Filmy nóż, stephen king

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje nóż, stephen king. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Dozorca zakładu karnego dla więźniów oczekujących na wyrok śmierci chce pomóc Johnowi Coffey, który jest skazany za morderstwo dwójki dzieci.

Carrie

7,1
Film jest ekranizacją bestselleru Stephena Kinga. Odrzucona przez rówieśników dziewczyna odkrywa w sobie zdolność telekinezy. Niechętny stosunek otoczenia, a także wpływ matki - maniaczki religijnej doprowadza ją do agresji skierowanej przeciw całemu światu...

Misery

7,9
Adaptacja powieści Stephena Kinga pod tym samym tytułem. Paul Sheldon jest niezwykle popularnym pisarzem. Swoją sławę zyskał dzięki jednej postaci, którą stworzył. Jest nią Misery. Bohatera całej serii książek. Sheldon pisze teraz ostatnią część opowieści, w której uśmierca swoją bohaterkę. Jadąc do wydawcy Paul ma wypadek. Z opresji ratuje go Annie Wilkes, która okazuje się być wielką fanką pisarza, a zwłaszcza Misery. Kiedy jednak dowiaduje się jakie zakończenie ma jego najnowsza książka, sprawy zaczynają się komplikować.


Miasto Fairview w stanie Connecticut, czasy dzisiejsze. Adwokat Billy Halleck jest ważną osobistością w tutejszej społeczności. Ma świetną posadę i dobrze zarabia. Bardzo pragnie schudnąć, lecz na przeszkodzie do osiągnięcia celu stoi... dobre jedzenie. Billy żyje otoczony miłością żony i córki, które jednak nie są w stanie go upilnować: ich dietetyczna kuchnia przegrywa z jego apetytem; w ten sposób wysiłki zmierzające do zrzucenia nadwagi stają się połowiczne, a ich rezultaty są znikome. Tusza bynajmniej nie przeszkadza Billy'emu w odnoszeniu zawodowych sukcesów. Najnowszy z nich to wywalczenie uniewinnienia mafiosa Richie'go Ginelli, który będzie mieć jeszcze okazję, żeby spłacić dług wdzięczności. Pewnego wieczoru państwo Halleckowie wracają samochodem z przyjęcia, na którym Billy zdrowo sobie podjadł. Są w upojnych nastrojach. Siedzący za kierownicą Billy, zaabsorbowany zalotami żony, potrąca przechodzącą przez jezdnię starą Cygankę. Ofiara kolizji umiera. Okazuje się, że jej ojcem jest liczący sobie 109 lat król Cyganów Tadzu Lempke.
Czterech chłopców wyrusza na poszukiwanie ciała kolegi, który zginął zabity przez pociąg. Czeka ich długa i ciężka wędrówka przez las. Piętrzące się przed nimi trudności pokonują z desperacją i pełnym poświeceniem. Przy okazji bardzo wiele dowiadują się o sobie.
Todd Bowden (Brad Renfro) jest lubianym, inteligentnym, uczniem szkoły średniej. Pewnego dnia w jednym z ludzi mieszkających w sąsiedztwie rozpoznaje nazistę, poszukiwanego za zbrodnie przeciw ludzkości. Chłopak odwiedza staruszka i w zamian za swoje milczenie karze opowiadać mężczyźnie historie dotyczące holocaustu z najdrobniejszymi szczegółami. Z czasem oboje zaczynają się nawzajem szantażować.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…