Filmy masowy grób, egzekucja

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje masowy grób, egzekucja. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

John Rambo prowadzi spokojne życie w okolicach Bangkoku, gdzie pracuje przy starych łodziach. Pewnego dnia grupa chrześcijańskich misjonarzy zwraca się do niego z prośbą o przewiezienie ich do Birmy. Rambo zgadza się i przewozi ich na drugi brzeg rzeki. Wkrótce po dotarciu na miejsce misjonarze wpadają w ręce zbuntowanych żołnierzy pod wodzą sadystycznego mjr Pa Tee Tint. John Rambo na wieść o porwaniu decyduje się uwolnić misjonarzy i tym samym zaryzykować życie w jednej z najniebezpieczniejszych misji, jakie zdarzyło mu się wykonać.
Jest to historia żydowskiej piosenkarki o imieniu Rachel. Udaje jej się uniknąć śmierci z rąk Niemców i przedostać na południe Holandii. Jesienią 1944 roku przyłącza się do holenderskiego ruchu oporu pod pseudonimem "Ellis". Chcąc zyskać uznanie wśród ruchu oporu przefarbowuje swoje włosy na blond i uwodzi niemieckiego oficera. W końcu jednak zostaje zdradzona przez kogoś z wewnątrz ruchu oporu i oskarżona o szpiegostwo. W 1945 roku zostaje oswobodzona... Rozpoczyna prywatne śledztwo by ustalić, kto ją zdradził.

Salwador

7,5
Film oparty na fragmencie biografii słynnego amerykańskiego dziennikarza Richarda Boyle'a. Po niepowodzeniach w życiu osobistym głośny reporter wyjeżdża do Salvadoru odpocząć i zarobić. Tocząca się tam wojna domowa nie pozwala jednak na obojętność, reporter wpada na trop pomocy udzielanej przez USA prawicowej juncie, stara się też uratować i wywieźć do Stanów piękną Marię i jej dzieci...


Dramat. Rok 1971. Świeżo po dyplomie z medycyny młody szkocki lekarz Nicholas Garrigan (James McAvoy) wyrusza do Ugandy w poszukiwaniu przygody i satysfakcji płynącej z pomocy krajowi, który potrzebuje jego medycznych umiejętności. Ma w głowie pełno szczytnych idei. Na miejscu w skromnym ośrodku leczniczym uświadamia sobie jednak, że ma do wykonania zawodowo-humanitarną misję. W sąsiedztwie ośrodka rezyduje bowiem szaman i to jemu miejscowi bardziej ufają. Pewnego dnia Nicholas przypadkowo spotyka Idi Amina (Forest Whitaker). Nowy przywódca państwa rozbił swoje maserati w zderzeniu... z krową. Garrigan, który bandażuje generałowi rękę, robi na Aminie duże wrażenie. Zafascynowany szkocką historią i kulturą przywódca proponuje mu stanowisko swojego osobistego lekarza. Oferta jest tak nieprawdopodobna, że Garrigan nie potrafi odmówić. Jest zafascynowany osobowością Amina i jego ambitnym planem rozwoju Ugandy, a także jego pasją do szybkich samochodów, pięknych kobiet i wystawnych przyjęć. Uwiedziony charyzmą władcy oraz urokami materialnego luksusu i dworskiego przywileju, staje się jego zaufanym człowiekiem i bliskim doradcą.

Opór

6,4
Rok 1941 – Żydzi w Europie Wschodniej padają ofiarami masowych mordów. Trzem braciom Bielskim udaje się schronić wraz z grupką uciekinierów w gęstym lesie, który znają od dziecięcych lat. Na początku starają się po prostu przetrwać. Gdy jednak wieść o ich odwadze rozchodzi się, w lesie pojawia się coraz więcej mężczyzn, kobiet, dzieci i starców, dla których bracia są jedyną nadzieją na przetrwanie. Tewje (Daniel Craig) obejmuje przywództwo, ale jego decyzje często krytykuje Zus (Liev Schreiber), który obawia się ceny, jaką przyjdzie im zapłacić za idealizm starszego brata. Najmłodszy z braci – Asael (Jamie Bell) stara się pogodzić skłócone rodzeństwo. Aby przygotować się na nadejście srogiej zimy, uciekinierzy budują osadę. Poczucie wspólnoty pozwoli im zachować wiarę w człowieczeństwo w najgorszych latach wojny.
27 stycznia 1945 roku, w dniu wyzwolenia obozu w Oświęcimiu, dla bohaterów opowieści - grupy Włochów, rozpoczyna się nowy okres w życiu - powrót do domu, a zarazem żmudny proces uczenia się na nowo normalnej rzeczywistości. Primo Levi - chemik z Turynu - ma przed sobą najdłuższą drogę; jego tułaczka trwa niemal rok. Pokonując kolejne etapy wędrówki uczy się sztuki przetrwania: zarabia pieniądze handlując z rosyjskimi żołnierzami; zdobywa całkowicie nowe dlań doświadczenia. Droga bohaterów wiedzie przez Polskę, Ukrainę i Związek Radziecki. Ich oczami oglądamy świat, który próbuje otrząsnąć się ze skutków wojny. Dla Primo roczna niemal tułaczka jest w istocie czasem bolesną, przede wszystkim jednak oczyszczającą wędrówką w głąb samego siebie, odkrywaniem najskrytszych pokładów świadomości i podświadomości. Jej ostatnim etapem jest próba opisania doznanych doświadczeń również w imieniu tych, których pochłonęła wojna.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…