Filmy bangladesz

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje bangladesz. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Trzy kraje, trzy języki, trzy religie świata i jedna, najstarsza, profesja – prostytucja. W Tajlandii prostytutki czekają na klientów za szklanymi weneckimi lustrami, w których zalotnie przeglądają się, nie widząc kto je ogląda. Mizdrzą się, jakby brały udział w konkursie na miss prostytutek. W Bangladeszu mężczyźni udają się do brudnych slumsów, gdzie tanie kobiety lekkich obyczajów realizują ich seksualne marzenia. Z kolei w Meksyku prostytutki modlą się do Świętej Pani Śmierci, aby ta uchroniła ich od nieszczęść i zguby.
Pewnego dnia, życie siedemnastoletniej Nazneen całkowicie się zmienia. Jej nowym mężem jest dużo starszy mężczyzna, jej nowym domem jest blokowisko wschodniej części Londynu. W tym całkowicie innym świecie młoda hinduska dziewczyna stara się znaleźć sens życia i jednocześnie spełnić należycie swój małżeński obowiązek. Mężczyzna o nadętym charakterze (i wydętym brzuchu) jest prawdziwym sprawdzianem jej ślubowanego posłuszeństwa. Uczona od urodzenia, że nie powinna walczyć ze swoim losem, Nazneen oddaje się życiu rodzinnemu, tłumiąc swoje tęsknoty i pragnienia – do dnia, w którym Karim, gorący miejscowy mężczyzna, wkracza w jej życie. Pomimo rasowych różnic i kulturowych napięć Nanzeen decyduje się na romans, który spowoduje, że będzie musiała wziąć życie w swoje ręce.
Pewien zamożny artysta opuszcza tętniącą życiem stolicę Bangladeszu Dhakę, aby poszukać inspiracji w nadmorskiej wiosce w delcie Gangesu. Przyjęte przez miejscowych rybaków, nowoczesne pomysły i rzeźby artysty oczarowują miejscowego włodarza i dzieci. Nie wszyscy jednak witają jego nowoczesne podejście z tak otwartymi rękami. W kontekście zmian klimatu, niektórzy mieszkańcy wioski oskarżają go i jego prace o sprowokowanie katastrofalnych w skutkach zjawisk pogodowych. Inspirujący dramat pokazujący, jak pojawienie się w małej wiosce uprzywilejowanego artysty prowadzi do zderzenia kultur oraz konfliktu między tradycyjnymi i nowoczesnymi wartościami. Produkcja zdobyła nagrodę na MFF w Kalkucie.


23-letnia Shimu (Rikita Nandini Shimu) pracuje w fabryce włókienniczej w Dhace w Bangladeszu. W obliczu coraz trudniejszych warunków pracy postanowiła wraz ze swoimi kolegami założyć związek, pomimo gróźb kierownictwa i braku zgody męża. Razem pójdą na całość.
Fotografowie i filmowcy podróżują po świecie, polując na niecodzienne i nietypowe ujęcia ludzi, miejsc, zwierząt i kultur.
Tracąca władzę dyktatura wojskowa decyduje się na wzniecenie konfliktu etnicznego w wioskach zamieszkałych przez mniejszość muzułmańską, aby uwiarygodnić swoją pozycję po dojściu do głosów zwolenników demokracji. Następują brutalne wypędzenia mniejszości, które odbijają się szerokim echem w świecie. Z powodu nacisków krajów zachodnich do Birmy (Mjanmy) wpuszczeni zostają obserwatorzy i ekipa filmowa, jednak ludzie władzy, w najmniejszym stopniu, nie zamierzają im ułatwiać sprawy w dotarciu do prawdy.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…