Filmy windykator

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje windykator. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Malownicza warszawska Praga z jej niepowtarzalnym kolorytem, ekskluzywny Port Praski, barka cumująca w historycznym Porcie Czerniakowskim – to tylko niektóre miejsca tytułowego „Miasta Długów”. Jeśli do tego dodamy najbardziej ekscytujący składnik, czyli pieniądze, a właściwie rozpaczliwy ich brak, świetnych aktorów, a za kamerą najlepszych polskich reżyserów – otrzymamy receptę na wciągający serial. Chociaż powszechnie zawód windykator kojarzy się z bezlitosnym egzekutorem, używającym wszystkich legalnych i nielegalnych metod, aby złupić dłużnika, to serial Miasto Długów pokaże, jak bardzo mylące może być to przekonanie. Być może odczaruje tę pogardzaną przez wielu profesję. Po ludzkich historiach z pieniędzmi w tle oprowadzi widzów troje windykatorów: Sławomir Murek (grany przez Andrzeja Hausnera), Aleksander Szewczyk ps. Buźka (Modest Ruciński) oraz Nadia Polczak (Karolina Czarnecka). Pochodzą z różnych środowisk, sami mają za sobą bogaty życiorys i może to właśnie jest kluczem ich skuteczności. Łączy ich praca – często pogardzana, niekiedy niosąca głębokie rozczarowania, a czasami także satysfakcję. Głównym bohaterom pomaga para opryszków – Ron (Konrad Kapica) i Glaca (Michał Wołczyk), wprowadzając jednocześnie do serialu odrobinę humoru i nadając niepowtarzalny koloryt warszawskiej Pragi.
Animowany film dla dorosłych, który jest luźną i niezależną kontynuacją klasycznej bajki o Królewnie Śnieżce.
Historia pewnego długu, który chcą wyegzekwować dwaj windykatorzy. Akcja rozgrywa się na ponurym strychu z użyciem ostrych przedmiotów. Film jest pastiszem kina gangsterskiego z elementami tzw. "horroru rzeźnickiego".


Sztuka Janusza Głowackiego w reżyserii Michała Szcześniaka. Najnowsza realizacja telewizyjna dramatu napisanego w 1985 roku przenosi akcję do realiów XXI wieku. Inscenizacja Michała Szcześniaka łączy estetykę filmu psychologicznego oraz serialu komediowego. Przeniesienie akcji dramatu do współczesnej rzeczywistości pozwala zobaczyć smutny portret dzisiejszych trzydziesto- i czterdziestolatków. Ona – aktorka stołecznego teatru – i On – uznany pisarz – postanawiają opuścić Polskę. Emigrują do Nowego Jorku. Nie sądzili, że uciekając przed kredytami, które zaciągnęli w przekonaniu o wiecznej hossie, skończą zamknięci w małym mieszkaniu w dzielnicy dilerów, prostytutek, złodziei i artystów. Powoli stają się niewolnikami kłamstw o rzekomym sukcesie, które sami rozpowszechniają w sieci. Bezsenność i lęk wywołują u nich paranoję.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…