Reżyseria | Ocena | |
---|---|---|
William A. Wellman | ||
Charles Barton
(asystent) (niewymieniony w czołówce)
|
||
Norman Z. McLeod
(asystent) (niewymieniony w czołówce)
|
||
Harry d'Abbadie d'Arrast
(niewymieniony w czołówce)
|
||
James Ewens
(asystent) (niewymieniony w czołówce)
|
||
Richard Johnston
(asystent) (niewymieniony w czołówce)
|
||
E.K. Merritt
(asystent) (niewymieniony w czołówce)
|
||
Scenariusz | Ocena | |
Hope Loring | ||
Louis D. Lighton | ||
John Monk Saunders
(historia)
|
||
Julian Johnson
(plansze tekstowe)
|
||
Byron Morgan
(historia) (niewymieniony w czołówce)
|
||
Producenci | Ocena | |
Lucien Hubbard
producent
|
||
B.P. Schulberg
współproducent
|
||
Frank M. Blount
kierownik produkcji (niewymieniony w czołówce)
|
||
Lucien Hubbard
nadzorca produkcji (niewymieniony w czołówce)
|
||
Aktorzy | Ocena | |
Clara Bow
Mary Preston
|
||
Charles 'Buddy' Rogers
Jack Powell
|
||
Richard Arlen
David Armstrong
|
||
Jobyna Ralston
Sylvia Lewis
|
||
El Brendel
Herman Schwimpf
|
||
Richard Tucker
Porucznik Sił Powietrznych
|
||
Gary Cooper
Kadet White
|
||
Gunboat Smith
Sierżant
|
||
Henry B. Walthall
Ojciec Davida Armstronga
|
||
Roscoe Karns
Por. Cameron
|
||
Julia Swayne Gordon
Matka Davida Armstronga
|
||
Arlette Marchal
Celeste
|
||
Rod Rogers
Lotnik
|
||
Charles Barton
Żołnierz flirtujący z Klarą Bow (niewymieniony w czołówce)
|
||
Thomas Carrigan
(niewymieniony w czołówce)
|
||
Thomas Carr
Lotnik (niewymieniony w czołówce)
|
||
Margery Chapin
Chłopka (niewymieniony w czołówce)
|
||
Andy Clark
(niewymieniony w czołówce)
|
||
Nigel De Brulier
Chłop (niewymieniony w czołówce)
|
||
Dick Grace
Lotnik (niewymieniony w czołówce)
|
||
William Hickey
Charlton Blanchard (niewymieniony w czołówce)
|
||
Hedda Hopper
Pani Powell (niewymieniony w czołówce)
|
||
George Irving
Pan Powell (niewymieniony w czołówce)
|
||
Robert Livingston
Rekrut (niewymieniony w czołówce)
|
||
James Pierce
Żołnierz (niewymieniony w czołówce)
|
||
Frank Tomick
(niewymieniony w czołówce)
|
||
Carl von Haartman
Oficer niemiecki (niewymieniony w czołówce)
|
||
Gloria Wellman
Dziecko chłopów (niewymieniony w czołówce)
|
||
William A. Wellman
Żołnierz (niewymieniony w czołówce)
|
||
Zalla Zarana
(niewymieniony w czołówce)
|
||
Evelyn Selbie
Pracownica garderoby (niewymieniony w czołówce)
|
||
Hal George
(niewymieniony w czołówce)
|
||
Douglas Haig
(niewymieniony w czołówce)
|
||
Sgt. Jiggs
(niewymieniony w czołówce)
|
||
Jane Laurell
(niewymieniony w czołówce)
|
||
Percy Williams
Lokaj Davida Armstronga (niewymieniony w czołówce)
|
||
Zdjęcia | Ocena | |
Harry Perry | ||
L.B. Abbott
(dodatkowe zdjęcia) (niewymieniony w czołówce)
|
||
E.F. Adams
(dodatkowe zdjęcia) (niewymieniony w czołówce)
|
||
Guy Bennett
(dodatkowe zdjęcia) (niewymieniony w czołówce)
|
||
Cliff Blackstone
