Bodo

5,9
Niespełna 17-letni Bodo mieszka w Łodzi, przyjaźni się z Żydem Morycem, Niemcem Hansem i Polką Adą. Kocha teatr, kino, kabaret. Odrzucony przez ukochaną Adę, wyjeżdża z Łodzi szukać szczęścia w aktorstwie i pokazać wszystkim, a zwłaszcza Adzie, swoją wielkość. Razem z przyjacielem Morycem próbują swoich sił w różnych profesjach. W Warszawie Bodo dostaje angaż w teatrze rewiowym. Potem zdobywa kolejne role w teatrzykach, rewiach, rozpoczyna przygodę z kinem - najpierw niemym, potem dźwiękowym. Bodo powoli wyrasta na jedną z największych gwiazd lat 20-stych i 30-tych. Romansuje z Zulą Pogorzelską i z Norą Ney. Pojawia się w reklamach i na pierwszych stronach gazet. Rywalizuje z Adolfem Dymszą i największymi polskiej sceny. Jest bon vivantem i playboyem, królem życia, znajomym polityków i bożyszczem kobiet. W roku 1929 Bodo prowadzi auto, w którym ginie jego kolega ze sceny. Wypadek bardzo nim wstrząsnął. Porzuca alkohol, zabawę i rozkwita zawodowo. Zakochuje się z wzajemnością w Reri - gwieździe Hollywood, jednak jedyną prawdziwą miłością pozostaje Ada. Bodo rusza na tournée m.in. po Palestynie. Siła "Bodomanii" sięga także Berlina. Wreszcie zdobywa mieszkającą w Berlinie z Hansem Adę, a zawodowo rozpoczyna rozmowy o karierze w Hollywood.
Odcinki 13 dodaj odcinek
Sezony
Lata

TVP 1 16-03-06 (Polska)

Listopad 1916 roku. Młody Eugeniusz Bohdan Junod przygotowuje się do matury. Wolny czas uwielbia spędzać w kinoteatrze URANIA, który prowadzi jego ojciec. W nauce nie pomaga mu także uczucie do rówieśniczki Ady. Gdy pewnego dnia sprawy szkolne bardzo się komplikują, a relacja z Adą okazuje się wyłączenie jednostronna, Bohdanowi pozostaje próba realizacji marzenia o wielkiej karierze aktorskiej.
Eugeniusz próbuje rozpocząć karierę teatralną w Warszawie. Droga na scenę okazuje się jednak bardzo trudna i zamiast do teatru, Eugeniusz trafia do przytułku dla bezdomnych. Nie poddaje się jednak i walczy o realizację marzeń. Nieoczekiwanie z pomocą przychodzi poznany w teatralnej kawiarni inny młody warszawski aktor Karol Hanusz.
Eugeniusz otrzymuje w poznańskim teatrze Apollo angaż biletera. Każda wolną chwilę spędza podglądając próby do spektaklu. Za namową Niny - girlsy pracujących w teatrze Eugeniusz zaczyna uczęszczać na lekcje tańca i śpiewu prowadzone przez starego aktora. Wkrótce Eugeniusz dostaje szansę debiutu na poznańskiej scenie.
Minęły dwa lata. Zdesperowany Eugeniusz mieszka w Pabianicach pod Łodzią, gdzie występuje w miejscowych spelunkach. Miasto pogrążone jest w epidemii grypy Hiszpanki. Wkrótce okazuje się także, że bardzo poważnie chory jest Teodor. Eugeniusz razem z rodzicami przeprowadza się do Warszawy i z jeszcze większą determinacją rozpoczyna walkę o sukces na scenie.
Bodo zmienia się nie do poznania. Gra w teatrze Czarny kot, jest pewny siebie i odważny. Udaje mu się nawet przekonać Adę, by wyjechała z nim do Warszawy. Tymczasem wybucha wojna polsko bolszewicka.
Bodo i Zula Pogorzelska występują w Qui Pro Quo teatrze, który stał się legendą dwudziestolecia międzywojennego. By dostać możliwość solowego numeru godzi się na udawany na potrzeby gazet romans z Zulą. Wkrótce Bodo lansuje swój pierwszy przebój, „Titinę”, dostaje także propozycję występu w filmie.
Premiera filmu „Rywale” okazuje się wielkim sukcesem. Bodo z dnia na dzień zostaje uznany wielką gwiazdą. Sława nie pomaga jednak w podejmowaniu decyzji - Bodo odrzuca kolejne propozycje aktorskie. Tymczasem coraz większą popularność zyskuje Adolf Dymsza.
Bodo coraz częściej gra w filmach - zazwyczaj są to jednak niewielkie role. Z pomocą przychodzi kapitan Magiera, który wykorzystując swoje układy, pomaga Eugeniuszowi w sfinansowaniu ambitnego filmu. Bodo uznaje, że przy wsparciu Magiery może podbić cały świat. Ta pewność siebie prowadzi do wielkiej tragedii.
Bodo rzuca się w wir pracy, by otrząsnąć się z traumy po śmierci przyjaciela. Razem z kolegami Michałem Waszyńskim i Adamem Brodziszem postanawia zrealizować pierwszą polską superprodukcję „Głos pustyni”.
Do Warszawy przyjeżdża z gościnnymi występami hollywoodzka gwiazda piękna Tahitanka Reri. Bodo jest zafascynowany jej urodą i niezwykłym temperamentem. Wkrótce okazuje się jednak, że Reri musi wyjechać z Polski - ma zakontraktowane występy w całej Europie, a zerwanie trasy wiąże się z gigantycznym odszkodowaniem.
Pobyt Reri w Polsce staje się coraz bardziej skomplikowany. Dziewczyna coraz częściej zagląda do kieliszka, wszczyna awantury. Na dodatek do Warszawy przyjeżdża Ada. Bodo staje przed bardzo trudnym wyborem.
Bodo realizuje jeden z najwybitniejszych przedwojennych filmów "Strachy". Zdobywa serca publiczności, występując wspólnie z Dymszą. Największą radość sprawia mu jednak przyjazd Ady, która decyduje się na rozstanie z Hansem.
W pierwszych dniach wojny Bodo razem z grupą warszawskich artystów wyjeżdża do Lwowa. Na miejscu okazuje się, że miasto jest już zajęte przez Rosjan, ale Bodo otrzymuje pozwolenie na występy w Teatrze Miniatury...
Więcej informacji

Ogólne

Czy wiesz, że?

  • Ciekawostki
  • Wpadki
  • Pressbooki
  • Powiązane
  • Ścieżka dźwiękowa

Fabuła

  • Opisy
  • Recenzje
  • Słowa kluczowe

Multimedia

Pozostałe

Proszę czekać…