Reżyseria | Ocena | |
---|---|---|
Henryk Bielski |
9,0
|
|
Jerzy Kołodziejczyk
(drugi reżyser)
|
||
Andrzej Swat
(współreżyser)
|
||
Czesław Biliński
(współreżyser)
|
||
Maria Pietrzak
(współreżyser)
|
||
Piotr Hanuszkiewicz
(współreżyser)
|
||
Maria Telenkiewicz
(współreżyser)
|
||
Scenariusz | Ocena | |
Ewa Petelska | ||
Producenci | Ocena | |
Ryszard Kirejczyk
kierownik produkcji
|
||
Teresa Ryłko-Szymańska
współproducent
|
||
Zbigniew Żmigrodzki
współproducent
|
||
Zdzisław Sajuk
współproducent
|
||
Aktorzy | Ocena | |
Ryszarda Hanin
Aleksandra Walendowska
|
||
Marian Kociniak
Piotr Łoboda, brat Walendowskiej
|
8,0
|
|
Sławomira Łozińska
Irenka Walendowska
|
||
Marian Opania
Janek Marciniak
|
7,9
|
|
Bolesław Płotnicki
Antoni Walendowski, mąż Aleksandry
|
7,9
|
|
Bronisław Pawlik
Ksiądz
|
8,1
|
|
Ewa Ziętek
Małgośka Marciniakowa, żona Janka
|
6,7
|
|
Irena Stelmach
Chrzestna Irenki Walendowskiej
|
||
Maria Klejdysz
Sołtysowa Szbłowska
|
7,0
|
|
Leszek Herdegen
Stumbahnfuhrer SS
|
||
Jerzy Janeczek
Wasia Rabczuk, czołgista radziecki
|
6,7
|
|
Janusz Kłosiński
Sołtys Konstanty Szabłowski
|
7,3
|
|
Krzysztof Kumor
Żołnierz Wehrmachtu
|
||
Leon Niemczyk
Starosta Baldt
|
7,7
|
|
Janusz Paluszkiewicz
Stary Marciniak, ojciec Janka
|
||
Karol Sturm
Alfons Buratschek, tłumacz niemiecki
|
||
Zdzisław Szymański
Żołnierz Wehrmachtu
|
||
Józef Kalita
Żołnierz Wehrmachtu
|
||
Zdzisław Wardejn
"Kret", dowódca oddziału AK
|
7,2
|
|
Piotr Grabowski
Żołnierz niemiecki (niewymieniony w czołówce)
|
8,0
|
|
Boris Tokarev
Michaił Ławrow, dowódca czołgu
|
||
Gerald Schaale
Kurt, żołnierz niemiecki ukrywany przez Walendowskich
|
||
Gennadi Korolkov
Ulanow, czołgista
|
||
Wilfried Pucher
Porucznik SS
|
||
Zdjęcia | Ocena | |
Maciej Kijowski | ||
Kompozytorzy | Ocena | |
Andrzej Korzyński | ||
Kostiumy | Ocena | |
Jadwiga Rutkiewicz-Mikulska | ||
Montaż | Ocena | |
Urszula Śliwińska | ||
Alicja Torbus-Wosińska
(współmontażysta)
|
||
Muzyka | Ocena | |
Andrzej Korzyński
dyrygent
|
||
Charakteryzacja | Ocena | |
Irena Czerwińska
charakteryzator
|
||
Scenografia | Ocena | |
Jerzy Skrzepiński
scenograf
|
||
Teresa Gałkowska
dekorator wnętrz
|
||
Mirosław Kręźlik
współscenograf
|
||
Włodzimierz Czachowski
współscenograf
|
||
Dźwięk | Ocena | |
Andrzej Bohdanowicz
dźwięk
|
||
Zygmunt Nowak
efekty dźwiękowe
|
||
Efekty specjalne | Ocena | |
Pozostała Ekipa | Ocena | |
Andrzej Gronau
operator kamery
|
||
Jerzy Rogowski
kaskader (niewymieniony w czołówce)
|
||
Marcin Sznajder
kaskader (niewymieniony w czołówce)
|
||
Józef Stefański
kaskader (niewymieniony w czołówce)
|
Ogólne
Czy wiesz, że?
Pozostałe
Proszę czekać…