Reżyseria | Ocena | |
---|---|---|
Philip John | ||
Matthew B. Roberts
(reżyser drugiej ekipy)
|
||
Patrick Conroy
(asystent)
|
||
Paul Mindel
(asystent)
|
||
Alex McKay
(asystent)
|
||
Kim Stewart
(asystent)
|
||
Andrew Lanni
(asystent)
|
||
Nick Heckstall-Smith
(asystent) (druga ekipa)
|
||
Judith Milne
(asystent) (druga ekipa)
|
||
Greig Liddell
(asystent) (druga ekipa)
|
||
Scenariusz | Ocena | |
Toni Graphia | ||
Matthew B. Roberts | ||
Ronald D. Moore
(realizacja)
|
6,3
|
|
Diana Gabaldon
(książki)
|
||
Producenci | Ocena | |
Elicia Bessette
współproducent
|
||
Michael O'Halloran
współproducent
|
||
David Brown
producent
|
||
Matthew B. Roberts
współproducent wykonawczy
|
||
Andy Harries
producent wykonawczy
|
||
Jim Kohlberg
producent wykonawczy
|
||
Anne Kenney
producent wykonawczy
|
||
Toni Graphia
producent wykonawczy
|
||
Ira Steven Behr
producent wykonawczy
|
||
Maril Davis
producent wykonawczy
|
||
Ronald D. Moore
producent wykonawczy
|
6,3
|
|
Michael Wilson
kierownik produkcji
|
||
Steven Moore
koordynator produkcji
|
||
Hazel Borthwick
koordynator produkcji (asystent)
|
||
Michelle Mason
nadzorca postprodukcji (USA)
|
||
David Frew
nadzorca postprodukcji (Wielka Brytania)
|
||
Bryce Scherer-Brian
koordynator postprodukcji (USA)
|
||
Charlotte Walsh
koordynator postprodukcji (Wielka Brytania)
|
||
Chris Cameron
kierownik produkcji
|
||
Roz Traynor
kierownik produkcji
|
||
Paul Robbins
kierownik produkcji
|
||
Aktorzy | Ocena | |
Caitríona Balfe
Claire Randall
|
7,3
|
|
Sam Heughan
Jamie Fraser
|
7,0
|
|
Duncan Lacroix
Murtagh Fitzgibbons Fraser
|
||
Graham McTavish
Dougal MacKenzie
|
7,0
|
|
Lotte Verbeek
Gillian Edgars
|
6,9
|
|
Richard Rankin
Roger Wakefield
|
6,0
|
|
Sophie Skelton
Brianna Randall
|
||
Andrew Gower
Książę Charles Edward Stuart
|
||
Grant O'Rourke
Rupert MacKenzie
|
||
Romann Berrux
Fergus
|
||
Scott Kyle
Ross
|
||
James Robinson
Greg Edgars
|
||
Iona Claire
Fiona Graham
|
||
Carol Ann Crawford
Pani Berrow
|
||
Charles Jamieson
Pan Berrow
|
||
Dawn Chandler
Urzędniczka w archiwum
|
||
Tim Licata
Turysta w Culloden
|
||
Nick Cheales
Mąż w Culloden
|
||
Fiona Ormiston
Żona w Culloden
|
||
Clunie Mackenzie
Kobieta przy grobie w Culloden
|
||
Zdjęcia | Ocena | |
Neville Kidd
(kierownik zdjęć)
|
||
Alasdair Walker
(kierownik zdjęć drugoplanowych)
|
||
Tim Critchell
(główna pomoc techniczna)
|
||
Jon McCormick
(pomoc techniczna) (asystent)
|
||
Ronan Devlin
(pomoc techniczna) (asystent)
|
||
Stuart Bunting
(pomoc techniczna) (druga ekipa)
|
||
Kompozytorzy | Ocena | |
Bear McCreary | ||
Kostiumy | Ocena | |
Terry Dresbach | ||
Kirsty Allen | ||
Marnie Ormiston | ||
Orla Marley | ||
Anna Lau
(nadzorca kostiumów)
|
||
Emily Curtis
(nadzorca kostiumów)
|
||
Ali Bremner
(nadzorca kostiumów)
|
||
Nadine Powell
(asystent)
|
||
Elle Wilson
(asystent)
|
||
Helena Deerwater
(asystent)
|
||
