Czarny Mercedes 6.6

Warszawa, listopad 1941 roku. W podejrzanych okolicznościach zostaje zamordowana Aneta (Maria Dębska) – piękna żona szanowanego adwokata Karola Holzera (Artur Żmijewski). Sprawę tajemniczego zabójstwa próbuje rozwikłać nadkomisarz Rafał Król (Andrzej Zieliński), funkcjonariusz współpracującej z Niemcami Granatowej Policji. Kolejne tropy mnożą podejrzenia i ujawniają głęboko skrywane sekrety zmarłej oraz niejasne powiązania jej męża z wysoko postawionym oficerem SS (Aleksandar Milićević). Wśród podejrzanych znajduje się także nieco ekscentryczny hrabia Leon Przewiedzki (Andrzej Seweryn), który ma w zwyczaju podglądanie osób obecnych w mieszkaniu adwokata, szczególnie kobiet. W toku śledztwa nadkomisarz Król znajduje nieoczekiwanego sojusznika w osobie radcy niemieckiej policji kryminalnej – Ernsta Kluge (Bogusław Linda). Sytuacja Holzera staje się coraz bardziej niebezpieczna, tymczasem znajdujący się na wolności morderca jest być może o krok od popełnienia kolejnej zbrodni.

Obsada

Reżyseria
Średnia
Janusz Majewski 7.0
Elżbieta Sikorska (drugi reżyser) -
Artur Gortatowski (drugi reżyser) -
Maria Zmudzińska (współreżyser) -
Aleksander Calski (współreżyser) -
Scenariusz
Średnia
Janusz Majewski
(również) (powieść)
7.0
Artur Majer (redaktor) -
Producenci
Średnia
Włodzimierz Niderhaus
producent
-
Maciej Muzyczuk współproducent -
Krystyna Świeca producent nadzorujący -
Paweł Mantorski
kierownik produkcji
-
Dominika Tomczyk kierownik produkcji (dodatkowy) -
Beata Ikwanty kierownik produkcji (dodatkowy) -
Maciej Wojak kierownik produkcji (dodatkowy) -
Agnieszka Będkowska nadzorca produkcji -
Kinga Gałuszka nadzorca produkcji -
Katarzyna Drapała nadzorca produkcji -
Elżbieta Trześniewska nadzorca produkcji -
Aktorzy
Średnia
Maria Dębska
Aneta Landau
5.5
Aleksandar Milicevic
Hr. Maximilian von Fleckenstein
6.0
Artur Żmijewski
Karol Holzer
6.9
Andrzej Zieliński
Nadkomisarz Rafał Król
7.2
Sonia Bohosiewicz
Pani Stefa, sekretarka Holzera
6.9
Izabela Dąbrowska
Wielgatowa, dozorczyni
7.1
Natalia Rybicka
Celina Ratajczak, służąca Holzera
6.3
Andrzej Baranowski
Szymon Wielgat, mąż dozorczyni, tramwajarz
6.0
Przemysław Bluszcz
Klamocki, dozorca
6.8
Krzysztof Chodorowski
Gazeciarz na dworcu
-
Stefan Friedmann
Fotograf na pogrzebie Anety
7.4
Antoni Królikowski
Stefan, kolega Jędrka
7.2
Bogusław Linda
Ernst Kluge
7.9
Andrzej Mastalerz
Grodecki, współpracownik Holzera, notariusz
7.2
Marian Opania
Ogrodnik
7.7
Marcel Sabat
Gen. Ernst „Egon” Graf von Wattenburg-Hutten, kochanek Maxa
7.3
Andrzej Seweryn
Hr. Leon Przewiedzki
8.5
Jerzy Schejbal
Dr Červinka
5.0
Grzegorz Sierzputowski
Pułkownik Wehrmachtu w pociągu
-
Łukasz Sikora
Jędrek, podchorąży „Sęp”
5.0
Andrzej Szenajch
Traube, tłumacz
7.3
Piotr Tołoczko Hans, kierowca Maksa 10.0
Maciej Winkler
Kugelman
-
Wiktor Zborowski
Major, dowódca „Sępa”
8.0
Danuta Stenka
Wiera Gran, piosenkarka
7.2
