Filmy indie

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje indie. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Siedmioro brytyjskich emerytów, skuszonych folderem reklamowym, rusza w podróż do Indii. Na miejscu okazuje się, że luksusowy hotel daleko odbiega od przedstawionej w broszurce wizji. Nie zrażeni starsi państwo biorą jednak sprawy w swoje ręce. Przyjaźń i uczucia rozkwitają poruszając serca w najbardziej nieoczekiwany sposób. W końcu odkrywają, że życie i miłość można rozpocząć w każdym wieku - trzeba tylko cieszyć się dniem dzisiejszym i nie rozpamiętywać przeszłości.
Nieokiełznana ciekawość tego brzdąca i jego wielka siła sprawiają, że w swoim małym indyjskim miasteczku zawsze bawi się doskonale.
Troje uczniów z biednej dzielnicy dołącza do ekskluzywnej szkoły średniej dla elity w Delhi, gdzie mroczne sekrety i plotki doprowadzają do morderstwa.


Doktor No

7,3
Pierwszy z serii filmów o agencie 007. James zostaje wysłany na Jamajkę, gdzie niedawno zabito dwóch agentów. W trakcie śledztwa Bond odkrywa, że za wszystko odpowiedzialny jest genialny naukowiec doktor No, mieszkający na jednej z wysp. Co gorsza geniusz dysponuje urządzeniami pozwalającymi na przejęcie rakiet z przylądka Canaveral, dzięki którym mógłby rozpocząć III wojnę światową.
Jamal, mieszkaniec slumsów Bombaju, w wieku 18 lat bierze udział w hinduskiej wersji "Milionerów". Od finałowej wygranej dzieli go ostatnie pytanie, jednak zanim zdąży na nie odpowiedzieć, aresztuje go policja. Funkcjonariusze chcą się dowiedzieć jak chłopak - analfabeta może wiedzieć tak dużo. Jamal opowiada prawdziwą historię dzieciństwa, przemocy i miłości swojego życia. To ulica była jego szkołą. Szkołą przetrwania...
16-letnia Mira (Preeti Panigrahi) wiedzie życie wzorowej uczennicy w elitarnej szkole z internatem w północnych Indiach. Gdy zbliżają się egzaminy, jej matka Anila (Kani Kusruti) wraca, aby osiedlić się w regionie, aby ją wspierać i opiekować się nią. Jednak spotkanie Miry z nowym uczniem, Sri (Kesav Binoy Kiron), zasieje kłopoty w stosunkach między obiema kobietami, a każda z nich staje w obliczu własnych pragnień.
Czterech kumpli wyrusza w drogę przez Pendżab, aby pomóc jednemu z nich odzyskać dziewczynę. Niestety, od początku nic nie idzie po ich myśli.
Sebastian - reżyser idealista - i Costa, jego producent, realizują w Boliwii film o przybyciu Kolumba do Ameryki. Pragną ukazać wielkiego odkrywcę w sposób daleki od wyidealizowanej wersji szkolnych podręczników - na ekranie żądni złota Kolumb i jego świta brutalnie rozprawiają się z Indianami. Realizacja filmu idzie wyśmienicie do momentu gdy w okolicy wybucha tzw. "wojna o wodę", wywołana prywatyzacją wodociągów. Szybko okazuje się, że pomimo upływu 500 lat, konkwista trwa nadal. Kiedyś wyzyskiwani przez konkwistadorów, dziś boliwijscy Indianie stają się ofiarami chciwych polityków i międzynarodowych korporacji. Rozpoczyna się podwójna walka rdzennych mieszkańców Boliwii z najeźdźcami z Zachodu - w filmie i w rzeczywistości. Costa i Sebastian staną przed trudną decyzją, czy są gotowi zrobić film za wszelką cenę, nawet kosztem indiańskich współpracowników i własnych ideałów.
Jacob Petersen, pełen ideałów dyrektor upadającego sierocińca w Indiach, poświęcił życie opiece nad porzuconymi na ulicach dziećmi. Kiedy nad sierocińcem zawisła groźba likwidacji, Petersen dostaje niezwykłą ofertę pomocy. Nieznany duński biznesmen Jørgen, proponuje mu dotację w wysokości 4 milionów dolarów. Istnieje jednak pewien dziwny warunek.
Dystyngowana Madame Malory (Helen Mirren) od lat kieruje cenioną restauracją w niewielkiej miejscowości na południu Francji. Sława jej potraw wykracza daleko poza lokalną społeczność. A przyznane lokalowi prestiżowe trzy gwiazdki w słynnym Przewodniku Michelina napawają dumą wszystkich mieszkańców. Pewnego dnia w miasteczku osiada rodzina emigrantów z Bombaju. Gdy przybysze otwierają skromny lokal vis a vis renomowanej restauracji, Madame Malory nie kryje oburzenia wobec ich kulinarnego nieokrzesania. Unoszące się w powietrzu zmysłowe nuty curry, kardamonu i kminu sprawiają jednak, że nowa knajpka zaczyna cieszyć się coraz większym zainteresowaniem. Czy uwodzicielskie smaki Orientu przekonają do życzliwych Hindusów również kuchenną arystokratkę?
Słowa kluczowe

Proszę czekać…