |
7,7
|
|
Tony Brandt
(asystent)
|
||
Fred T. Gallo
(asystent)
|
||
Steven P. Skloot
(asystent)
|
||
Scenariusz | Ocena | |
Mario Puzo
(również) (powieść „Ojciec chrzestny”)
|
||
Francis Ford Coppola |
7,7
|
|
Producenci | Ocena | |
Albert S. Ruddy
producent
|
||
Gary Chazan
producent (asystent)
|
||
Gray Frederickson
współproducent
|
||
Fred C. Caruso
kierownik produkcji
|
||
Valerio De Paolis
kierownik produkcji
|
||
Ned Kopp
kierownik produkcji (niewymieniony w czołówce)
|
||
Robert Evans
producent wykonawczy (niewymieniony w czołówce)
|
8,0
|
|
Aktorzy | Ocena | |
Marlon Brando
Don Vito Corleone
|
8,2
|
|
Al Pacino
Michael Corleone
|
9,0
|
|
Diane Keaton
Kay Adams
|
7,8
|
|
Robert Duvall
Tom Hagen
|
8,2
|
|
Richard S. Castellano
Peter Clemenza
|
||
James Caan
Santino „Sonny” Corleone
|
7,3
|
|
Sterling Hayden
McCluskey, kapitan policji
|
||
Talia Shire
Connie Corleone Rizzi
|
6,9
|
|
John Marley
Jack Woltz
|
||
Richard Conte
Don Emilio Barzini
|
||
John Cazale
Fredo Corleone
|
||
Rudy Bond
Don Carmine Cuneo
|
||
Gianni Russo
Carlo Rizzi
|
7,0
|
|
Tere Livrano
Theresa Hagen
|
||
Al Martino
Johnny Fontane
|
||
Morgana King
Mama Corleone
|
||
Lenny Montana
Luca Brasi
|
||
John Martino
Paulie Gatto
|
||
Salvatore Corsitto
Bonasera
|
||
Richard Bright
Al Neri
|
||
Alex Rocco
Moe Greene
|
||
Tony Giorgio
Bruno Tattaglia
|
||
Vito Scotti
Nazorine
|
||
Victor Rendina
Don Philip Tattaglia
|
||
Jeannie Linero
Lucy Mancini
|
||
Julie Gregg
Sandra Corleone
|
||
Ardell Sheridan
Pani Clemenza
|
||
Simonetta Stefanelli
Apollonia Vitelli Corleone
|
||
Angelo Infanti
Fabrizio
|
6,0
|
|
Corrado Gaipa
Don Tommasino
|
||
Franco Citti
Calo
|
||
Saro Urzì
Vitelli
|
||
Abe Vigoda
Sal Tessio
|
8,7
|
|
Al Lettieri
Virgil „Turek” Sollozzo
|
||
Carmine Coppola
Pianista (niewymieniony w czołówce)
|
||
Sofia Coppola
Michael Francis Rizzi jako niemowlę (niewymieniony w czołówce)
|
7,2
|
|
Louis Guss
Don Zaluchi (niewymieniony w czołówce)
|
||
Randy Jurgensen
Zabójca Sonny'ego (niewymieniony w czołówce)
|
||
Gian-Carlo Coppola
Obserwator na chrzcie (niewymieniony w czołówce)
|
||
Ron Gilbert
Odźwierny na weselu (niewymieniony w czołówce)
|
||
Tony Lip
Gość weselny (niewymieniony w czołówce)
|
||
Father Joseph Medeglia
Ksiądz na chrzcie (niewymieniony w czołówce)
|
||
Anthony Gounaris
Anthony Vito Corleone (niewymieniony w czołówce)
|
||
Joe Lo Grippo
Ochroniarz Sonny'ego (niewymieniony w czołówce)
|
||
Sal Richards
Pijany (niewymieniony w czołówce)
|
||
Nick Vallelonga
Gość weselny (niewymieniony w czołówce)
|
||
Sonny Grosso
Phillips, detektyw (niewymieniony w czołówce)
|
||
Ed Vantura
Gość weselny (niewymieniony w czołówce)
|
||
Lou Martini Jr.
