Filmy imam

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje imam. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Podobnie jak dzieło Stanleya Kubricka, 360 to nowoczesna i stylowa panorama związków międzyludzkich, które składają się na wyrazisty, pełen napięcia i autentycznych wzruszeń obraz miłości w XXI wieku. Decyzja przystojnego biznesmena, który zdoła oprzeć się pokusie i pozostaje wierny swojej żonie, wywołuje nieoczekiwaną serię zdarzeń, mających miejsce w tak odległych od siebie zakątkach świata, jak Wiedeń, Paryż, Londyn, Bratysława, Rio i Denver. Każdy z bohaterów zaskakującego "360" przeżywa chwile miłosnych uniesień i dotkliwych dramatów, które równoważy zadziwiająca dawka ironii losu i humoru sytuacyjnego.
Nagrodzony za najlepszy scenariusz w Cannes film Tarika Saleha – autora głośnych Metropii oraz Morderstwa w hotelu Hilton. Boy from Heaven to wytrawny thriller polityczny, błyskotliwa wersja House of Cards w egzotycznej scenerii. Po śmierci wielkiego imama rozpoczyna się brutalna walka o władzę – pełna korupcji, manipulacji i rozlewu krwi na najwyższych szczeblach. Syn rybaka zostaje studentem na prestiżowym kairskim uniwersytecie. Po kilku dniach na uczelni zostaje wplątany w szpiegowską intrygę. Próbuje kierować się swoimi ideałami, jednak szybko traci złudzenia. Pochodzący ze szwedzko-egipskiej rodziny Saleh kreśli swój film ostrymi odcieniami. To nie tylko fascynujące, świetnie zrealizowane political fiction, ale również oskarżycielski portret współczesnego Egiptu. Film był realizowany w całości w Turcji. W Kairze z pewnością będzie budził ogromne kontrowersje, a może nawet trafi na półkę.

Shaft

6,1
Młody Shaft jest analitykiem komputerowym w FBI, postanawia zbadać tajemniczą śmierć swojego przyjaciela. O pomoc prosi swojego ojca (Jackson), który pokaże mu trochę starego stylu i odkryje tajemnice podziemi Harlemu.


Dzika grusza

6,7
6,4
Bohater "Dzikiej gruszy", absolwent pedagogiki Sinan, przed ostatnimi egzaminami wraca do rodzinnego Çan w północno-zachodniej Turcji. Jako przybysz z większego miasta patrzy z mieszanką niechęci i pobłażania na prowincjonalną społeczność, którą opuścił przed laty. Stopniowo jednak życie w Çan angażuje go coraz bardziej, a marzenia o sukcesie - i wymarzonej karierze pisarza - okazują się trudne do urzeczywistnienia.
Amina ciężko pracuje i samotnie wychowuje nastoletnią córkę. Gdy dowiaduje się, że ta jest w ciąży, postanawia pomóc jej w dokonaniu aborcji, która w jej kraju jest nielegalna. Lingui to zaskakująco uniwersalna opowieść o kobiecej solidarności i determinacji.
Historia Maryam, Samira i Ismaila (Carlo Ljubek) - trójki młodych muzułmanów, mieszkających w Berlinie. Z biegiem wydarzeń zachwianiu ulega ich wiara i system wartości. Okoliczności zmuszają ich do szukania nowej drogi w życiu i zadania sobie pytania o to, kim są, kogo kochają i w co wierzą. Ich ścieżki krzyżują się w meczecie mądrego imama Vedata. Tytuł filmu jest odniesieniem do pierwszego z filarów islamu - Szahada to muzułmańskie wyznanie wiary, symbol decyzji jednostki o obraniu danej drogi. Bohaterowie filmu, każdy na swój sposób, pokonują indywidualne ograniczenia, by odnaleźć swą ścieżkę w życiu i nauczyć się żyć zgodnie z własnym systemem wartości.
W getcie, które łączy w sobie ruch i religię, Dounia (Oulaya Amamra) pragnienie władzy i sukcesu. Wspierana przez Maimounę (Déborah Lukumuena), jej najlepszą przyjaciółkę, postanowiła pójść w ślady Rebeki (Jisca Kalvanda), szanowanej handlarki narkotyków. Jej spotkanie z Djigui (Kevin Mishel), młodym tancerzem zmieni całkowicie jej życie codzienne.
Z powodu znacznych spadków sprzedaży producent muzyczny Nicolas Lejeune (Fabrice Eboué) pilnie potrzebuje nowych gwiazd. Rozczarowana szefowa daje mu ostatnią szansę i stawia warunek. Jeśli w ciągu sześciu miesięcy nie znajdzie muzyków, którzy zapełnią widownię słynnej paryskiej sali koncertowej Olympia, może pożegnać się z pracą. Po bezowocnych poszukiwaniach, zainspirowany zdjęciami z pewnej imprezy, wpada na zwariowany pomysł stworzenia oryginalnego tria, składającego się z księdza, rabina i imama. Jego asystentka Sabrina (Audrey Lamy) bez trudu odnajduje księdza (Guillaume de Tonquedec), ale z pozostałymi dwoma nie idzie już tak łatwo. W tym celu zatrudniają niestabilnego umysłowo byłego rabina Samuela (Jonathan Cohen) i podającego się za imama kobieciarza-alkoholika Moncefa (Ramzy Bedia). Spotkanie tak odmiennych charakterów i światopoglądów wywoła lawinę szalonych i komicznych sytuacji.
Bab El-Oued, dzielnica Algierii, rok 1989, kilka miesięcy po zamieszkach. Boualem nocami pracuje w piekarni. Pewnego razu kradnie głośnik, który jest zamontowany na dachu, przez który głoszone jest słowo Imama. To zdarzenie jest pretekstem, by Islamiści przejęli kontrolę nad dzielnicą.
Film opowiada o życiu dzielnicy, w której ścierają się entuzjaści raï i bojowa frakcja islamistów. 100% Arabica to zrujnowana dzielnica na przedmieściach Paryża. Dwóch młodych ludzi Rachid (Khaled) i Krimo (Mohamed Khelifati) postanawiają założyć grupę raï, aby walczyć z fanatycznym imamem. W tym kosmopolitycznym i zrujnowanym mieście, w którym panuje bieda, przetrwanie jest prawem schematów i zaradności. Burmistrz myśli o reelekcji i chce przywrócić spokój w mieście. Zatrudnia Slimane (Mouss Zouheyri) i Majida (Najim Laouriga), dwóch małych bandytów, którzy podszywają się pod imamów. W zamian za obietnicę dotacji muszą przywrócić porządek w mieście, rekrutując bezrobotną młodzież. Ale sytuacja wymyka się spod kontroli, ponieważ młodzi ludzie wolą chodzić na koncerty zespołów rapowskich.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…