Filmy wydalenie ze szkoły

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje wydalenie ze szkoły. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Klasa

7,1
8,3
François jest nauczycielem. Szkoła, w której pracuje, położona jest w niebezpiecznej dzielnicy. Każda z klas to swoisty mikrokosmos współczesnej Francji, a przede wszystkim barwna mieszanka różnych osobowości. Są biali i czarni, leniwi i pracowicie, błyskotliwi i ślamazarni, empatyczni i bezwzględni. François jest pasjonatem. Lubi i szanuje swoich uczniów, ma jednak swoje zasady. Nie wszyscy uczniowie je zaakceptują... Jeszcze nie wiesz na co ich stać...
Nagrodzony Oscarem Matt Damon (Tożsamość Bourne’a, Buntownik z wyboru) w roli męża i ojca, który kupuje podupadłe prywatne ZOO z zamiarem przywrócenia mu dawnej świetności.
Amina mieszka na rozpalonych słońcem przedmieściach stolicy Czadu, Ndżameny, gdzie samotnie wychowuje piętnastoletnią Marię. Każdy dzień jest walką o to, by los córki był lepszy od tego, który stał się udziałem jej matki, ciężko pracującej na kruchą stabilizację. Ale jeden dzień i jedna wiadomość wystarczą, by świat bohaterek runął jak domek z kart. Maria jest w ciąży i chce ją usunąć. W kraju, w którym aborcja jest zarówno grzechem, jak i przestępstwem, pomoc zrozpaczonej nastolatce niesie ze sobą ogromne ryzyko. Czy Amina zdecyduje się na walkę, która z góry wydaje się przegrana? Film z niezwykłą empatią portretuje solidarność rodzącą się pomiędzy kobietami zmuszonymi walczyć o swoją godność w brutalnej, patriarchalnej rzeczywistości.


Siedemnastoletni Nói (Tómas Lemarquis), razem ze swoją ekscentryczną babką (Anna Friðriksdóttir), mieszka na odległym fiordzie południowej Islandii. Zimą ten fiord jest całkowicie odcięty od świata zewnętrznego, otoczony złowieszczo wyglądającymi górami i zasypany całunem śniegu. Nói marzy żeby razem z Íris (Elín Hansdóttir) - dziewczyną pracującą na stacji benzynowej w pobliskim miasteczku – uciec z śnieżnobiałego więzienia. Jednak jego nieudane próby ucieczki wymykają się spod kontroli i kończą się kompletnym niepowodzeniem. Jedynie klęska naturalna może zatrząść wszechświatem Nói’a i otworzyć mu drzwi do lepszego świata.
Oparty na prawdziwych wydarzeniach film opowiada o grupie uczniów w jednej z amerykańskich szkół średnich. Pani Weller, dyrektorka szkoły zaczyna wprowadzać zasady, które tłamszą wszelkie uczniowskie inicjatywy i urągają podstawowym prawom człowieka do wolności. Kiedy dyrektorka zaczyna ubiegać się o stanowisko Głównego Kuratora, uczniowie zaczynają walkę o swoje prawa. Tylko jeden nauczyciel, pan Drucker jest ich sprzymierzeńcem. Ten jednak wkrótce zostaje zwolniony z pracy za podżeganie do buntu.
Tajne stowarzyszenie, organizacja przestępcza o nazwie "Wampiry" terroryzuje Paryż. Mnożą się porwania, rozboje i zabójstwa. Metody działania policji są przestarzałe. Dziennikarz Philippe Guerande (Édouard Mathé) pracuje w gazecie światowej i właśnie jego przełożeni wysłali do zbadania zbrodni.
Syn bogacza popada w konflikt z prawem i wyjeżdża do Paryża. Po wydaniu wszystkich oszczędności popada w alkoholizm i wtedy poznaje tancerkę.

Beata

7,1
Beata ma szesnaście lat i postanawia uciec z domu. Nikt nie wie dlaczego, wydaje się, że miała wszystko, co potrzebne do szczęśliwej egzystencji. Z rozmów jej przyjaciół wyłania się jednak inny obraz tytułowej bohaterki. Brak zgody na zakłamanie świata, brutalna i niesprawiedliwa rzeczywistość oraz wrażliwość, stały się czynnikami, które zmusiły do podjęcia dramatycznej decyzji.

Machuca

6,6
Rok 1973, Chile. Za rządów Salvadora Allende dyrektor prywatnej anglojęzycznej szkoły dla chłopców przyjmuje grupę biednych dzieci. Od samego początku pomiędzy nowymi uczniami, a dziećmi bogaczy, panuje niechęć i niezrozumienie. Wyjątkiem są fajtłapowaty Gonzalo i pewny siebie Pedro Machuca. Chłopcy, na przekór kolegom i panującej w szkole atmosferze, nawiązują niezwykłą przyjaźń. Gonzalo, wrażliwy i delikatny 11-latek, pochodzi z bogatej, ale niezbyt szczęśliwej rodziny. Machuca, dziecko slumsów, trafia do ekskluzywnej szkoły dzięki stypendium, jakie ufundował jej dyrektor – energiczny ksiądz o lewicowo-socjalistycznych poglądach. Dzięki nowemu przyjacielowi Gonzalo po raz pierwszy trafia do biednych dzielnic miasta, gdzie poznaje Chile, z którego istnienia nie zdawał sobie sprawy. Ulega dziwnej fascynacji brutalnością slumsów, gdzie poznaje również smak pierwszej i zakazanej miłości; zakochuje się w Silvanie, sąsiadce przyjaciela, zaangażowanej społecznie, twardej i odważnej dziewczynie. Silvana staje się współtowarzyszką ich przygód, razem tworzą romantyczny trójkąt, prowadząc pierwsze miłosne igraszki. Trójka przyjaciół pomaga także ojcu Silvany wykorzystać sytuację polityczną w celach zarobkowych: sprzedają flagi demonstrantom różnych przekonań. Machuca,który po raz pierwszy trafia do bogatego domu, nie może nacieszyć się rowerem, adidasami i zabawkami, które dawno już znudziły Gonzalo. Przyjaźń rozwija się aż do momentu, w którym kraj ogarnia polityczne wrzenie.
Akcja filmu rozgrywa się w monarchii austro-węgierskiej na początku XX wieku. Thomas Törless to nowy uczeń ekskluzywnej szkoły z internatem. Niedługo po swoim przybyciu jest świadkiem, jak dwóch uczniów, Reiting i Beineberg, dręczy kolegę z klasy, Basiniego. Zamiast zgłosić dyrektorowi szkoły, iż Basini ukradł pieniądze, chłopcy szantażują go i wykorzystują jak niewolnika. Ze strachu przed wydaleniem ze szkoły, Basini zgadza się na wszystko. Törless, obserwując i analizując zachowanie dręczycieli ich ofiary, odczuwa fascynację narastającymi aktami poniżenia i tortur. Kiedy decyduje się w końcu interweniować, okazuje się być już współwinnym. Film, który powstał w oparciu o powieść Roberta Musila, ukazuje korzenie społeczeństwa autorytarnego.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…