Chłopiec na weselu (niewymieniony w czołówce)
|
||
Rick Petrucelli
Człowiek na miejscu dla pasażera (niewymieniony w czołówce)
|
||
Burt Richards
Człowiek od kwiatów (niewymieniony w czołówce)
|
||
Tom Rosqui
Rocco Lampone (niewymieniony w czołówce)
|
||
Gabriele Torrei
Enzo, piekarz (niewymieniony w czołówce)
|
||
Matthew Vlahakis
Syn Clemenzy, bawiący się samochodzikiem (niewymieniony w czołówce)
|
6,0
|
|
Joe Spinell
Willi Cicci (niewymieniony w czołówce)
|
6,0
|
|
Filomena Spagnuolo
Statystka w scenie weselnej (niewymieniony czołówce)
|
||
Frank Macetta
(niewymieniony w czołówce)
|
||
Frank Sivero
(niewymieniony w czołówce)
|
||
Max Brandt
(niewymieniony w czołówce)
|
||
Italia Coppola
(niewymieniony w czołówce)
|
||
Gray Frederickson
Kowboj na planie filmowym w studiu Woltza (niewymieniony w czołówce)
|
||
Don Costello
Don Victor Stracci (niewymieniony w czołówce)
|
||
Peter Lemongello
Piosenkarz (niewymieniony w czołówce)
|
||
Carol Morley
Pielęgniarka na nocnym dyżurze (niewymieniony w czołówce)
|
||
Nino Ruggeri
Gangster na pogrzebie (niewymieniony w czołówce)
|
||
Norm Bacchiocchi
Zabójca Luca Brasiego (niewymieniony w czołówce)
|
||
Tybee Brascia
Tańczący na weselu (niewymieniony w czołówce)
|
||
Roman Coppola
Chłopak na ulicy (niewymieniony w czołówce)
|
||
Robert Dahdah
Mężczyzna w tłumie (niewymieniony w czołówce)
|
||
Merril E. Joels
Pobierający opłatę za przejazd (niewymieniony w czołówce)
|
||
Raymond Martino
Członek rodziny Corleone (niewymieniony w czołówce)
|
||
Zdjęcia | Ocena | |
Gordon Willis | ||
Bill Butler
(kierownik zdjęć) (druga ekipa) (niewymieniony w czołówce)
|
8,0
|
|
Edward Knott
(pomoc techniczna) (niewymieniony w czołówce)
|
||
Robert Ward
(główna pomoc techniczna) (niewymieniony w czołówce)
|
||
Kompozytorzy | Ocena | |
Nino Rota | ||
Carmine Coppola
(muzyka dodatkowa) (niewymieniony w czołówce)
|
||
Kostiumy | Ocena | |
Anna Hill Johnstone | ||
George Newman
(nadzorca garderoby)
|
||
Marilyn Putnam
(garderoba)
|
||
Montaż | Ocena | |
William Reynolds | ||
Peter Zinner | ||
Marc Laub
(niewymieniony w czołówce)
|
||
Murray Solomon
(niewymieniony w czołówce)
|
||
Pierre Jalbert
(asystent) (niewymieniony w czołówce)
|
||
Barbara Marks
(asystent) (niewymieniony w czołówce)
|
||
Maurice Schell
(asystent) (niewymieniony w czołówce)
|
||
Jack Wheeler
(asystent) (niewymieniony w czołówce)
|
||
Muzyka | Ocena | |
Carlo Savina
dyrygent
|
||
Charakteryzacja | Ocena | |
Phil Rhodes
charakteryzator
|
||
Dick Smith
charakteryzator
|
9,0
|
|
Philip Leto
fryzjer
|
||
Scenografia | Ocena | |
Dean Tavoularis
scenograf
|
||
Warren Clymer
dyrektor artystyczny
|
||
Samuel Verts
dyrektor artystyczny (asystent)
|
||
Philip Smith
dekorator wnętrz
|
||
William Canfield
rekwizytor (niewymieniony w czołówce)
|
||
Robert Hart
stolarz (niewymieniony w czołówce)
|
||
Robert Scaife
koordynator konstrukcji (niewymieniony w czołówce)
|
||
Dźwięk | Ocena | |
Christopher Newman
operator dźwięku
|
||
Howard Beals
montaż efektów dźwiękowych
|
||
Pierre Jalbert
montaż dźwięku (asystent) (niewymieniony w czołówce)
|
||
Les Lazarowitz
mikrofoniarz (niewymieniony w czołówce)
|
||
John C. Hammell
montaż muzyki (niewymieniony w czołówce)
|
||
Steve Cook
mikser postsynchronu (niewymieniony w czołówce)
|
||
Efekty specjalne | Ocena | |
Sass Bedig
efekty specjalne
|
7,0
|
|
A.D. Flowers
efekty specjalne
|
||
Joe Lombardi
efekty specjalne
|
7,0
|
|
Paul J. Lombardi
nadzorca efektów specjalnych (niewymieniony w czołówce)
|
||
Pozostała Ekipa | Ocena | |
Michael Chapman
operator kamery
|
||
Louis DiGiaimo
dobór obsady
|
||
Andrea Eastman
dobór obsady
|
||
Fred Roos
dobór obsady
|
||
Paul Baxley
koordynator kaskaderów (niewymieniony w czołówce)
|
||
Joe Bucaro III
kaskader dublujący (niewymieniony w czołówce)
|
||
Steven Burnett
kaskader (niewymieniony w czołówce)
|
||
Howard Block
operator kamery (dodatkowy) (niewymieniony w czołówce)
|
||
Joe Rutledge
elektryk (niewymieniony w czołówce)
|
||
Peter Salim
operator kamery (asystent) (niewymieniony w czołówce)
|
||
Tibor Sands
operator kamery (asystent) (niewymieniony w czołówce)
|
||
Jack Stager
fotosista (niewymieniony w czołówce)
|
||
Dusty Wallace
oświetlenie (niewymieniony w czołówce)
|
||
Riccardo Bertoni
dodatkowy dobór obsady (niewymieniony w czołówce)
|
||
Jasmine Sabu
treser zwierząt (niewymieniony w czołówce)
|
Pozostałe
Proszę czekać…