Emily Ann Watson
(asystent)
|
||
Sarah Bennie
(asystent)
|
||
Jamie Matheson
(asystent)
|
||
Montaż | Ocena | |
Michael O'Halloran | ||
Joe Sawyer
(Wielka Brytania)
|
||
Christopher M. Meagher
(asystent) (USA)
|
||
Ryan Patrick Brennan
(asystent) (USA)
|
||
Ross MacRae
(asystent) (Wielka Brytania)
|
||
Lucy Armitage
(asystent) (Wielka Brytania)
|
||
Muzyka | Ocena | |
Charakteryzacja | Ocena | |
Annie McEwan
projektant makijażu
|
||
Annie McEwan
projektant fryzur
|
||
Claire Harris
nadzorca charakteryzacji
|
||
Ashley Hill
nadzorca charakteryzacji
|
||
Claire Harris
nadzorca stylizacji
|
||
Ashley Hill
nadzorca stylizacji
|
||
Anita Anderson
charakteryzator
|
||
Wendy Kemp Forbes
charakteryzator
|
||
Nikki Cowe
charakteryzator
|
||
Nicola Muldoon
charakteryzator
|
||
Raymond McArthur
charakteryzator
|
||
Anita Anderson
fryzjer
|
||
Wendy Kemp Forbes
fryzjer
|
||
Nikki Cowe
fryzjer
|
||
Nicola Muldoon
fryzjer
|
||
Raymond McArthur
fryzjer
|
||
Scenografia | Ocena | |
Jon Gary Steele
scenograf
|
7,0
|
|
Nicki McCallum
dyrektor artystyczny nadzorujący
|
||
Andy Thomson
dyrektor artystyczny
|
||
Emer O'Sullivan
dyrektor artystyczny
|
||
Zoe Wight
dyrektor artystyczny
|
||
Caireen Todd
dyrektor artystyczny
|
||
Kimberley Bright
dyrektor artystyczny (asystent)
|
||
Gina Cromwell
dekorator wnętrz
|
||
Stuart Bryce
dekorator wnętrz (asystent)
|
||
Lydia Farrell
dekorator wnętrz (asystent)
|
||
Caireen Todd
projektant wnętrz
|
||
Danny Sumsion
główny architekt
|
||
John Casey
główny rekwizytor
|
||
Jim Elliott
zbrojmistrz
|
||
Phil Bowen
stolarz
|
||
Alex Robertson
stolarz
|
||
Richard Hassall
stolarz
|
||
David Richmond
stolarz
|
||
John Baird
stolarz
|
||
Christopher Breslin
stolarz
|
||
Jake Drummond
stolarz
|
||
Chris Franchi
stolarz
|
||
Allan Johnstone
stolarz
|
||
Stuart Kennedy
stolarz
|
||
Peter Knotts
stolarz
|
||
Andy MacDonald
stolarz
|
||
Edward McGee
stolarz
|
||
Michael Prickett
stolarz
|
||
Bob Ross
stolarz
|
||
Kris Whitehead
stolarz
|
||
Bettina Scheibe
malarz
|
||
Lynsey Sinnamon
malarz
|
||
Bobby Gee
malarz
|
||
Oliver Arndt
malarz
|
||
Joe Callaghan
malarz
|
||
Nancy Eadington
malarz
|
||
Robert Hughes
malarz
|
||
Rosie Jacobs
malarz
|
||
Leo Moran
malarz
|
||
Alice Leonard
malarz
|
||
Dźwięk | Ocena | |
Brian Milliken
mikser
|
||
Vince Balunas
nadzorujący montaż dźwięku
|
||
Michael Baber
montaż muzyki
|
||
Nello Torri
mikser ponownego nagrania
|
||
Alan Decker
mikser ponownego nagrania
|
||
Martin Ireland
technik dźwięku
|
||
Jackson Milliken
technik dźwięku
|
||
Jordan Milliken
dźwięk (asystent)
|
||
Douglas Kerr
operator dźwięku (druga ekipa)
|
||
Kian McClure
mikrofoniarz (druga ekipa)
|
||
Efekty specjalne | Ocena | |
Russ Perkin
nadzorca efektów specjalnych
|
||
Dewi Alun Foulkes
technik
|
||
Ross McCluskey
technik
|
||
Dave Kneath
technik
|
||
Pozostała Ekipa | Ocena |
Pozostałe
Proszę czekać…