Reżyseria | Ocena | |
---|---|---|
Ron Howard |
7,2
|
|
Todd Hallowell
(reżyser drugiej ekipy)
|
||
Jack Gallagher
(asystent)
|
||
Jeff Okabayashi
(asystent)
|
||
Aldric La'auli Porter
(asystent)
|
||
Ian Woolf
(asystent)
|
||
Bruce Moriarty
(asystent) (druga ekipa)
|
||
John L. Roman
(asystent) (druga ekipa)
|
||
Scenariusz | Ocena | |
Gregory Widen | ||
Producenci | Ocena | |
Pen Densham
producent
|
||
Richard Barton Lewis
producent
|
||
John Watson
producent
|
||
Larry DeWaay
współproducent
|
||
Raffaella De Laurentiis
producent wykonawczy
|
||
Brian Grazer
producent wykonawczy
|
||
Todd Hallowell
współproducent
|
||
Larry DeWaay
kierownik produkcji
|
||
Andrew Golov
nadzorca postprodukcji
|
||
Alecia LaRue
koordynator produkcji
|
||
Louise C. Larson
koordynator produkcji (asystent)
|
||
Aktorzy | Ocena | |
Kurt Russell
Dennis McCaffrey / Stephen "Bull" McCaffrey
|
8,0
|
|
William Baldwin
Brian McCaffrey
|
6,9
|
|
Robert De Niro
Donald "Cień" Rimgale
|
9,0
|
|
Donald Sutherland
Ronald Bartel
|
7,8
|
|
Jennifer Jason Leigh
Jennifer Vaitkus
|
7,1
|
|
Scott Glenn
John "Axe" Adcox
|
7,3
|
|
Rebecca De Mornay
Helen McCaffrey
|
||
Jason Gedrick
Tim Krizminski
|
||
J.T. Walsh
Marty Swayzak, radny miejski
|
6,8
|
|
Anthony Mockus Sr.
John Fitzgerald, szef
|
||
Clint Howard
Patolog Ricco
|
||
Cedric Young
Grindle
|
||
Juan Ramírez
Ray Santos
|
||
Kevin Casey
Nightingale
|
||
Jack McGee
Schmidt
|
7,0
|
|
Mark Wheeler
Pengelly
|
||
Richard Lexsee
Washington
|
||
Ryan Todd
Brian (lat 7)
|
||
Robert Swan
Barman Willy
|
||
Ron West
Alan Seagrave, ofiara
|
||
Kevin Crowley
Kandydat
|
||
Carlos Sanz
Kandydat
|
||
Harry Hutchinson
Kandydat
|
||
Jane Jenkins
Psychiatra
|
||
Tim Grimm
Patrolujący mężczyzna
|
||
David Crosby
Hipis
|
||
W. Earl Brown
Sanitariusz
|
7,0
|
|
David Luckenbach
Ochroniarz
|
||
Zdjęcia | Ocena | |
Mikael Salomon
(kierownik zdjęć)
|
||
Bobby Huber
(główna pomoc techniczna)
|
||
John S. Robertson
(główna pomoc techniczna) (Chicago)
|
||
Fernando M. Briones
(pomoc techniczna)
|
||
Chic Cecchini
(pomoc techniczna)
|
||
Don Burgess
(kierownik zdjęć) (druga ekipa)
|
||
Morgan Michael Lewis
(główna pomoc techniczna) (druga ekipa)
|
||
William Allen Jr.
