Filmy sztuka kulinarna

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje sztuka kulinarna. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Film opowiada historię pewnej Amerykanki (Murphy), która zostaje uziemiona w Tokio po zerwaniu ze swoim chłopakiem. Szukając sensu życia, zaczyna szkolić się jako kucharka pod czujnym okiem swojej japońskiej nauczycielki (Nishida). Abby (Brittany Murphy) przyjeżdża do Tokio w ślad za swoim chłopakiem. Na miejscu okazuję się jednak, że ich zwiżzek lepiej sprawdzał się na odległość. Porzucona w obcym mieście, znajduje sobie nowy cel w życiu - pod okiem surowego mistrza Maezumi (Toshiyuki Nishida) uczy się trudnej sztuki gotowania ramen, tradycyjnej japońskiej potrawy składającej się z bulionu i makaronu. W pełnym magicznej atmosfery barze mistrza Maezumi Abby pozna lepiej obcą kulturę, samą siebie, a przede wszystkim na nowo odkryje smak miłości.
Wskutek szalonego zbiegu okoliczności Piotr (Tomasz Karolak) trafia na rozkładówkę poczytnego magazynu i z dnia na dzień zostaje celebrytą. Sesja zdjęciowa przynosi mu sławę i… miłość. Piotr zakochuje się bez pamięci w ponętnej stylistce Marcie (Małgorzata Socha), jednak jego była narzeczona Ewa (Iza Kuna) – szefowa działu mody magazynu i przełożona Marty – jest gotowa na wszystko, aby odzyskać względy eks-faceta. Piotra z kolejnych opresji wyciąga niezawodny kumpel Konrad (Piotr Adamczyk), koneser japońskiej kuchni i japońskich kobiet. Czy męski spryt i przemyślna strategia uwodzenia, którą opracowuje Konrad – wytrawny, przynajmniej we własnym mniemaniu – łamacz serc niewieścich, pozwolą przekonać Martę, że to właśnie Piotr jest facetem, który powinien serwować jej śniadania do łóżka?
Francja, 1789 rok, tuż przed Rewolucją Francuską. Śmiały, ale dumny kucharz Pierre Manceron (Grégory Gadebois) zostaje zwolniony przez swego pana, księcia Chamfort (Benjamin Lavernhe). Spotkanie z niezwykłą kobietą Louise (Isabelle Carré), która pragnie uczyć się sztuki kulinarnej u jego boku, dodaje mu pewności siebie i zmusza do zerwania ze służebną kondycją i podjęcia własnej rewolucji. Wspólnie wymyślają miejsce przyjemności, otwarte dla wszystkich: pierwszą restaurację. Pomysł, który przyniesie im klientów… i wrogów.


Na przedmieściach Kopenhagi trwają święta Bożego Narodzenia. Do domu mieszkającej w Danii Polki – Alicji – przybywają z wizytą liczni krewni i znajomi. Wkrótce w domu dochodzi do tajemniczego morderstwa.
Gabriela Cámara, meksykańska gwiazda sztuki kulinarnej, otwiera siostrzaną restaurację Cala w San Francisco, z podobnym menu i kulturą otwartą na wszystkich.
Odkryj smakowity świat kuchni z regionu Chaoshan, poznaj jej niezwykłe składniki i posłuchaj opowieści ludzi, którzy są jej mistrzami.
Próbując sił w pieczeniu, warzeniu i duszeniu, uznany autor i publicysta kulinarny, Michael Pollan, sprawdza, jak gotowanie zmienia jedzenie i kształtuje nasz świat.
„Lepiej umrzeć niż pracować” to rodowe zawołanie arystokratycznej rodziny francuskiej, od trzydziestu pokoleń hołdującej tej zasadzie. Dziadek, koneser sztuki kulinarnej, nieco zwariowana Matka i jej jedyny syn, ostatni potomek rodu, mieszkają gdzieś pod Paryżem, wśród pamiątek dokumentujących minioną świetność nazwiska i ważne momenty z dziejów Francji, niemniej sztuka jest z gruntu polska i współczesna. Zrealizowana w naturalnych wnętrzach komedia Michała Komara wykorzystuje przede wszystkim komizm słowny i sytuacyjny. To trochę czarna komedia – gatunek, w którym Janusz Majewski czuje się znakomicie. Ten wybitny reżyser zrealizował dla Teatru Telewizji kilka przedstawień w klimacie czarnego humoru, by wymienić chociażby „Upiora w kuchni”.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…