Filmy palenie papierosa, piknik

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje palenie papierosa, piknik. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Nastolatka z pomocą przyjaciół walczy z wampirami, demonami i innymi piekielnymi stworzeniami.
Trzy różne rodziny, problem ten sam. Dzieci przejęły władzę! Ze wszystkiego są niezadowolone, są hałaśliwe, wiecznie kłamią, narzekają na jedzenie. Ale pewnego dnia rodzice decydują się połączyć siły. Wprowadzają w życie nową metodę wychowawczą. Będą zachowywać się dokładnie tak samo, jak ich małe diabły.
Współczesna adaptacja słynnej powieści Henri Murgera pokazuje wielkość i nędzę życia bohemy w Paryżu.


Długo planowany przez Joe Rossa intymny oświadczynowy piknik z Claire zostaje nagle przerwany upadkiem balonu. Joe i trzej inni mężczyźni instynktownie rzucają się z pomocą uwięzionemu w balonie chłopcu. Podczas próby ratunku jeden z mężczyzn nagle umiera. Joe próbuje powrócić do swego poukładanego życia, ale jego myśli ciągle krążą wokół incydentu z balonem. Pewnego dnia otrzymuje telefon od jednego z mężczyzn, Jeda Parry'ego, który twierdzi, że podczas wypadku "coś przeszło między nimi". Joe traktuje jego wypowiedź jako próbę uporania się ze stresem. Jed coraz częściej pojawia się w życiu Joego, którego zaczyna przerażać każdy dzwonek telefonu. Obsesja Jeda narasta, zaczyna zagrażać związkowi Joego z Claire. Szaleństwo Jeda zmusza Joe do rozwiązania zagadki, nie tylko tego, co stało się na pikniku, lecz także miłości, wiary i wybaczenia. Oparty na powieści Iana McEwana film to thriller o tym, jak los zmienia nasze postrzeganie świata, a przypadek wpływa na nasze życie.
Akcja filmu toczy się we Włoszech. Poznajemy historię dwóch osób. Pierwszy z nich jest synem wieśniaka (Gerard Depardieu), drugi właściciela ziemskiego (Robert De Niro). Fabuła filmu skupia się na powstawaniu faszyzmu, reakcji wieśniaków popierających komunizm, oraz na tym, jak te zmiany wpływają na przeznaczenie tych dwóch mężczyzn.
Historia kilku dni z życia dwudziestu kilku osób, których łączy jedynie to, że mieszkają w Los Angeles. Altman kreśli tu obraz społeczeństwa lat dziewięćdziesiątych, czyniąc bohaterami filmu zwykłych ludzi z różnych warstw społecznych.
Kornwalia. Rok 1936. Mimo znamiennych wydarzeń, jakie rozgrywają się w Europie, Kornwalia pozostaje miejscem z rzadka nawiedzanym przez echa zewnętrznego świata. Farmerzy i rybacy żyją tu zgodnie z rytmem natury i prognozami połowów, nie przywiązując wielkiej wagi do wiadomości napływających przez radio. Obcy rzadko się tu pojawiają, a jeśli nawet, to nigdy nie są radośnie witani przez zamkniętą społeczność. Spokojny żywot Janet (Maggie Smith) i Ursuli (Judi Dench) Widdington oraz mieszkańców tej kornwalijskiej wioski zakłóca pojawienie się rozbitka na plaży nieopodal domu sióstr.
W trakcie podróży statkiem po Morzu Śródziemnym sparaliżowany Amerykanin na wózku Oskar, i jego młoda, francuska żona Mimi, poznają parę Anglików: Fionę i Nigela, znudzonych sobą po siedmiu latach małżeństwa, ale nazbyt skrępowanych gorsetem konwenansów, by na chwilę dać się ponieść tłumionym namiętnościom. Przez kilka kolejnych wieczorów Oskar opowiada Nigelowi, z ekshibicjonistyczną wręcz szczerością, dzieje swojego związku z Mimi. Początkowo zgorszony, potem coraz bardziej zaintrygowany Anglik, nie potrafi sobie odmówić kolejnych wizyt w kajucie Oskara, ulegając zarazem coraz większej fascynacji jego ponętną żoną.
Grafik po pięćdziesiątce zafascynowany jest lotnictwem, ale jeszcze nigdy nie latał samolotem. Przez pomyłkę bierze kadłub kajaka za konstrukcję samolotu. Teraz staje się miłośnikiem kajakarstwa.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…