Filmy relacja mężczyzna-kobieta, porażka

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje relacja mężczyzna-kobieta, porażka. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Nowy Jork, czasy dzisiejsze. Student prawa Mike McDermott (Matt Damon) jest "rounderem" - hazardzistą grającym w pokera. W świat hazardu wprowadza go Joey Knish (John Turturro). Czas wolny Mike spędza z Jo (Gretchen Mol) - swoją dziewczyną i koleżanką ze studiów, która nalega, żeby porzucił karty. Jo wolałaby, żeby Mike umiejętność "czytania" z ludzkich twarzy, nabytą i doskonaloną przy pokerowym stoliku, wykorzystywał raczej na sali sądowej. Mike uważa z kolei, że studia prawnicze otwierają przed nim wprawdzie interesujące perspektywy na przyszłość, ale nie ma w nich tego dreszczyku emocji, jaki niosą z sobą partyjki pokera w wyznaczonych do tego celu pomieszczeniach w domach hazardu. Toteż, kiedy trafi mu się okazja przeżycia naprawdę ekscytujących chwil podczas kolejnych gier, skwapliwie z niej skorzysta...

Ali

7,0
"Ali" to epicki dramat o najbardziej kontrowersyjnej międzynarodowej gwieździe w historii sportu. Przez jednych kochany, przez innych obrzucany obelgami. Cassius Clay to człowiek, którego siła sięgała daleko poza bokserski ring. Kiedy porzucił swoje nazwisko, stając się Muhammedem Alim, został także jedną z najbardziej oczernianych gwiazd sportu. Ale on walczył o więcej niż tylko tytuł mistrzowski, walczył o szacunek dla ludzi wszystkich ras i narodowości. Walczył przeciwko rządowi Stanów Zjednoczonych, nie chciał jechać do Wietnamu. Walczył o prawo używania swojego imienia i wywalczył je własnymi pięściami, dzięki wierze w Boga i samego siebie.
Akcja obejmuje okres od zimy 1957 do końca 1960, cofając się w retrospekcji do wypadków 1954 roku. Dały one początek narodowowyzwoleńczej walce ludu algierskiego. Opis ogranicza się do miasta Algier, a właściwie do jego arabskiej dzielnicy Kazby.


Ten metafizyczny polski thriller rozgrywa się w retro-futurystycznym świecie pełnym zaskakujących wydarzeń.
Kilkanaście lat temu sześciu mnichów kończy swój trening i za nakazem mistrza udaje się nauczać kung-fu zwykłych ludzi. Niestety po obecnie wszyscy ledwo wiążą koniec z końcem, a o nauczaniu już dawno zapomnieli. Pewnego dnia jeden z nich Sing wykorzystuje swoje umiejętności, w grze w piłkę nożną. Zauważa go była gwiazda Chińskiej piłki i postanawia zachęcić do zawodowej gry. Sing podejmuje się tego i wraz z pozostałymi uczniami zakłada nową drożynę, która o dziwo zaczyna wygrywać wszystkie mecze. Na ich drodze do tytułu stają jednak obecni mistrzowie wspomagani sterydami.
Bogo i Rychu, stojąc na progu dorosłego życia, nadal nie potrafią poradzić sobie z jednym, bardzo istotnym dla młodych mężczyzn problemem: kobietami. Bogo to twardziel, który jest przekonany o swojej skuteczności w podrywaniu dziewczyn i brnąc do celu, nie zwraca uwagi na stosowane środki. To on jest motorem wszelkich akcji. Rysiek to marzyciel, który nie bardzo umie odnaleźć się w brutalnych okolicznościach dorosłego życia. Zagubiona ofiara losu. Nigdy jeszcze nie miał dziewczyny. Przyjaciel postanawia mu pomóc.
Poznali się w pociągu do Zakopanego. Jeden jest reżyserem, drugi literatem. Zanim pociąg dotrze do celu, ustalają, że nakręcą wspólnie film. W Zakopanem zamieszkują w jednym pokoju, w domu pracy twórczej "Muza" i tworzą scenariusz filmu o Muzyku i Mulatce. Wśród wczasowiczek, szukają odtwórczyni głównej roli, ale między kandydatkami dochodzi do bójki i muszą opuścić „Muzę”. Niezrażeni fiaskiem stworzenia filmu planują, że spróbują sił w piosence.
Komedia muzyczna o gwiazdce festiwalu opolskiego, która próbuje zrobić karierę w Paryżu. Młoda laureatka Nagrody Publiczności wyjeżdża nad Sekwanę, by tam zabłysnąć jako piosenkarka. Występy nie przynoszą jednak sukcesu. Stara się ukryć ten fakt i różnymi sposobami dąży do podpisania kontraktu. Jej ukochany, młody kompozytor Piotr, odkrywa prawdę o rzekomej karierze Marioli, jednocześnie sam odrzuca propozycję zainteresowanej nim uznanej gwiazdy, która chce lansować jego piosenki. Oboje – nie osiągnąwszy wymarzonego sukcesu, ale zakochani – wracają do Warszawy.
Druga połowa XIX wieku. Z pobytu we Włoszech powraca do kraju malarz Aleksander Gierymski. Jego obrazy zostają przyjęte z dezaprobatą, albowiem rozmijają się z obowiązującymi kanonami. Dzieło sztuki powinno służyć celom wyższym, podnosić na duchu zniewolony naród, a obrazy Gierymskiego to warszawskie przedmieścia… Pojedynek i wywołany nim skandal oraz represje policyjne wobec jego przyjaciół skazują malarza na nędzę i samotność… Gierymski wkrótce zapada na chorobę umysłową.
Ranek 13 lutego 1945 roku. PIOTR (Andrzej Łapicki), polski więzień obozu koncentracyjnego, ucieka z transportu ewakuacyjnego przejeżdżającego przez Drezno. Piotr zna to miasto – bywał tu przed wojną, kiedy studiował sztukę. Obecnie w Dreźnie panuje nieopisany chaos spowodowany ofensywą nadciągającej Armii Radzieckiej. Piotr trafia pod konspiracyjny adres, lecz nie otrzymuje tam pomocy... Nie mogąc znaleźć schronienia, tuła się po ulicach i przypatruje ludziom. Wielkie wrażenie robi na nim młoda Niemka, której towarzyszy oficer SS. Tymczasem wieczorem zaczyna się nalot samolotów RAF-u. Piotrowi udaje się dostać do schronu. Samoloty zrzucają tysiące bomb zapalających. Śródmieście Drezna płonie. Zniszczona zostaje drezdeńska starówka i centrum handlowe. Piotr przenosi się do mieszkania pewnego niemieckiego profesora. Po północy rozpoczyna się nalot dywanowy. Płonące budynki zostają doszczętnie zburzone. Uciekając przed bombami i pożogą, Piotr usiłuje wraz z tłumem oszalałych z przerażenia mieszkańców wydostać się z miasta. Spotyka młodą Niemkę, której wcześniej towarzyszył SS-man. Dziewczyna – ma na imię Magda – prosi go o pomoc w ucieczce. Wspólnie spędzają resztę tej tragicznej nocy, wędrując przez spustoszone przez bomby Drezno. W końcu oboje przeprawiają się przez Łabę na drugi brzeg miasta, wolny od pożarów. Tam patrole SS rozdzielają Niemców od obcokrajowców...
Słowa kluczowe

Proszę czekać…