Reżyseria | Ocena | |
---|---|---|
Jonathan Demme |
8,5
|
|
Scenariusz | Ocena | |
Ted Tally |
9,0
|
|
Thomas Harris
(powieść „Milczenie owiec”)
|
||
Producenci | Ocena | |
Edward Saxon
producent
|
||
Kenneth Utt
producent
|
||
Ron Bozman
producent
|
||
Grace Blake
współproducent
|
||
Gary Goetzman
producent wykonawczy
|
||
Aktorzy | Ocena | |
Jodie Foster
Clarice Starling
|
7,6
|
|
Anthony Hopkins
Dr Hannibal Lecter
|
8,8
|
|
Scott Glenn
Jack Crawford
|
7,3
|
|
Ted Levine
Jame „Buffalo Bill” Gumb
|
||
Anthony Heald
Dr Frederick Chilton
|
||
Brooke Smith
Catherine Martin
|
||
Diane Baker
Sen. Ruth Martin
|
||
Kasi Lemmons
Ardelia Mapp
|
||
Charles Napier
Boyle
|
||
Tracey Walter
Lamar
|
||
Roger Corman
Hayden Burke, dyrektor FBI
|
7,7
|
|
Ron Vawter
Paul Krendler
|
||
Danny Darst
Sierż. Tate
|
||
Frankie Faison
Barney
|
||
Paul Lazar
Pilcher
|
||
Dan Butler
Roden
|
||
Chris Isaak
Dowódca SWAT
|
7,0
|
|
Lawrence A. Bonney
Instruktor FBI
|
||
Lawrence T. Wrentz
Agent Burroughs
|
||
Don Brockett
Przyjazny psychopata
|
||
Frank Seals Jr.
Złowrogi psychopata
|
||
Stuart Rudin
Miggs
|
||
Maria Skorobogatov
Młoda Clarice Starling
|
||
Jeffrie Lane
Ojciec Clarice
|
||
Leib Lensky
Pan Lang
|
||
George 'Red' Schwartz
Kierowca pana Langa
|
||
Jim Roche
Telewizyjny ewangelista
|
||
James B. Howard
Instruktor boksu
|
||
Bill Miller
Pan Brigham
|
||
Chuck Aber
Agent Terry
|
||
Gene Borkan
Oscar
|
||
Pat McNamara
Szeryf Perkins
|
||
Kenneth Utt
Dr Akin
|
||
Darla
Precious
|
||
Adelle Lutz
Prezenter telewizyjny
|
||
Obba Babatundé
Prezenter telewizyjny
|
||
George Michael
Prezenter wiadomości sportowych
|
||
Jim Dratfield
Doradca sen. Martina
|
||
D. Stanton Miranda
Reporter
|
||
Rebecca Saxon
Reporterka
|
||
Cynthia Ettinger
Oficer Jacobs
|
||
Brent Hinkley
Oficer Murray
|
||
Steve Wyatt
Airport Flirt
|
||
Alex Coleman
Sierż. Jimmy Pembry
|
||
David Early
Wystraszony policjant z Memphis
|
||
Andre B. Blake
Wysoki policjant z Memphis
|
||
Bill Dalzell
Zrozpaczony policjant z Memphis
|
||
Daniel von Bargen
Komunikator SWAT
|
||
Tommy Lafitte
Strzelec SWAT
|
||
Josh Broder
Uczestnik
|
||
Buzz Kilman
Kierowca
|
||
Harry Northup
Pan Bimmel
|
||
Lauren Roselli
Stacy Hubka
|
||
Lamont Arnold
Dostawca kwiatów
|
||
Ted Monte
Agent FBI (niewymieniony w czołówce)
|
||
George A. Romero
Agent FBI w Memphis (niewymieniony w czołówce)
|
||
John Hall
Policjant stanowy (niewymieniony w czołówce)
|
||
Jeff Busch
Obsługa EMS (niewymieniony w czołówce)
|
||
Lynette Jenkins
Pielęgniarka (niewymieniony w czołówce)
|
||
Chris McGinn
Agent FBI (niewymieniony w czołówce)
|
||
Zdjęcia | Ocena | |
Tak Fujimoto
(kierownik zdjęć)
|
9,5
|
|
Billy Miller
(główna pomoc techniczna)
|
||
Matt Miller
(pomoc techniczna)
|
||
Calvin Price
(pomoc techniczna)
|
||
Richard Aversa
(pomoc techniczna)
|
||
Mick Lohrer
(pomoc techniczna)
|
||
Kompozytorzy | Ocena | |
Howard Shore | ||
Kostiumy | Ocena | |
Colleen Atwood | ||
Kathleen Gerlach
(asystent)
|
||
Mark Burchard
(nadzorca garderoby)
|
||
Hartsell Taylor
(nadzorca garderoby)
|
||
Montaż | Ocena | |
Craig McKay |
8,0
|
|
Muzyka | Ocena | |
Charakteryzacja | Ocena | |
Carl Fullerton
efekty specjalne makijażu
|
||
Neal Martz
efekty specjalne makijażu
|
||
Alan D'Angerio
projektant fryzur
|
||
Allen Weisinger
charakteryzator
|
||
Scenografia | Ocena | |
Kristi Zea
scenograf
|
9,0
|
|
Tim Galvin
dyrektor artystyczny
|
8,0
|
|
Karen O'Hara
dekorator wnętrz
|
||
Dźwięk | Ocena | |
Skip Lievsay
projektant dźwięku
|
8,0
|
|
John Fundus
operator dźwięku
|
||
Kay Denmark
mikrofoniarz
|
||
Dennis Maitland II
mikrofoniarz
|
||
Missy Cohen
montaż dźwięku
|
||
William Docker
montaż dźwięku
|
||
Stuart Levy
montaż dźwięku
|
6,0
|
|
Brian Johnson
montaż dźwięku (asystent)
|
||
Anne Sawyer
montaż dźwięku (asystent)
|
||
Marissa Littlefield
montaż dialogów
|
||
Fred Rosenberg
montaż dialogów
|
||
Jeffrey Stern
montaż dialogów
|
||
Philip Stockton
montaż dialogów
|
||
Marko A. Costanzo
imitator dźwięku
|
||
Frank Kern
montaż imitacji
|
||
Bruce Pross
montaż imitacji
|
||
Steven Visscher
montaż imitacji
|
||
David Boulton
operator postsynchronu
|
||
Gail Showalter
montaż postsynchronu
|
||
Deborah Wallach
montaż postsynchronu
|
||
Randall Coleman
montaż postsynchronu (asystent)
|
||
Christopher Newman
mikser
|
||
Tom Fleischman
mikser ponownego nagrania
|
||
Sharon Boyle
nadzorca muzyki
|
||
Suzana Peric
montaż muzyki
|
8,0
|
|
Susan Demskey-Horiuchi
montaż muzyki (asystent)
|
||
Nic Ratner
montaż muzyki (asystent)
|
||
Shari Johanson
montaż dźwięku (niewymieniony w czołówce)
|
||
Jörg Klinkenberg
imitator dźwięku (niewymieniony w czołówce)
|
||
Quincy Z. Gunderson
montaż muzyki (asystent) (niewymieniony w czołówce)
|
||
Efekty specjalne | Ocena | |
Pozostała Ekipa | Ocena | |
Howard Feuer
dobór obsady
|
||
Bruce MacCallum
operator kamery (asystent)
|
||
Larry McConkey
operator steadicam
|
Pozostałe
Proszę czekać…