Vadim Brodski Brodower, skrzypek akompaniujący piosenkarce w Cafe Muza 8.0
Feliks Falk
Mężczyzna w Cafe Muza
8.0
Jerzy Kajetan Frykowski Mężczyzna w Cafe Muza -
Andrzej Haliński 6.7
Józef Hen
Mężczyzna w Cafe Muza
-
Jerzy Hoffman
Mężczyzna w Cafe Muza
7.4
Paweł Huelle
Starzec w Cafe Muza
-
Włodzimierz Kowalewski Starzec w Cafe Muza -
Paweł Mantorski
Mężczyzna w Cafe Muza
-
Marek Mielniczuk Mężczyzna w Cafe Muza -
Michał Nogaś Mężczyzna w Cafe Muza -
Włodzimierz Niderhaus
Mężczyzna w Cafe Muza
-
Daniel Passent Mężczyzna w Cafe Muza -
Zofia Turowska Kobieta w Cafe Muza -
Jan Wołek Mężczyzna w Cafe Muza 7.0
Dariusz Dobkowski
Felczer na dworcu
5.0
Mateusz Grydlik
Policjant żydowski w Cafe Muza
5.5
Bartłomiej Magdziarz
Policjant na rowerze zatrzymujący Wielgata
-
Maciej Wojak Góral -
Hanna Wojak Styrczulanka, góralka -
Jarosław Gruda
Policjant asystujący Klugemu
6.0
Mateusz Baran Mundurowy -
Marcin Grzymowicz
Granatowy policjant asystujący Klugemu
-
Mieczysław Kadłubowski
Granatowy policjant asystujący Klugemu
-
Jan Mateusz Nowakowski
Granatowy policjant
-
Piotr Bajor
Żandarm
-
Bartosz Gajda Żandarm -
Artur Grabski Willi, adiutant Klugego -
Zofia Holnicka-Szulc Kasjerka na dworcu -
Janusz Majewski
Starzec na ulicy getta
7.0
Stanisław Marek Łukasik Żandarm -
Piotr Owczarek Żandarm -
Michał Barszczewski Żandarm -
Hanna Mirska-Grudzińska Folksdojczka -
Adrian Cieszkowski Syn folksdojczki -
Magdalena Pawłowicz
Sekretarka Maksa
-
Mirosław Rzońca
Maître d'hôtel
-
Dominika Tomczyk Bogata Niemka -
Maria Zmudzińska Pielęgniarka -
Aneta Brzozowska Kobieta sprzedająca papierosy -
Elżbieta Jachowicz Kobieta sprzedająca papierosy -
Maksymilian Ibisz Młody kelner -
Daniel Antoniewicz Mężczyzna w Cafe Muza -
Edyta Bach
Kobieta w Cafe Muza
-
Jakub Bach Mężczyzna w Cafe Muza -
Leszek Brzozowski Mężczyzna w Cafe Muza -
Paulina Dawidowicz-Dobek Kobieta w Cafe Muza -
Anna Halińska Kobieta w Cafe Muza -
Inga Dymel Kobieta w Cafe Muza -
Beata Ikwanty Kobieta w Cafe Muza -
Maria Kos Kobieta w Cafe Muza -
Michał Chackiel Kos Mężczyzna w Cafe Muza -
Aneta Laprus Kobieta w Cafe Muza -
Konrad Laprus Mężczyzna w Cafe Muza -
Piotr Majcherkiewicz Mężczyzna w Cafe Muza -
Aleksandra Menkes-Frykowska Kobieta w Cafe Muza -
Marianna Molak-Falk Kobieta w Cafe Muza -
Katarzyna Nowicka Kobieta w Cafe Muza -
Bogdan Szymanowski Mężczyzna w Cafe Muza -
Marek Osada Mężczyzna w Cafe Muza -
Magdalena Śniecińska Kobieta w Cafe Muza -
Jörn Linnenbröcker (głos) -
Kathleen Bauer (głos) -
Alexander Hauff (głos) -
Björn Bonn (głos) -
Ulrich Blöcher (głos) -
Martin Schubach (głos) -
Nico Nothnagel (głos) -
Marc Bluhm (głos) -
Marco Bräutigam (głos) -
Roland Wolf
(głos)
-
Sebastian Kaufmane (głos) -
Piotr Chomik (głos) -
Tomasz Grochoczyński
(głos)
6.5
Hanna Kossowska
(głos)
-
Joanna Przybyłowska (głos) -
Henryk Rajfer
(głos)
-
Rafał Rutowicz
(głos)
-
Piotr Sierecki (głos) -
Barbara Szeliga (głos) -
Kamila Worobiej-Lazurska (niewymieniony w czołówce) -
