Filmy pub, relacja matka-syn

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje pub, relacja matka-syn. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Opowieść o trzypokoleniowej rodzinie Mostowiaków. Seniorzy rodu – Barbara i Lucjan Mostowiakowie wiodą szczęśliwe życie, na ogół pozbawione kłótni i nieszczęść, lecz ich dzieciom układa się różnie. Głównym wątkiem serialu jest oczywiście tytułowa miłość.

Gliniarz

6,2
Sierżant Gerry Boyle (Brendan Gleeson) od wielu lat pełni służbę w małej mieścinie na wschodzie Irlandii. Nie jest jednak typem pełnego entuzjazmu, szlachetnego stróża prawa, którego ludzie darzą sympatią i zaufaniem. Gerry ma niską tolerancję dla bliźnich, specyficzne poczucie humoru, podobną do siebie matkę oraz słabość do whisky i prostytutek. Jest zadowolony z tego, co ma, a ponad wszystko ceni sobie święty spokój. Niestety nieżyczliwy los stawia na jego drodze świeżo przeniesionego ze stolicy, nadgorliwego agenta FBI Wendella Everetta (Don Cheadle), a wraz z nim śledztwo w sprawie międzynarodowej siatki przemytników narkotyków. To prawdziwy dopust boży, ale, chcąc nie chcąc, Boyle musi, narzekając, sapiąc i ironizując, poradzić sobie z tymi jakże mu obcymi wyzwaniami...
Dwóch młodych, bezrobotnych aktorów, Withnail i Ja, których codzienność opiera się na kolejnych porcjach narkotyków i alkoholu, postanawia wyjechać z Londynu na wieś. Proszą więc wujka Withnaila, Monty'ego, aby użyczył im swojego domku letniskowego. Kiedy przyjadą na miejsce, okaże się, że spokojnie i miło zapowiadający się wypoczynek, zamieni się w pasmo niecodziennych przygód.


Sasza Petrović ma 19 lat, mieszka z rodziną w Kolonii, ale pochodzi z Czarnogóry. Jego matka marzy, by został pianistą, ojciec chce zrobić z niego prawdziwego mężczyznę, jego chińska koleżanka kocha się w nim na zabój. Ale Sasza ma własne plany na życie. A przede wszystkim ma swój sekret. Chciałby o nim powiedzieć, ale nie wie jak. Bo przecież matka będzie zrozpaczona, koleżanka wpadnie we wściekłość, a ojciec sięgnie po broń.
Amerykańskie małżeństwo Kit (Doris Day) i Tony (Rex Harrison) przebywa w Londynie, gdzie Tony rozwija swój biznes. Podczas gęstej mgły powracająca do domu Kit słyszy głos oznajmiający jej, że jeszcze w tym miesiącu zostanie zamordowana. Już nazajutrz w słuchawce telefonu słyszy ten sam głos mówiący jej potworne rzeczy. Kobieta jest przerażona, a telefony z groźbami powtarzają się. Zawiadomiony przez Tony'ego inspektor Scotland Yardu Byrnes (John Williams) podchodzi do sprawy sceptycznie, sądzi że cała historia jest wyimaginowana i dzieje się tylko w wyobraźni Kit - nie ma nikogo, kto potwierdziłby relację atrakcyjnej Amerykanki. Co gorsza, po pewnym czasie zaczynają tak samo myśleć jej najbliżsi przyjaciele włącznie z mężem - wszyscy sądzą, że Kit wpadła w obłęd. Ale czy na pewno?
Freddie swe młode lata spędza wraz z dwójką swych przyjaciół na żartach, piciu, bójkach i uganianiu się za dziewczynami. Chce jednak skończyć robotnicze życie i wyrwać się z miasteczka. Za to jego kumple są zadowoleni ze swojego życia. Gdy Freddie dostaje posadę akwizytora i wpada na swoją szkolną miłość Julie, przyjaciele muszę dokonać wyborów, które na zawsze zmienią ich życie.
Młoda kobieta z szanowanej i bogatej rodziny została zamordowana. Jej ciało zostało znalezione na uboczu miasta, w pobliżu farmy Rose (Simone Signoret). Kobieta mieszka tam z dwójką dorosłych synów. Rose jest kobietą serdeczną, ale zarazem apodyktyczną, a gospodarstwo prowadzi w sposób dość władczy. Sprawę prowadzi inspektor Larcher (Alain Delon), i podejrzewa że któryś z mężczyzn jest w to zamieszany. Jednak obaj podczas zabójstwa byli poza domem. Między detektywem a matką chłopców, dochodzi do spięcia, jednak po czasie wzrasta wzajemny szacunek i zrozumienie. Czy jeden z synów kobiety po zwykły morderca?
Tragiczna historia miłosna pomiędzy żydowskim młodzieńcem i Walijką rozgrywająca się na początku XX wieku. Salomon pracuje jako domokrążca. Ze względu na antysemicką postawę społeczeństwa musi ukrywać swoją narodowość. Pewnego dnia spotyka kobietę i młodzi zakochują się. Niestety jej bogobojny ojciec i brat o przekonaniach antysemickich nie popierają ich związku...
Głównym bohaterem opowieści, której akcja dzieje się w Szkocji, jest samotny chłopiec, znajdujący na brzegu jeziora tajemnicze jajo. Wykluwa się z niego "wodny koń", mityczny morski potwór ze szkockiej legendy.

Uzak

7,4
W Uzaku (ostatniej części tryptyku, na który składają się jeszcze Kasaba i Chmury w maju) miejscem spotkania bohaterów Ceylana jest Stambuł. Grana przez Emina Topraka postać młodego mężczyzny, który w poprzednich filmach marzył o ucieczce z prowincji, wreszcie decyduje się na porzucenie rodzinnego miasteczka. Zamierza znaleźć pracę na statku, wyruszyć w podróż, zacząć prawdziwe życie. Swoją przedłużającą się wizytą najpierw zaskakuje, a potem drażni wielkomiejskiego krewnego. Jest nim żyjący samotnie artysta (grany przez Muzaffera Özdemira), odcięty od azjatyckich korzeni. Jemu również przyjdzie rozliczyć się z własnym niespełnieniem. W Stambule pada śnieg. To rzadkie zjawisko. Stambulski śnieg jest gęsty i mokry, spada z nieba wielkimi płatkami na palmy i meczety. Bohater grany przez Topraka traci swój sen o mieście, traci złudzenia, nie udaje mu się bowiem niczego osiągnąć. Miasto go odrzuca. Jest zatopione w mglistej bieli niczym nieistniejąca nigdy Atlantyda. Jest też ruchliwe, wypełnione ludźmi, światłami, przedmiotami, które nie wiadomo do czego służą. Bohater nie znajduje w nim swojego miejsca, ani przestrzeni, która ułatwiłaby mu realizację marzeń. Ambiwalentna, milcząca relacja kuzynów uosabia istotę tureckości, melancholijne rozdarcie pomiędzy tradycją a współczesnością, nadzieją a rozpaczą. Film został poświęcony pamięci Emina Topraka, zmarłego śmiercią samobójczą w grudniu 2002 roku.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…