Sędzia Alicja Mazur znana ze swojej surowości wobec przestępców zostaje oskarżona o zabójstwo, którego nie popełniła. Trafia do więzienia, gdzie musi przetrwać wśród kobiet, na które sama wydała wcześniej wyrok. Przy życiu trzyma ją nastoletnia córka oraz chęć zemsty na tych, którzy ją wrobili. Czy poradzi sobie z czyhającym za każdym rogiem zagrożeniem?
Córka sędzi Alicji Mazur – Hanka, nie radzi sobie z hejtem. Kiedy traci kontrolę nad emocjami, tylko interwencja Pawła zapobiega relegowaniu jej ze szkoły.
Alicja nie chce wskazać, kto ją okaleczył. Takie zachowanie wzbudza szacunek u osadzonych, podobnie jak znajomość prawa, budująca Mazur więzienny autorytet.
Alicja usiłuje ustalić, kto wrobił ją w zabójstwo Ludmiły. Ma ograniczone możliwości, jednak w więzieniu coraz częściej pojawia się nadkomisarz Cedro, prowadzący śledztwo w sprawie zabójstwa Sary.
Alicja wie, że zamordowana w więzieniu Sara nie była jedyną więźniarką pracującą w czasie przepustek w klubie nocnym Pawła. Odkryła też, że wszystkie dziewczyny nocowały w tym samym mieszkaniu na ul. Garażowej 8.
Alicja w desperacji samookalecza się, co kwalifikuje ją na obserwację psychiatryczną poza więzieniem w Zabrzu. Zostało jej bardzo niewiele czasu na uratowanie córki.
Alicja Mazur, aby chronić córkę, bierze na siebie winę za postrzelenie Pawła. Jednocześnie, mając nagranie, w którym Paweł przyznaje się do zabicia Ludmiły, jest pewna swego uniewinnienia. "Penis" - kierownik penitencjarny - zostaje zdegradowany. Jego następca - Sylwester Hepner - wprowadza nowe zasady w zakładzie karnym. Hanka, mimo nadzoru Serafina, odwiedza nieprzytomnego Pawła w szpitalu. Dręczona wyrzutami sumienia, podejmuje dramatyczną decyzję.
Paweł po odzyskaniu przytomności zeznaje, że to Hanka go postrzeliła. Serafin robi wszystko, by jego córka dostała jak najniższy wyrok. Alicja z pomocą Basi doprowadza do odroczenia swojej rozprawy w Sądzie Najwyższym. Postanawia zostać w więzieniu, aby zaopiekować się Hanką, która po skazaniu trafia do Zabrza. Nieoczekiwanie sprawę Pawła Witkowskiego przejmuje Mariusz Piotrowski z Komendy Wojewódzkiej. Ma on dla Pawła propozycję. Będąca w zaawansowanej ciąży "Kosa" próbuje uzyskać od Basi i "Penisa" jak największą kwotę za sprzedaż dziecka. Jednocześnie, z powodu braku środków na narkotyki, narasta jej konflikt z Amfisą. Po oświadczynach Krystiana – Pati przygotowuje się do ślubu.
Alicja robi wszystko, żeby Hankę przeniesiono do jej celi. W przeciwnym razie jej córka nie przetrwa w więzieniu. Niestety Hanka, zmanipulowana przez Kosę, popada w konflikt z matką. Przed Mariką pojawia się szansa na warunkowe zwolnienie. Kosa postanawia to wykorzystać do swojej rozgrywki z Amfisą. Paweł, wchodząc w układ z policją, rozpoczyna ryzykowną, podwójną grę, w której stawką jest życie jego i Hanki. Tymczasem, odsunięty od śledztwa, Cedro jest bliski wyjaśnienia powiązań mężczyzn z nagrań z klubu „Amnezja” z handlem kobietami. Niestety jego sytuacja komplikuje się, kiedy spotyka tajemniczą Polę.
Konflikt Hanki z Alicją narasta. Nastolatka nie może pogodzić się z tym, że matka ukrywała przed nią prawdę o Serafinie. Jeżeli Alicja nie znajdzie sposobu na odroczenie rozprawy - wyjdzie na wolność - wtedy jej córka może nie przetrwać w więzieniu. Prócz Kosy, także kierownik penitencjarny Hepner, stara się złamać Hankę – ma w związku z nią swój własny plan. Paweł, dzięki Poli, poznaje skalę przestępczej działalności, której od dawna był częścią. Szykuje się wielki transport dziewczyn do zagranicznych domów publicznych. Jedną z porwanych dziewczyn jest Marika. Tymczasem na terenie więzienia trwa narkotykowa wojna Amfisy z Kosą. Hania zostaje wciągnięta w samo centrum konfliktu.
Dzięki staraniom Alicji Hanka wreszcie trafia do jej celi. Niestety po połknięciu torebki z narkotykami stan Hanki ulega pogorszeniu. Alicja jest przygotowana na najgorsze, jednocześnie szuka winnych. Paweł prowadzi podwójną grę pomiędzy porywaczami kobiet a policją. Żadna ze stron nie ma powodu, by mu ufać. W końcu nadchodzi czas próby dla Witkowskiego. Basia i „Penis” próbują chronić ciężarną Kosę przed Amfisą, która walczy o władzę na oddziale. Jednak zagrożenie dla Kosy przyjdzie zupełnie z innej strony i to w najgorszym momencie.
