Reżyseria | Ocena | |
---|---|---|
Julie Delpy |
6,5
|
|
Scott Kirby
(asystent)
|
||
Thorne Mutert
(asystent)
|
||
Scenariusz | Ocena | |
Julie Delpy |
6,5
|
|
Producenci | Ocena | |
Matthew E. Chausse
producent
|
||
Julie Delpy
producent
|
6,5
|
|
Andro Steinborn
producent
|
||
Christopher Tuffin
producent
|
||
Hengameh Panahi
współproducent
|
||
Norbert Preuss
współproducent
|
||
Christian Baute
producent wykonawczy
|
||
Chris Coen
producent wykonawczy
|
||
Skady Lis
producent wykonawczy
|
||
Martin Shore
producent wykonawczy
|
||
Gordon Steel
producent wykonawczy
|
||
Peter Hermann
kierownik produkcji
|
||
Aktorzy | Ocena | |
Julie Delpy
Elżbieta Batory
|
6,5
|
|
Daniel Brühl
Istvan Thurzo
|
7,6
|
|
William Hurt
Gyorgy Thurzo
|
7,2
|
|
Anamaria Marinca
Anna Darvulia
|
4,8
|
|
Sebastian Blomberg
Dominic Vizakna
|
||
Adriana Altaras
Ciotka Klara
|
||
Charly Hübner
Ferenc Nadasdy
|
||
Andy Gatjen
Miklos
|
||
Maria Simon
Helena
|
||
Frederick Lau
Janos
|
||
Katrin Pollitt
Dorothea
|
||
Anna Maria Mühe
Bertha
|
||
Rolf Kanies
Hrabia Krajevo
|
||
Christine Mayer
Kaija
|
||
Henriette Confurius
Kayla
|
5,0
|
|
Helen Woigk
Nadia
|
||
Jesse Inman
Król Matthias
|
||
André Hennicke
Andreas Berthoni
|
||
Jeanette Hain
Anna Batory
|
||
Robert Schupp
Gyorgy Batory
|
||
Felix Vörtler
Wielebny Matej
|
||
Nora Waldstätten
Kati von Kraj
|
6,0
|
|
Anna Hausburg
Kasia von Rosenheim
|
7,0
|
|
Theresa Schwierske
Hrabina
|
||
Robert Lyons
Hrabia
|
||
Wolfram Koch
Zegarmistrz
|
||
Arnd Klawitter
Sędzia
|
||
Nikolai Kinski
Nauczyciel
|
||
Doris Egbring-Kahn
Starsza kobieta w parku
|
||
Sean McDonagh
Grabarz
|
||
Erik Hansen
Biskup
|
||
Roland Florstedt
Stary minister
|
||
Thea Weber
Służąca
|
||
Steffen Scheumann
Wieśniak
|
||
Lutz Blochberger
Wieśniak
|
||
Georg Prang
Aresztujący strażnik
|
||
Ella-Maria Gollmer
Erzebet (lat 11)
|
||
Paula Hartmann
Erzebet (lat 6)
|
||
Jack O. Berglund
Ferenc Nadasky (lat 5)
|
||
Natascha Lawiszus
Anna (lat 16)
|
||
Amber Bongard
Anna (lat 11)
|
||
Helena Lindemann
Ursula (lat 14)
|
||
Talia Rosenkranz
Ursula (lat 9)
|
||
Justus Kammerer
Paul (lat 11)
|
||
Lukas T. Berglund
Paul (lat 7)
|
||
Paula Knüpling
Pola (lat 12)
|
||
Audrey Käthe von Scheele
Pola (lat 7)
|
||
Undine Rossner
Martwa dziewczyna
|
||
Georg Armin Sauer
Porucznik (niewymieniony w czołówce)
|
||
Ricky Watson
Gość na przyjęciu (głos) (niewymieniony w czołówce)
|
||
Lisa Hrdina
Anna (niewymieniony w czołówce)
|
||
Sabine Firit
Służąca (niewymieniony w czołówce)
|
||
Jakob Knoblauch
Chłopiec ze wsi (niewymieniony w czołówce)
|
||
Zdjęcia | Ocena | |
Martin Ruhe | ||
Alexander Palm
(kierownik zdjęć drugoplanowych)
|
||
Robert Wedemeyer
(główna pomoc techniczna)
|
||
Kompozytorzy | Ocena | |
Julie Delpy |
6,5
|
|
Kostiumy | Ocena | |
Pierre-Yves Gayraud | ||
Montaż | Ocena | |
Andrew Bird | ||
Julie Delord
(dodatkowy)
|
||
Muzyka | Ocena | |
Ben Foster
dyrygent
|
||
Charakteryzacja | Ocena | |
Kerstin Gaecklein
fryzjer
|
||
Kerstin Gaecklein
charakteryzator
|
||
Heiko Schmidt
fryzjer
|
||
Heiko Schmidt
charakteryzator
|
||
Tamar Aviv
efekty specjalne makijażu
|
||
Christiane Rüdebusch
efekty specjalne makijażu
|
||
Jörn Seifert
efekty specjalne makijażu
|
||
Scenografia | Ocena | |
Hubert Pouille
scenograf
|
||
Astrid Poeschke
dyrektor artystyczny
|
||
Michael Fechner
dekorator wnętrz
|
||
Lars Dicht
główny architekt
|
||
Markus Bendler
główny rekwizytor
|
||
Brita Hofmann
malarz
|
||
Brita Hofmann
rzeźbiarz
|
||
Robert Makolies
rzeźbiarz
|
||
Robert Makolies
malarz
|
||
Robert Makolies
stolarz
|
||
Dźwięk | Ocena | |
Dirk Bombey
operator dźwięku
|
||
Kai Tebbel
nadzorujący montaż dźwięku
|
||
Magda Habernickel
montaż dialogów
|
||
Carsten Richter
imitator dźwięku
|
||
Hanse Warns
mikser imitacji
|
||
Matthias Lempert
mikser ponownego nagrania
|
||
Seppe van Groeningen
mikrofoniarz
|
||
Efekty specjalne | Ocena | |
Bernd Wildau
nadzorca efektów specjalnych
|
||
Adolf Wojtinek
koordynator efektów specjalnych
|
||
Nils Bleeck
technik
|
||
Pozostała Ekipa | Ocena | |
Anja Dihrberg-Siebler
dobór obsady
|
||
Rainer Werner
koordynator kaskaderów
|
||
Georg Armin Sauer
kaskader
|
||
Nina Knott
producent efektów wizualnych
|
||
Andreas Alesik
tworzący w technologii cyfrowej
|
||
Marius Herzog
tworzący w technologii cyfrowej
|
||
Marcel Knüdeler
tworzący w technologii cyfrowej
|
||
David Laubsch
zecer
|
||
Tobias Wiesner
zecer
|
||
Joseph Wolfsberg
fotosista
|
||
Marcus Pohlus
operator steadicam
|
||
Claudia Schnoor
operator kamery (asystent)
|
||
Axel Scholz
mistrz oświetlenia
|
||
Zoran Bravaric
oświetlenie
|
Ogólne
Czy wiesz, że?
Pozostałe
Proszę czekać…