(pomoc techniczna) (druga ekipa)
|
||
Kompozytorzy | Ocena | |
Hans Zimmer |
7,7
|
|
Kostiumy | Ocena | |
Jodie Lynn Tillen | ||
John Casey
(nadzorca kostiumów)
|
||
Denise Wingate
(produkcja kostiumów) (asystent)
|
||
Montaż | Ocena | |
Daniel P. Hanley |
8,0
|
|
Mike Hill |
8,0
|
|
Roger Tweten
(asystent)
|
||
Guy Barresi
(asystent) (Nowy Jork)
|
||
David Siegel
(asystent) (Nowy Jork)
|
||
Ed O'Malley
(asystent) (Chicago)
|
||
Fred C. Vitale
(asystent) (Chicago)
|
||
Greg Lavin
(praktykant)
|
||
Muzyka | Ocena | |
Shirley Walker
dyrygent
|
8,0
|
|
Charakteryzacja | Ocena | |
Ilona Herman
fryzjer osobisty
|
||
Ilona Herman
charakteryzator osobisty
|
||
Dennis Liddiard
charakteryzator osobisty
|
||
Dominic Mango
fryzjer (dodatkowy)
|
||
Dominic Mango
charakteryzator (dodatkowy)
|
||
Linda Melazzo
fryzjer (dodatkowy)
|
||
Linda Melazzo
charakteryzator (dodatkowy)
|
||
Robert Norin
główny charakteryzator
|
||
Peggy Pliscott
fryzjer osobisty
|
||
Peggy Pliscott
charakteryzator osobisty
|
||
Linda Rizzuto
główny stylista
|
||
Kathe Swanson
fryzjer (druga ekipa)
|
||
Kathe Swanson
charakteryzator (druga ekipa)
|
||
Jerome H. Turnage
główny stylista
|
||
Scenografia | Ocena | |
Albert Brenner
scenograf
|
||
Carol Winstead Wood
dyrektor artystyczny
|
||
Garrett Lewis
dekorator wnętrz
|
||
Gary Baugh
projektant wnętrz
|
||
William B. Fosser
projektant wnętrz
|
||
Harold Fuhrman
projektant wnętrz
|
||
David J. Chamerski
rekwizytor
|
||
David Conaghan
główny konstruktor dekoracji
|
||
Richard Bryan Douglas
główny architekt
|
||
Gary Isbell
rekwizytor
|
||
Gary Isbell
konstruktor dekoracji
|
||
Randlett King Lawrence
główny architekt
|
||
Amie McCarthy Winn
rekwizytor
|
||
Dennis J. Parrish
główny rekwizytor
|
||
Hope M. Parrish
główny rekwizytor (druga ekipa)
|
||
Walter J. Piers
konstruktor dekoracji
|
||
James F. Roorda
główny architekt
|
||
Bobby L. Vaughn
główny architekt
|
||
Gregory A. Weimerskirch
dyrektor artystyczny (asystent)
|
8,0
|
|
Mark Woods
główny konstruktor dekoracji
|
||
Anthony Joseph Fatigato
malarz (niewymieniony w czołówce)
|
||
Dźwięk | Ocena | |
Sandina Bailo-Lape
montaż imitacji
|
||
Sara Bolder
montaż dialogów
|
||
Scott Chandler
projektant dźwięku (asystent)
|
||
Frank E. Eulner
montaż efektów dźwiękowych
|
7,0
|
|
Ken Fischer
montaż dźwięku
|
||
Curt Frisk
mikser (druga ekipa)
|
||
Tim Holland
montaż efektów dźwiękowych
|
||
Richard Hymns
nadzorujący montaż dźwięku
|
||
Mary Helen Leasman
montaż imitacji
|
||
Marnie Moore
imitator dźwięku
|
||
Diana Pellegrini
montaż imitacji
|
||
Gary Rydstrom
projektant dźwięku
|
||
Michael Silvers
montaż dialogów
|
||
Randy Smith
operator dźwięku
|
||
Dennie Thorpe
imitator dźwięku
|
||
Glenn Williams
mikser
|
||
Jeffrey A. Williams
mikrofoniarz
|
||
Laura Perlman
montaż muzyki (niewymieniony w czołówce)
|
||
Efekty specjalne | Ocena | |
Clay Pinney
nadzorca efektów specjalnych
|
9,0
|
|
Tom Ryba
nadzorca efektów specjalnych
|
8,0
|
|
William L. Allen Sr.
