Historia związku Henryka VIII z Anną Boleyn. Miłość ta miała wpływ na losy całej historii. Henryk do tego stopnia kochał swą wybrankę, że aby ją pojąć za żonę, zerwał całkowicie kontakty z Papieżem oraz całym Kościołem, co w tamtych czasach było rzeczą nie do pomyślenia. Wydawał wyroki śmierci na tysiące niewinnych… zobacz więcej
Historia związku Henryka VIII z Anną Boleyn. Miłość ta miała wpływ na losy całej historii. Henryk do tego stopnia kochał swą wybrankę, że aby ją pojąć za żonę, zerwał całkowicie kontakty z Papieżem oraz całym Kościołem, co w tamtych czasach było rzeczą nie do pomyślenia. Wydawał wyroki śmierci na tysiące niewinnych ludzi, aby tylko jej zaimponować. Z tego związku narodziła się córka o imieniu Elżbieta. Jankes
Dla miłośników filmów kostiumowych i historii… – Burzliwy żywot Henryka VIII i jego sześciu żon stał się kanwą paru ciekawych dramatów. Ten traktuje o drugiej z kolei wybrance króla – Annie Boleyn. Dla usankcjonowania tej miłości naraził się papieżowi i zerwał stosunki z Watykanem, co dało początek kościołowi anglikańskiemu, na którego czele stanął sam król… Wpływ na losy historii? Co najwyżej na losy Anglii i Tudorów…
Ta strona powstała dzięki ludziom takim jak Ty. Każdy zarejestrowany użytkownik ma możliwość uzupełniania informacji
o filmie.
Poniżej przedstawiamy listę autorów dla tego filmu:
Pozostałe
Proszę czekać…
Jak najbardziej polecam nie tylko miłośnikom historii – Jako, że życie Henryka VIII było dosyć bogate w związki małżeńskie pewnie nie sposób je podsumować jednym filmem (najpełniej zrobiono to dopiero w serialu z 1970 r.), ale w zasadzie pokazanie szczególnego jednak okresu jego panowania, kiedy to za wszelką cenę stara się o potomka płci męskiej – i dla tego celu gotów jest nawet na zerwanie z Watykanem – zasługuje na uwagę. Tym bardziej, że wbrew obiegowym opiniom, to nie tyle żądza do młodej kobiety (Anny Boleyn), a właśnie obsesyjne pragnienie posiadania syna skłania króla do kroków, które zmieniają historię.
Nie zgadzam się tu z Janą, że jedynie mają wpływ na losy Anglii i Tudorów – gdyby nie konsekwentny upór Anny, nie byłoby Elżbiety I, zwanej Wielką, której wpływ na całą Europę trudno pominąć milczeniem. Co do samych kreacji poza Geneviève Bujold i Richardem Burtonem na uwagę na pewno zasługuje też rola Anthony Quayle’a oraz znakomite kostiumy.
Ode mnie 8/10