Filmy czystka etniczna

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje czystka etniczna. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Wołyń

7,7
8,4
Ojciec Zosi postanawia wydać ją za sołtysa, który jest najbogatszym mieszkańcem wsi, Macieja Skibę. Niespodziewanie wybucha II wojna światowa.

Nożownik

6,2
L.T Bonham (Tommy Lee Jones) - były instruktor Sił Specjalnych szkolił perfekcyjne maszyny do zabijania. Paradoksalnie, uczył czegoś, czego sam nigdy nie doświadczył - nigdy nikogo nie zabił. Aaron Hallam (Benicio del Toro) uzalezniony od zabijania odkąd poczuł zapach krwi w Kosowie, nie jest w stanie funkcjonować w normalnym świecie. Po latach spotykają się w lesie, na ponurym polowaniu.
II wojna światowa nie zdążyła jeszcze przejść do historii, a w Europie już zmienia się geopolityczny ład. Kraje bałtyckie zostają wcielone do ZSRR. Dla rdzennych mieszkańców Estonii rozpoczyna się dramat masowych wywózek na Syberię. Wśród ponad czterdziestu tysięcy wysiedleńców jest Erna, matka małej dziewczynki, rozdzielona ze swoim mężem – wojskowym. To jej historię oglądamy na ekranie.


Oparta na prawdziwych wydarzeniach, przerażająca opowieść o polowaniu na krwiożerczego, ponad siedmiometrowego krokodyla. Amerykańska ekipa telewizyjna przemierza najciemniejsze zakamarki Afryki w poszukiwaniu bestii, która pustoszy okolicę. Ścigając Gustawa, krokodyla - legendę wyprawa zapomina o jednym ważnym czynniku. Gustaw bowiem, bardziej niż myśliwi głodny jest zwierzyny, a jego ulubionym posiłkiem wcale nie są okoliczne zwierzęta... Zawsze w ruchu, zawsze w ukryciu, zawsze łaknący zdobyczy.
Chiński system obozów koncentracyjnych/obozów pracy/obozów reedukacyjnych zwany po chińsku „láogǎi” lub „láojiào” działający nieprzerwanie od lat 40. ubiegłego wieku jest największym tabu Państwa Środka. Oficjalnie nie istnieje. Jednak za samo wspominanie o nim można zostać aresztowanym. Jak wygląda od środka, już nieco wiemy jedynie z relacji tych nielicznych szczęśliwców, którzy po wyjściu z niego byli w stanie wyjechać za granicę, gdzie bezpiecznie mogli podzielić się swym koszmarnym doświadczeniem ze światem.
Ujgurzy – mieszkańcy Sinciangu (Tukiestanu Wschodniego) – mieli nadzieję na niepodległość spod chińskiej dominacji po rozpadzie ZSRR. Jednakże ich pragnienia były bezwzględnie tłumione przez Komunistyczną Partię Chin, która za wszelką cenę pragnęła utrzymać integralność terytorialną swego imperium. Kiedy zdesperowani Ujgurzy (wyznania islamskiego) zaczęli przeprowadzać krwawe zamachy terrorystyczne, Pekin wypowiedział im wojnę totalną. Bezwzględne środki – takie jak inwigilacja, masowe aresztowania i umieszczenie w obozach „reedukacyjnych”, tortury, sterylizacje, niszczenie dziedzictwa narodowego i wynarodowienie młodego pokolenia – miały całkowicie zatrzeć ich pierwotną tożsamość religijną i etniczną i stworzyć jedynie słusznego chińskiego człowieka na miarę potrzeb partii komunistycznej. A wszystko to dzieje się przy pełnej akceptacji zachodnich firm robiących w Chinach „dobre” interesy, jak i krajów islamskich będących w „dobrych” stosunkach z reżymem chińskim.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…