Filmy przyjaźń, idol

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje przyjaźń, idol. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Po trudnym rozstaniu Po musi diametralnie zmienić swoje życie, w tym także pracę. Gdy jego przyjaciółka pomaga mu zdobyć posadę w jednej z wytwórni muzycznych, mężczyzna otrzymuje zadanie nakręcenia filmu dokumentalnego z przygotowań do ostatniego występu popularnego w Tajlandii boysbandu MARS. Poznając historie piosenkarzy Po dowiaduje się, iż lider zespołu, Thame, ma po koncercie zacząć karierę solową w Korei Południowej, a reszta grupy prawdopodobnie na zawsze zniknie z muzycznej sceny. Wkrótce okazuje się, iż Thame jest temu absolutnie przeciwny i postanawia zrobić wszystko, by uratować MARS i przekonać przyjaciół, iż nigdy nie zamierzał ich opuścić. Prosi więc o pomoc Po, z którym z czasem zaczynają go łączyć romantyczne uczucia.
Historia pięciu przyjaciółek posługujących się imieniem „Ploy” i uczących się w tej samej klasie - a jednak każda z nich posiada zupełnie inną osobowość. Kiedy po szkole średniej ich drogi się rozchodzą, dziewczęta przeżywają kolejne wzloty i upadki. Gdy po wielu latach przypadkiem dowiadują się, iż numery telefonów w księdze pamiątkowej ich rocznika zostały omyłkowo zamienione, próbują zrobić wszystko, by odbudować swoje zaburzone przez ten błąd relacje ze swoimi sympatiami z czasów szkolnych.
Komediodramat The Disaster Artist oparty jest na bestsellerze Grega Sestero opisującym proces powstawania kultowego „najgorszego filmu na świecie” Tommy’ego Wiseau The Room. Ta niesamowita i przezabawna historia udowadnia, że legendą można zostać z różnych powodów. Nawet nie mając pojęcia o tym, co się robi, można zajść bardzo daleko.


Patti Cake$

6,1
7,8
Patricia Dombrowski, a.k.a. Patti Cake$, a.k.a. Killa P., siłuje się z życiem w pozbawionym perspektyw New Jersey. W wieku 23 lat jest wreszcie gotowa wyjść na scenę i zawalczyć o ten sam rodzaj muzycznej nieśmiertelności, jaki stał się udziałem jej idola, rapera O-Z. Prostolinijna i korpulentna Patti posiada ewidentny talent do składania rymów, ale nie jest jej łatwo wyrwać się z domu, który dzieli z babcią na wózku inwalidzkim oraz zgorzkniałą, wiecznie podpitą matką. Wszystko się zmienia, kiedy w bitwie freestylowej na parkingu dziewczyna bez większego trudu demoluje konkurencję. Dreszczyk zwycięstwa sprawia, że Patti decyduje się porzucić dotychczasowe życie i ruszyć w pogoń za marzeniami. Z pomocą najlepszego przyjaciela Jheriego, tajemniczego muzyka Basterda i ukochanej babci, aspirująca raperka dzielnie stawia czoła armii hejterów, tuzinom niezapłaconych rachunków i wszechogarniającemu marazmowi. Czy wymyślone przez Patricię alter ego, hiphopowa heroina Patti Cake$, będzie w stanie odnieść rzeczywisty sukces?
Dla Becky (Rachel McAdams, Pamiętnik), wydawanie programu telewizyjnego w Nowym Jorku było spełnieniem marzeń... do czasu, kiedy prowadzący go Mike (Harrison Ford, Poszukiwacze Zaginionej Arki) i Colleen (Diane Keaton, Lepiej późno niż później) wypowiedzieli sobie wielką, otwartą wojnę. Zrobienie dobrego programu z obsadą pełną ekscentryków i skandalicznymi historiami graniczy z cudem, ale Becky zrobi wszystko, by sprostać temu zadaniu.
Ślub Kuby i Majki nie odbywa się, gdyż tuż przed uroczystością pojawia się Lola, która wywołuje skandal, nazywając pana młodego bigamistą. Dopiero później wyjaśnia mu pomyłkę, której sprawcą jest sobowtór Kuby – Johnny Tomala, gitarzysta big beatowy. Obiecał Loli małżeństwo, a potem zniknął. Postanawiają go odszukać, tym bardziej, że Majka żąda dowodów istnienia sobowtóra. Za namową reżysera Lelewicza Kuba występuje w telewizji jako „autentyczny” Johnny i odnosi wielki sukces. Musi prowadzić podwójne życie, gdyż Majka zakochała się właśnie w Tomali.
Bohater z czasów wiktoriańskich odbywa podróż w przyszłość, gdzie odkrywa, że gatunek ludzki dzieli się na dwie rasy - ludzi dobrych i na kanibali żyjących pod ziemią. Jego wehikuł zostaje ukradziony, a on uwięziony w czasie.
Nashville, lata pięćdziesiąte XX wieku. Hank Garland (Waylon Payne) ma ogromny talent. Jego wrażliwość muzyczna pozwala mu osiągnąć sukces i występować na scenie z największymi – Royem Orbisonem, Patsy Cline, Hankiem Williamsem czy Elvisem Presleyem. Hank nie potrafi jednak wieść normalnego życia i cieszyć się sławą. Jest wybuchowy i pełen namiętności, ma kilkanaście pomysłów na minutę, obsesyjnie dąży do perfekcji. Wszystko to prowadzi do tragedii…
Władca Bagdadu Ahmad (John Justin) zostaje uwięziony przez przebiegłego wezyra, Jaffara (Conrad Veidt). Udaje mu się jednak uciec do Basry, gdzie zakochuje się z wzajemnością w pięknej córce sułtana.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…