Zdjęcia
Średnia
Arkadiusz Tomiak 6.3
Kompozytorzy
Średnia
Paweł Lucewicz -
Małgorzata Przedpełska-Bieniek
(opracowanie muzyczne)
-
Katarzyna Figat (opracowanie muzyczne) -
Mariola Łyczewska (opracowanie muzyczne) -
Dorota Suske (opracowanie muzyczne) -
Kostiumy
Średnia
Elżbieta Radke -
Andrzej Szenajch 7.3
Zuzanna Glińska (dodatkowy) -
Magdalena Pawłowicz
(dodatkowy)
-
Katarzyna Harasymowicz-Borowiak (współprojektant kostiumów) -
Anna Sapińska (współprojektant kostiumów) -
Eleonora Owsianka (współprojektant kostiumów) -
Ryszard Mańczak (współprojektant kostiumów) -
Izabela Dąbrowska (współprojektant kostiumów) -
Aleksandra Kowalczuk (współprojektant kostiumów) -
Montaż
Średnia
Milenia Fiedler 5.5
Mariusz Kuś -
Sebastian Korwin-Kulesza (asystent) -
Charakteryzacja
Średnia
Aneta Brzozowska charakteryzator -
Monika Jan-Łechtańska charakteryzator -
Scenografia
Średnia
Andrzej Haliński
scenograf
6.7
Agata Przybył scenograf (dodatkowy) -
Konrad Laprus scenograf (dodatkowy) -
Marek Kukawski scenograf (dodatkowy) -
Inga Palacz dekorator wnętrz -
Eryk Żuberek rekwizytor -
Lech Ociesa rekwizytor -
Wojciech Kostrzewa rekwizytor -
Jarosław Pieńkowski konstruktor dekoracji -
Michał Krauze konstruktor dekoracji -
Dźwięk
Średnia
Krzysztof Jastrząb dźwięk -
Jacek Lewandowski dźwięk -
Łukasz Banach dźwięk -
Mateusz Irisik dźwięk -
Krzysztof Klimko
dźwięk
-
Olga Pietrzak efekty dźwiękowe -
Denis Dubiella efekty dźwiękowe -
Agata Spychalska efekty dźwiękowe -
Wojciech Grabowski efekty dźwiękowe -
Izabela Mazur efekty dźwiękowe -
Krzysztof Jastrząb operator postsynchronu -
Paweł Jaźwiecki operator postsynchronu -
Philippe Schneider operator postsynchronu -
Sonja Pflug montaż postsynchronu -
Paweł Jaźwiecki montaż dialogów -
Katarzyna Figat montaż muzyki -
Efekty specjalne
Średnia
Janusz Bykowski
efekty specjalne
8.0
Magdalena Zimecka efekty specjalne -
Wojciech Kijkowski nadzorca efektów specjalnych -
Michał Konwicki nadzorca efektów specjalnych -
Pozostała Ekipa
Średnia
Elżbieta Sikorska dobór obsady -
Katarzyna Przygoda dodatkowy dobór obsady -
Aleksander Calski dodatkowy dobór obsady -
Edwin Bażański
dodatkowy dobór obsady
5.0
Arkadiusz Tomiak
operator kamery
6.3
Adam Mendry operator steadicam -
Jarosław Wierzbicki
operator steadicam
-
Jacek Drofiak operator steadicam -
Maciej Tomków operator steadicam -
Sławomir Wierzbicki operator steadicam (asystent) -
Marek Modzelewski mistrz oświetlenia -
Michał Mizak oświetlenie -
Maciej Romanowski oświetlenie -
Emilian Rukat oświetlenie -
Michał Walczak oświetlenie -
Dariusz Kuc
oświetlenie
-
Olaf Tryzna fotosista -
Maria Wilk grafik komputerowy -
Robert Brzeziński
koordynator kaskaderów
-
Grzegorz Jurek kaskader -
Paweł Pliszka kaskader -
Jacek Długosz kaskader -
Robert Brzeziński jr
kaskader
-
Zofia Bachleda-Żołnierczyk kaskader -
Krzysztof Sztabiński
kaskader
-
Michał Konwicki animator -
Marcin Dubaj animator -