Alicja zamknięta w izolatce po pobiciu Kosy, przechodzi prawdziwe piekło – dostała gryps z informacją o śmierci jej córki. Policja co prawda rozbiła grupę handlującą kobietami, ale dla Pawła to nie koniec rozgrywki. Na wolności wciąż pozostaje ktoś, kto to wszystko zorganizował. Pola dowiedziawszy się, że Witkowski jest wtyczką policji, postanawia przekazać komisarzowi Mario broń, z której Paweł zabił Cedro. Alicja nie mając już nic do stracenia, postanawia wejść w mroczne interesy z Amfisą.
Alicja decyduje się zgłosić do prokuratury przestępstwa Hepnera wobec Hanki. Jednak jej córka boi się opowiedzieć co działo się w jego gabinecie. Hepner, widząc słabość dziewczyny, składa jej propozycję podjęcia pracy poza zakładem karnym. Serafin dociera do Natalii, próbuje zmusić dziewczynę do zdradzenia kto okaleczył ją i Wiki. Kosa poznaje swojego syna. Chłopiec walczy o życie na oddziale neonatologii. Basia chce, aby Kosa podpisała papiery adopcyjne, żeby zacząć rehabilitację dziecka. Pati próbuje przetrwać swój ostatni dzień odsiadki, podczas gdy na oddział docierają narkotyki. Tymczasem Paweł kontaktuje się z Serafinem. Informuje go o aukcji w darknecie, na którą ma trafić Hanka. Alicja robi wszystko, żeby jej córka nie wyszła poza mury więzienia.
Bunt zainicjowany przez Alicję przenosi się na inne oddziały więzienia w Zabrzu. Sytuacja staje się dramatyczna, kiedy samozwańcza przywódczyni Amfisa wykorzystuje powstały chaos do samosądów. Hanka zniknęła – zdesperowana Alicja próbuje ustalić czy rzeczywiście wyszła do pracy, czy jest przetrzymywana przez buntowniczki. Hepner, pomimo kłopotów z więźniarkami nadal przygotowuje aukcję kobiet w darknecie. Tylko Serafin z Pawłem mogą uratować Hankę.
Nie cichną echa buntu, kierownik penitencjarny Hepner daje osadzonym twardą lekcję pokory. Zakazy, ograniczenia i obowiązkowe biegi po spacerniaku stały się codzienną rutyną.
Alicja musi się zmierzyć ze stratą Serafina, kiedy Hepner triumfuje. Kosa jest wciąż podejrzana o przemoc na dziecku. Penis zadbał, by ta informacja rozeszła się po celach.
Komisarz Piotrowski zdobył dowód, że Serafin nie popełnił samobójstwa. Kosa walczy w sądzie o prawa do dziecka, jednak pozbawienie jej praw rodzicielskich nie jest jedynym problemem Basi i ''Penisa''.
Pati wrobiona przez Hepnera w kradzież auta, ponownie trafia za kraty. Do zakładu karnego w Zabrzu jest transportowana razem z Polą Nawrot - organizatorką aukcji kobiet.
Dzięki Swiecie Alicja poznaje prawdę o Dorocie Wójcik, z kolei dzięki Kraszeckiemu poznaje przeszłość Hepnera. Jedną z tajemnic przeszłości stanowi brat Kraszeckiego.
Alicja po spędzonej nocy z Kraszeckim nie ma pewności, czy może mu zaufać. Odkrywa, że Natalia - dziewczyna poparzona kwasem - to narzeczona zaginionego brata Kraszeckiego.
Kraszecki przemyca na oddział psychiatryczny komórkę z nowym nagraniem Pati. Alicji został jeden dzień na odnalezienie pieniędzy. Po tym czasie Pati zostanie zabita. Dorota namawia Alicję na wspólną ucieczkę z więzienia. Mówi, że dopiero wtedy zdradzi, gdzie Hepner ukrył kasę. Richter nachodzi Wiki i Kosę. Wszelkimi sposobami próbuje je zmusić do współpracy. Krystian naciska Mario w sprawie poszukiwań Pati. Wciąż jest nieświadomy, że to właśnie Mario ją przetrzymuje.
Mario nadal grozi Pati śmiercią. Alicja przy pomocy Kosy i Penisa próbuje wydobyć pieniądze z miejsca wskazanego przez Dorotę. W międzyczasie Dorota ucieka z karetki. Po zmyleniu pościgu prokuratora Sobeckiego i policji, udaje się do apartamentu Hepnera. Tam spotyka Maria. Zawierają układ - jemu zależy na forsie Hepnera, jej na Mazur. By uratować Pati, Alicja decyduje się na bycie przynętą. Razem z Kraszeckim jadą do wyznaczonego przez Maria miejsca.