Filmy muzeum, sztuka

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje muzeum, sztuka. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Thomas Crown jest jednym z najbogatszych obywateli Bostonu. Jego wielką pasją są przestępstwa. Przygotowuje duży skok na bank nie dlatego, że potrzebuje pieniędzy, lecz tylko po to, by zburzyć istniejący układ społeczny. Dla Thomasa jest to tylko gra, a pieniądze to namacalny dowód jego zwycięstwa. Agencja ubezpieczeniowa wysyła swoją najlepszą agentkę, Vicky Anderson, by zajęła się tą sprawą. Vicky postanawia spotkać się z Crownem i przyłączyć się do gry, którą prowadzi…
Dokumentalista (Robert Redford) pracuje w jednym z oddziałów agencji CIA. W niewyjaśnionych okolicznościach zostają zabici jego wszyscy biurowi koledzy, a tylko jemu udaje się ujść z życiem. Uciekając przed tajemniczymi mordercami, zmusza młodą kobietę, Kathy do udzielenia mu schronienia. Początkowo, dziewczyna chce uciec i zgłosić porwanie na policję, jednak w trakcie rozwijania się wydarzeń zaczyna zmieniać zdanie i ufać porywaczowi. Turner zgłasza całe zajście do swojej centrali, nie wie jednak, że to właśnie stamtąd nadszedł rozkaz likwidacji. Ma trzy dni na wyjaśnienie całej sprawy i ocalenie własnego życia.
Film przedstawia w jednym ujęciu 300 lat carskich rządów. Bohater filmu, współczesny reżyser jakimś cudem znajduje się w Ermitażu na początku XVII wieku. Spotyka tu cynicznego francuskiego dyplomatę i razem ruszają w podróż w czasie, która kończy się w latach obecnych. Podróżując przez Ermitaż, napotykają historyczne postaci z ostatnich dwustu lat i są świadkami zadziwiających scen, rozgrywających się w imperium carskim.


Powszechnie szanowany prawnik Walter Bridge jest głową statecznej rodziny. Jego konserwatywne poglądy nadają ton życiu pozostałych domowników. Żona Waltera India nauczyła się podporządkowywać woli męża, jednak w głębi duszy tęskni za partnerskim układem i ciepłem miłości. Dorastające dzieci państwa Bridge zaczynają kwestionować surowe zasady ojca. Rodziną wstrząsają coraz silniejsze konflikty. Walter Bridge musi zweryfikować swoje podejście do życia, jeśli nie chce dopuścić do rozpadu rodziny.
Pewnej nocy dziewczyna i profesor sztuki zostają uwięzieni w muzeum. Kobieta po małym oporze wyraża zgodę na seks z mężczyzną, ale potem pozywa profesora oskarżając go o gwałt. Mężczyzna będzie musiał udowodnić swoją niewinność...
Relacja z I Ogólnopolskiej Wystawy Plastyki w Muzeum Narodowym w Warszawie w 1950 roku. Wystawa była przełomem dokonującym się w nowej polskiej sztuce realizmu socjalistycznego. Pierwszą nagrodę zdobyła rzeźba Alfreda Wiśniewskiego „Granica pokoju”. Zgromadzeni w Muzeum robotnicy i chłopi z zainteresowaniem podziwiają zgromadzone dzieła.
Od lat czczone jako dawca światła, ciepła i życia – Słońce – istnieje w świadomości zbiorowej wszystkich kultur i czasów. Jednak jego pojmowanie zmienia się poprzez wieki. Jak wyglądał obraz Słońca w kulturze w ciągu dziejów od starożytności poprzez średniowiecze, po epokę kopernikańską aż do czasów lotów kosmicznych?
Słowa kluczowe

Proszę czekać…