Filmy policzek, relacja ojciec-syn

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje policzek, relacja ojciec-syn. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Po wydarzeniach z filmu Raid Rama (Iko Uwais) zostaje zmuszony do pracy jako tajniak, aby zapewnić bezpieczeństwo swojej żonie i dziecku. Dostaje zadanie zbliżenia się do lokalnego bossa, Banguna (Tio Pakusodewo), aby poznać nazwiska skorumpowanych stróżów prawa. Chcąc zdobyć jego zaufanie, zostaje wsadzony do więzienia, żeby zaprzyjaźnić się z synem mafiosa, Uco (Arifin Putra). Misja nieoczekiwanie komplikuje się, kiedy dochodzi do starć pomiędzy rywalizującymi gangami.

Alcarràs

6,5
7,5
Życie rodziny rolników Solé zajmujących się brzoskwiniami w małej wiosce w Katalonii zmienia się, gdy właściciel ich dużej posiadłości umiera, a jego dożywotni spadkobierca postanawia sprzedać ziemię, nagle zagrażając ich egzystencji.
12-letni Emile (Jules Lefebvres), mieszka w prowincjonalnym miasteczku, w latach 60., razem z matką i ojcem. Ten ostatni (Benoît Poelvoorde) jest bohaterem dla chłopca. Był na przemian śpiewakiem, piłkarzem, nauczycielem judo, spadochroniarzem, szpiegiem, pastorem Amerykańskiego Kościoła Zielonoświątkowego i osobistym doradcą generała de Gaulle'a. Generał zleca mu niebezpieczne misje ratowania Algierii.


Niemcy. Rok 1945. Kiedy życie w Monachium, ze względu na wojnę, robi się coraz bardziej niebezpiecznie, Felix wraz ze swoją Mamą wyjeżdżają na wieś. Choć wokół kwitną łąki, a powietrze pachnie wiosną, tu również widać samoloty i słychać ryk syren. W nowej rzeczywistości Felix musi nie tylko przyzwyczaić się do obcego domu, ale również przekonać do siebie rówieśników. Kiedy chłopiec zaprzyjaźnia się z Karrim, synem lokalnego dowódcy, zaczyna coraz bardziej podzielać jego poglądy i niezachwianą wiarę w zwycięstwo Niemiec. Wkrótce jednak będzie musiał zmierzyć się z niespodziewanymi wydarzeniami i odpowiedzieć na trudne pytania. Dlaczego uznajemy kogoś za wroga? I co w rzeczywistości oznacza bohaterstwo?
Siggi, dziesięcioletni bohater filmu Deutschstunde, jest synem nazistowskiego policjanta. Wraz z rodzicami mieszka w małej nadmorskiej wiosce, do której wieści o wydarzeniach ze świata zewnętrznego docierają poprzez rozporządzenia, jakie otrzymuje ojciec chłopca. Dotyczą one jednak przede wszystkim zamieszkałego w tej samej miejscowości malarza Maxa Nansena i sztuki, którą uprawia. Ekspresjonistyczne obrazy nie wpisują się ani w pożądaną przez władzę formę, ani tematykę. Chociaż policjant i artysta w młodości byli przyjaciółmi, a ten ostatni jest nawet ojcem chrzestnym Siggiego, wypełnienie rozkazu i obowiązek wobec obowiązującego prawa jest dla Jensa Jepsena, jedynego przedstawiciela władzy w tym miejscu, powinnością wobec której nie może się uchylić. Nie może więc zaakceptować, że Max uprawia „zdegenerowaną sztukę” mimo wydanego mu zakazu. Siggi zostaje wplatany przez ojca w jego prywatną i służbową walkę z malarzem, choć chłopak wyraźnie sympatyzuje z dawnym przyjacielem domu i zamiast na niego donosić, postanawia pomóc artyście.
Chrissy (Susan Lynch), młoda samotna matka mieszka w wieżowcu na przedmieściach Londynu, który jest celem wandali. Chrissy próbuje popełnić samobójstwo, aby uciec od nędznego życia. Ratuje ją Rob (Paul McGann), psycholog policyjny, ale on też cierpi z powodu niefortunnej przeszłości. Następnego dnia wraca do niej, a Chrissy zgadza się z nim wyjść. Wandale atakują budynek i podpalają go. Para i starszy mężczyzna, sąsiad Pat (Birdy Sweeney) utknęli w zniszczonej przez pożar windzie...
W odległej chińskiej wiosce zdziesiątkowanej przez dwie wojny domowe i japońską inwazję, miejscowy chłop - Ma Dasan - zostaje zaskoczony przez chińskich żołnierzy, którzy zostawiają u niego w domu dwa duże worki. W jednym jest japoński żołnierz, a w drugim jego chiński tłumacz. I tak spokojnie mija pół roku. W międzyczasie Ma Dasan i jego kochanka, młoda wdowa, starają się zadbać o więźniów, co owocuje wytworzeniem się między nimi swego rodzaju więzi. Czas dalej płynie, we wsi jest coraz mniej jedzenia, a mieszkańcy zaczynają szukać winnych.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…