Filmy wulkan, morze

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje wulkan, morze. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Na fali

6,8
Młody pingwin Cody Maverick mieszka w Shiverpool na Antarktydzie. Jego wielką pasją jest surfing. Cody staje przed wielka szansą, gdy łowca talentów Mikey Abromowitz proponuje mu udział w Wielkim Memoriale Surfera Big Z. Cody wyrusza więc na wyspę Pen Gu, by powalczyć tam o zwycięstwo z najlepszymi surferami na świecie. Na jego drodze stanie m.in. dotychczas niepokonany Tank Evans. Cody może liczyć na wsparcie nowo poznanych przyjaciół: kurczaka Joe, ratowniczki Lani i zawodowego surfera Dziwaka.
Walter Mitty (Ben Stiller) to nieśmiały przeciętniak, który lubi śnić na jawie. Ma niezbyt ciekawą pracę w magazynie Life i potajemnie podkochuje się w koleżance z pracy Cheryl Melhoff (Kristen Wiig). Kiedy szef ogłasza, że czasopismo zostanie zamknięte, a pracownicy zwolnieni, Walter dostaje przesyłkę z negatywami. Jedno ze zdjęć ma być zamieszczone na okładce ostatniego wydania magazynu, niestety brakuje go w paczce. Mitty postanawia wyruszyć na Grenlandię w poszukiwaniu fotografa, który jest autorem zdjęć, i zarazem spełnić marzenia o pełnym emocji życiu. Wyróżniona dwiema nominacjami do nagrody Saturna produkcja z trzykrotnie nominowanym do nagrody Emmy Benem Stillerem i nominowaną do Oscara Kristen Wiig w rolach głównych. Jej reżyserii podjął się sam Stiller.
Morskie potwory rozpoczynają polowanie na pasażerów luksusowego wycieczkowca.


Nieznane stworzenie porywa bogatą Amerykankę z położonej na klifach rezydencji. Nie zważając na nic, Ben Harris i ekscentryczny malarz Harold Tufnell-Jones, ruszają jej na ratunek, odkrywając przejście do podwodnego miasta. Jak się okazuje, żyją w nim nieśmiertelni marynarze przewodzeni przez despotycznego kapitana.
Mieszkający w postapokaliptycznym Nowym Jorku Sam i Tom, uciekają z miasta ścigani przez żołnierzy okrutnego tyrana. Dotarłszy do morza, chłopcy spotykają staruszka, z którym wypływają w rejs. Po jakimś czasie udaje im się dotrzeć na tropikalną wysepkę. Niestety sielanka nie trwa długo, gdyż wyspa rządzona jest przez złą królową, mającą władzę nie tylko nad jej mieszkańcami, ale i morskimi potworami.

Wyspa Nim

6,0
Nim's Island to bardzo specyficzna wyspa, której prawa stanowione są przez wyobraźnię małej dziewczynki. Bohaterka zafascynowana jest książkami opowiadającymi o wielkim poszukiwaczu przygód - Alexie Roverze. Pewnego dnia ojciec Nim w tajemniczych okolicznościach znika po wypłynięciu w morze swoją łodzią i osamotniona dziewczynka stara się skontaktować ze światem w poszukiwaniu pomocy. Zamiast tego udaje jej się nawiązać kontakt z autorką swojej ulubionej książki. Teraz wspólnie przy użyciu sprytu i odwagi Alexa Rovera będą musiały stawić czoła magicznej wyspie.
Jacques Paganel odnajduje butelkę zawierającą list napisany przez zaginionego kapitana Granta. Wraz z dwójką dzieci marynarza udaje mu się przekonać lorda Glenarvana, by ten wyruszył z nimi na poszukiwania. Nie znając dokładnej lokalizacji pozostaje im przeszukać wszystkie lądy, znajdujące się na trzydziestym siódmym równoleżniku.
„Obcy z głębin” przedstawia relację z serii ekspedycji w głąb hydrotermalnych otworów w oceanie, gdzie bardzo gorąca i zmineralizowana woda daje schronienie najdziwniejszym zwierzętom na Ziemi – metrowym dżdżownicom ze krwistoczerwonymi ślepiami, ślepym białym krabom i zdumiewającej ilości białych krewetek. Wszystkie te stworzenia walczą między sobą o jak najlepszą pozycję przy gorących gejzerach. Stajemy przed wizualnym wyobrażeniem człowieka, który, podróżując w przestrzeni kosmicznej, obserwuje inne formy życia.

Godland

6,2
Spektakularne, dramatyczne, a przy tym zmienne i kapryśne pejzaże Islandii na bieżąco referują nam stan ducha bohaterów: wizualizują surowość zasad, portretują zlodowacenia duszy, zapowiadają spiętrzenie konfliktów. Przez zimne strumienie, nagie skały i szmaragdowe mchy zmierza ku nowej parafii luterański ksiądz Lucas (Elliott Crosset Hove). Młodemu Duńczykowi towarzyszy lokalny przewodnik i bajarz Ragnar (Ingvar Sigurðsson). Od początku ich relacja pełna jest napięć, bowiem kapłan ma misję i pasję kolonizatora, którym starzec uparcie się przeciwstawia.
Rozgrywająca się w hipnotycznym rytmie i utrzymana w kolorach sepii historia podróży przez współczesną Japonię trójki bohaterów, którzy jako jedyni przeżyli zamach terrorystyczny i próbują po szoku wywołanym zetknięciem ze śmiercią, powrócić do życia.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…