Filmy dziecko, wesołe miasteczko

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje dziecko, wesołe miasteczko. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Ekscentryczny miliarder John Hammond, wykupuje wyspę, na której dzięki grupie naukowców i DNA uwięzionych w bursztynie komarów, ożywia kilkanaście gatunków dinozaurów. Kilka miesięcy później na wyspę przylatuje grupka paleontologów, mająca zachęcić ludzi do nowej atrakcji. Tymczasem nad wyspę nadciąga burza i dochodzi do awarii, w wyniku której dinozaury uwalniają się z klatek. Wśród nich są również Raptory i Tyranozaur.
Akcja filmu skupia się na wielkim potentacie przemysłu tytoniowego, który chcąc zwiększyć zyski swojej firmy zatrudnia Nicka Naylora, znakomicie znającego się na swoim fachu rzecznika prasowego. Naylor zrobi wszystko, aby zadowolić swojego pracodawcę, ale wciąż chce być nieskazitelny w oczach 12-letniego syna.
Rok 1987, James Brennan właśnie kończy naukę w college'u, i planuje się wybrać na wymarzoną podróż po Europie. Jednak nie ma wystarczających funduszy na taką wycieczkę, a rodzice nie zamierzają mu pomóc. Jedynym wyjściem jest podjęcie pracy w wesołym miasteczku i uzbieranie pieniędzy na wyjazd. Ta praca będzie prawdziwą szkołą życia dla Jamesa...


Kreskówka opowiada o przygodach grupy mutantów – osobach posiadających nadludzkie zdolności. Profesor Charles Xavier otwiera szkołę dla dzieci „specjalnie uzdolnionych” i stara się ściągnąć do niej jak najwięcej młodych mutantów, by uczyć ich, jak mają sobie radzić ze swymi mocami. Pomagają mu w tym ci, którzy niezwykłe umiejętności posiadają już od dłuższego czasu – Sztorm, Wolverine i Bestia. Pod ich czujnym okiem swe zdolności rozwijają między innymi Cyklop, Jean, Kurt oraz Ruda. Muszą sobie oni radzić nie tylko z ukrywaniem swej mocy, ale także z wrogimi im mutantami, którzy pod przewodnictwem Magneta próbują zdominować świat…
Pewnego dnia 12-letni Chris dowiaduje się, że jego ukochana mama zarabia na życie pracując jako striptizerka. Postanawia zdobyć pieniądze, aby mogła zostawić tą pracę. Udaje się po pomoc do ojca, weterana z Wietnamu, ale tutaj spotyka go wielkie rozczarowanie. Postanawia sam wziąć sprawy w swoje ręce. W wolnym czasie pracuje na łodzi rybackiej i pomaga rybakom. Jednak jak się okazuje, kapitan przewozi nie tylko ryby, ale również szmugluje narkotyki. Malec wpada na pewien podstępny plan...
Film obraca się wokół kryzysu życiowego Joe’ego (Ewan McGregor), młodego włóczęgi, który znajduje pracę na barce. Barka jest własnością Lesa (Mullan) i jego zagadkowej żony Elli (Swinton). Któregoś dnia Joe i Les natrafiają na ciało młodej kobiety unoszące się na wodzie. Wypadek? Samobójstwo? Morderstwo? Gdy policja podejmuje śledztwo i aresztuje podejrzanego, wychodzi na jaw, że Joe wie dużo więcej o topielicy, niż przyznaje. Śledztwo trwa, a tymczasem Joe’ego i Ellę zaczyna łączyć namiętny, intymny związek.
Jak niemal zawsze u Janusza Nasfetera bohaterami filmu są dzieci. Sam film składa się z dwóch nowel, w których reżyser porusza sprawy dla dzieci bardzo ważne, a często niezauważalne przez dorosłych. Stąd notabene tytuł filmu. Pierwsza nowela jest zatytułowana „Karuzela” i dzieje się w małym miasteczku (w tej „roli” Kazimierz nad Wisłą). Mali bohaterowie marzą o tym, aby przejechać się na karuzeli, ale – niestety – nie mają na to pieniędzy. Kiedy jednak w karuzeli psuje się silnik, nadarza się dla chłopców okazja, aby zarobić poprzez obracanie nią ręcznie. Czy po kilku godzinach takiej wytężonej pracy będą jednak jeszcze mieli siły, by swoje marzenie wreszcie zrealizować? Nowela druga to „Upadek milionera”. Opowiada o niespełna dziesięcioletnim, nieśmiałym chłopcu, którego największym marzeniem jest akceptacja przez rówieśników. Z braku jednak jakichkolwiek talentów, które wyróżniłyby go z tłumu, postanawia zaimponować kolegom świnką-skarbonką, w której to podobno trzyma sporą sumkę przeznaczoną na zakup roweru. Czy jednak owe oszczędności są rzeczywiste, czy też są jedynie mitem, niebawem się okaże…
Miasteczko rozpoczyna nieformalną trylogię o prowincji i prowincjonalności, z której bez skutku próbują się wyrwać niektóre postaci. Głównymi bohaterami filmu są brat i siostra, doświadczający po raz pierwszy kontroli systemu (hymn i czytanki w szkole), gier z otoczeniem (spotkania z głupkiem, osłem i żółwiem) czy odpowiedzialności za własne życie (słuchanie rodzinnej dyskusji). Pierwsza szkolna sekwencja, w której dzieci rozpraszają dziesiątki bodźców, jest prawdziwym mistrzostwem reżyserii dźwięku i obrazu. Drugą połowę filmu zajmuje nieśpieszna rozmowa rodziny przy dogasającym ognisku, pełna życiowych, czasem banalnych, mądrości, miłości i buntu.
Marc Schaudel (Gérard Jugnot) prosi swojego pracownika Francka (Philippe Lacheau), aby zaopiekował się przez weekend Rémym (Enzo Tomasini). Ale Franck ma dzisiaj urodziny, a poza tym Rémy jest bardzo kapryśny. Na drugi dzień rano, Schaudela budzi telefon z policji. Rémy i Franck zniknęli...
Słowa kluczowe

Proszę czekać…