(dodatkowe zdjęcia) (niewymieniony w czołówce)
|
||
Russell Harlan
(dodatkowe zdjęcia) (niewymieniony w czołówce)
|
||
Albert Myers
(dodatkowe zdjęcia) (niewymieniony w czołówce)
|
||
Gene O'Donnell
(dodatkowe zdjęcia) (niewymieniony w czołówce)
|
||
Paul Parry
(dodatkowe zdjęcia) (niewymieniony w czołówce)
|
||
William Rand
(dodatkowe zdjęcia) (niewymieniony w czołówce)
|
||
Herman Schopp
(dodatkowe zdjęcia) (niewymieniony w czołówce)
|
||
E. Burton Steene
(dodatkowe zdjęcia) (niewymieniony w czołówce)
|
||
George Stevens
(dodatkowe zdjęcia) (niewymieniony w czołówce)
|
||
Sergeant Ward
(dodatkowe zdjęcia) (niewymieniony w czołówce)
|
||
Al Williams
(dodatkowe zdjęcia) (zdjęcia lotnicze) (niewymieniony w czołówce)
|
||
Kompozytorzy | Ocena | |
J.S. Zamecnik
(niewymieniony w czołówce)
|
||
Kostiumy | Ocena | |
Travis Banton
(niewymieniony w czołówce)
|
||
Edith Head
(niewymieniony w czołówce)
|
||
Montaż | Ocena | |
E. Lloyd Sheldon
(główny montażysta)
|
||
Lucien Hubbard
(niewymieniony w czołówce)
|
||
Carl Pierson
(montażysta negatywu) (niewymieniony w czołówce)
|
||
Mildred Richter
(montażysta negatywu) (niewymieniony w czołówce)
|
||
Muzyka | Ocena | |
Peter Boyer
dyrygent
|
||
Ira Hearshen
dyrygent
|
||
Dominik Hauser
aranżer
|
||
Frederick Hodges
aranżer (dodatkowy)
|
||
Robert Becker
wykonawca muzyki
|
||
Wayne Bergeron
wykonawca muzyki (trąbka)
|
||
Jeff Bunnell
wykonawca muzyki (trąbka)
|
||
Steve Holtman
wykonawca muzyki (trąbka)
|
||
Malcolm McNab
wykonawca muzyki (trąbka)
|
||
Burnette Dillon
wykonawca muzyki (trąbka solówka)
|
||
Becky Bunnell
wykonawca muzyki (skrzypce)
|
||
Eve Butler
wykonawca muzyki (skrzypce)
|
||
Mario De Leon
wykonawca muzyki (skrzypce)
|
||
Lisa Dondlinger
wykonawca muzyki (skrzypce)
|
||
Tiffany Y. Hu
wykonawca muzyki (skrzypce)
|
||
Norman Hughes
wykonawca muzyki (skrzypce)
|
||
Sharon Jackson
wykonawca muzyki (skrzypce)
|
||
Peter Kent
wykonawca muzyki (skrzypce)
|
||
Songa Lee
wykonawca muzyki (skrzypce)
|
||
Sid Page
wykonawca muzyki (skrzypce)
|
||
Vladimir Polimatidi
wykonawca muzyki (skrzypce)
|
||
Barbra Porter
wykonawca muzyki (skrzypce)
|
||
Julie Rogers
wykonawca muzyki (skrzypce)
|
||
Nancy Roth
wykonawca muzyki (skrzypce)
|
||
John Wittenberg
wykonawca muzyki (skrzypce)
|
||
Kathleen Robertson
wykonawca muzyki (skrzypce solówka)
|
||
John Hayhurst
wykonawca muzyki (altówka)
|
||
Pam Jacobson
wykonawca muzyki (altówka)
|
||
Renita Koven
wykonawca muzyki (altówka)
|
||
Miriam Mayer
wykonawca muzyki (altówka)
|
||
Cameron Patrick
wykonawca muzyki (altówka)
|
||
Kazi Pitelka
wykonawca muzyki (altówka)
|
||
Carolyn Riley
wykonawca muzyki (altówka)
|
||
George Thatcher
wykonawca muzyki (puzon)
|
||
Craig Ware
wykonawca muzyki (puzon)
|
||
David Stout
wykonawca muzyki (puzon solówka)
|
||
Phil Feather