technik
|
||
Pat Domenico
technik
|
8,0
|
|
Gary L. Karas
technik
|
||
William D. Kennedy
technik
|
||
Rodman Kiser
technik
|
||
C.J. McMurray
technik
|
||
Mike Menzel
technik
|
||
Joe Montenegro
technik
|
||
Michael Roundy
technik
|
||
Tom Tokunaga
technik
|
||
Jacob Zawacki
technik
|
||
Brian "Pyro" Adams
nadzorca efektów specjalnych
|
||
Pozostała Ekipa | Ocena | |
Walter Scott
koordynator kaskaderów
|
||
Eddie J. Fernandez
kaskader
|
||
William Baldwin
kaskader
|
6,9
|
|
Tony Brubaker
kaskader
|
||
Kevin Casey
kaskader
|
||
John Casino
kaskader
|
||
Corey Michael Eubanks
kaskader
|
||
Eddie J. Fernandez
kaskader
|
||
Scott Glenn
kaskader
|
7,3
|
|
Johnny Hock
kaskader
|
||
Norman Howell
kaskader
|
||
Robert Jauregui
kaskader
|
||
Mike Johnson
kaskader
|
||
Rick LeFevour
kaskader
|
||
Terry Leonard
kaskader
|
||
Stacy Logan
kaskader
|
||
Kurt Russell
kaskader
|
8,0
|
|
Kay Whipple
kaskader
|
||
John Burros
dubler
|
||
Jeff Dlugolecki
dubler
|
||
Jeffrey Hurt
dubler
|
||
Ian A. Nevers
dubler
|
||
Carl Paoli
dubler
|
6,0
|
|
Theresa 'Teri' Reinke
dubler
|
||
Cruikshank Vernon
dubler
|
||
Janet Hirshenson
dobór obsady
|
||
Jane Jenkins
dobór obsady
|
||
Jane Alderman
dobór obsady (Chicago)
|
||
Jacqueline King
dodatkowy dobór obsady (Los Angeles)
|
||
Susan Wieder
dodatkowy dobór obsady (Chicago)
|
||
Catherine Jane Holzer
dodatkowy dobór obsady
|
||
Michelle Landes
dodatkowy dobór obsady
|
||
Mark A. Ridge
dodatkowy dobór obsady
|
||
Barbara L. Roche
dodatkowy dobór obsady
|
||
Joan Philo
dodatkowy dobór obsady (asystent) (druga ekipa)
|
||
Lynne Redding
dobór głosu
|
||
Anne Calanchini
koordynator efektów wizualnych
|
||
Scott Farrar
nadzorca efektów wizualnych
|
7,0
|
|
Suella Kennedy
producent efektów wizualnych
|
||
Robert L. Blatman
operator kamery
|
||
Peter Clarson
oświetlenie (druga ekipa)
|
||
Gerrit Dangremond
operator kamery (druga ekipa)
|
||
John Hudecek
oświetlenie
|
||
David Luckenbach
operator kamery (asystent)
|
||
Gregory Lundsgaard
operator kamery
|
||
Jeffrey P. Ackil
operator kamery (asystent) (niewymieniony w czołówce)
|
||
Lou Angeli
operator kamery (niewymieniony w czołówce)
|
||
Monica Devereux
choreograf
|
||
Wayne Fitzgerald
projekt czołówki
|
||
Michael R. Kern
księgowy produkcji (asystent)
|
||
Jolanta Piwowarczyk
księgowy produkcji (asystent)
|
||
Cheryl A. Stone
księgowy produkcji
|
||
Robert 'Bobby Z' Zajonc
pilot helikoptera
|
||
Gregory Lundsgaard
operator steadicam
|
||
John Casino
kaskader dublujący: Kurt Russell (niewymieniony w czołówce)
|
||
Eddie J. Fernandez
kaskader dublujący: Jaun Ramirez (niewymieniony w czołówce)
|
7,0
|
|
Johnny Hock
kaskader dublujący: William Baldwin (niewymieniony w czołówce)
|
||
Robert Jauregui
kaskader dublujący: Scott Glenn (niewymieniony w czołówce)
|
||
Bill Casey
treser zwierząt
|
||
Thomas J. Smith
efekty cyfrowe
|
||
Sam Bertone
elektryk
|
||
Roger Doherty
elektryk
|
||
Ron Leahy
elektryk
|
||
Mel P. Mack
elektryk
|
Pozostałe
Proszę czekać…