Filmy broń, chusta

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje broń, chusta. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Ken Loach tym razem pokazuje historię dwóch braci, którzy w imię wielkich idei i walki o równość i sprawiedliwość zostają zmuszeni, żeby stanąć przeciwko sobie. Damian porzuca karierę i w ślad za bratem wstępuje do partyzantki IRA. Jako lekarz będzie musiał zabijać ludzi, kiedy jednak go dokona tego wyboru będzie gotów bronić sprawy aż do śmierci. W Teddym, pozornie milczącym i zamkniętym w sobie, wszyscy widzą przywódcę. Władza, którą mu powierzono utwierdza go w słuszności przekonań. Jest realistą, wierzącym w kompromis, a nie romantykiem gotowym umierać za idee. Film to próba rozliczenia się z przeszłością i hołd złożony uczestnikom walk o niepodległość Irlandii.
Julianne (Tara Reid) i Mitch (Kip Pardue), świeżo poślubieni małżonkowie, wyruszają na miesiąc miodowy do domku na zalesionej wyspie. Kobieta jest nieco zaskoczona, że domek otacza ze wszystkich stron staw i żeby się do niego dostać, trzeba podpłynąć łódką. Niepokój budzi też fakt, że komórka nie ma tu zasięgu. Pierwsze dni pobytu są jednak spełnieniem marzeń o romantycznym wypadzie z ukochanym. Wkrótce ta idylla przeradza się w koszmar z najgorszych snów. Mitch ujawnia swoje psychotyczne skłonności? nie ma zamiaru opuścić wyspy i wrócić do cywilizacji. Co więcej? nie wyobraża sobie, żeby mogła to zrobić żona. Julianne uświadamia sobie, że tylko jedno z nich może wyjechać...
Mroźna zima 1918 r. na Kresach Wschodnich Rzeczypospolitej. Trzy młodziutkie sanitariuszki wyruszają pełnić służbę w szpitalu polowym Polskiego Czerwonego Krzyża, położonym blisko linii frontu polsko-rosyjskiego. W swej misji widzą spełnienie patriotycznego obowiązku. W zderzeniu z okrucieństwem wojny i nawałnicą bolszewicką romantyczna przygoda zmienia się w koszmar, który wystawia dziewczęta na trudne próby. Drugi, po Skardze, wspólny film dwóch wybitnych autorów zdjęć filmowych – Jerzego Wójcika i Witolda Sobocińskiego. Wójcik był współscenarzystą i reżyserem obu filmów, Sobociński – ich operatorem. Za piękne zdjęcia we Wrotach Europy otrzymał nagrodę na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni (1999) i Orła – Polską Nagrodę Filmową (2001).
Słowa kluczowe

Proszę czekać…