wykonawca muzyki (obój) (klarnet)
|
||
Frederick Hodges
wykonawca muzyki (pianino)
|
||
Armen Ksajikian
wykonawca muzyki (wiolonczela)
|
||
Louise Di Tullio
wykonawca muzyki (flet pikolo)
|
||
Charakteryzacja | Ocena | |
Scenografia | Ocena | |
Hans Dreier
dyrektor artystyczny (niewymieniony w czołówce)
|
||
Charles Barton
główny rekwizytor (niewymieniony w czołówce)
|
||
Paul B. Malone
architekt (niewymieniony w czołówce)
|
||
Dźwięk | Ocena | |
Ben Burtt
projektant dźwięku (werjsa 2012)
|
9,0
|
|
Dustin Cawood
montaż efektów dźwiękowych (wersja 2021)
|
||
Efekty specjalne | Ocena | |
Roy Pomeroy
efekty specjalne (niewymieniony w czołówce)
|
||
Barney Wolff
efekty specjalne (asystent) (niewymieniony w czołówce)
|
||
Pozostała Ekipa | Ocena | |
William H. Clothier
operator kamery
|
||
Ernest Laszlo
operator kamery
|
||
Bert Baldridge
operator kamery (dodatkowy) (niewymieniony w czołówce)
|
||
Cliff Blackstone
operator kamery (dodatkowy) (niewymieniony w czołówce)
|
||
Frank Cotner
operator kamery (dodatkowy) (niewymieniony w czołówce)
|
||
Faxon M. Dean
operator kamery (dodatkowy) (niewymieniony w czołówce)
|
||
Russell Harland
operator kamery (dodatkowy) (niewymieniony w czołówce)
|
||
Ray Olsen
operator kamery (dodatkowy) (niewymieniony w czołówce)
|
||
Herman Schopp
operator kamery (dodatkowy) (niewymieniony w czołówce)
|
||
E. Burton Steene
operator kamery (dodatkowy) (niewymieniony w czołówce)
|
||
L. Guy Wilky
operator kamery (dodatkowy) (niewymieniony w czołówce)
|
||
Al Williams
operator kamery (dodatkowy) (niewymieniony w czołówce)
|
||
Cliff Shirpser
operator kamery (asystent) (niewymieniony w czołówce)
|
||
George Stevens
operator kamery (asystent) (niewymieniony w czołówce)
|
||
Rod Rogers
pilot kaskader
|
||
Frank Andrews
pilot kaskader (niewymieniony w czołówce)
|
||
Pierce L. Butler
pilot kaskader (niewymieniony w czołówce)
|
||
Frank Clarke
pilot kaskader (niewymieniony w czołówce)
|
||
Hal George
pilot kaskader (niewymieniony w czołówce)
|
||
Dick Grace
pilot kaskader (niewymieniony w czołówce)
|
||
Clarence Irvine
pilot kaskader (niewymieniony w czołówce)
|
||
Denis Kavanagh
pilot kaskader (niewymieniony w czołówce)
|
||
Cherie May
kaskader dublujący (niewymieniony w czołówce)
|
||
Earle E. Partridge
pilot kaskader (niewymieniony w czołówce)
|
||
Earl H. Robinson
pilot kaskader (niewymieniony w czołówce)
|
||
Sterling R. Stribling
pilot kaskader (niewymieniony w czołówce)
|
||
Bill Taylor
pilot kaskader (niewymieniony w czołówce)
|
||
Frank Tomick
pilot kaskader (niewymieniony w czołówce)
|
||
Hoyt Vandenberg
pilot kaskader (niewymieniony w czołówce)
|
||
Otto Dyar
fotosista (niewymieniony w czołówce)
|
||
Eugene Richee
fotosista (niewymieniony w czołówce)
|
||
Jack Ewing
treser zwierząt (niewymieniony w czołówce)
|
Pozostałe
Proszę czekać…