Filmy afryka, rwanda

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje afryka, rwanda. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

W roku 1994, w czasach, kiedy Ruanda pogrążona była w szaleństwie, jeden człowiek przyrzekł chronić rodzinę, którą kochał a w końcu znalazł odwagę, aby uratować życie 1200 ludzi. Hotel Ruanda opowiada inspirującą, opartą na faktach historię bohatera Paula Rusesabagina, kierownika hotelu, który dzięki wielkiej odwadze i sprytowi uratował życie wielu ludzkich istnień. Podczas gdy cała reszta świata wolała zamknąć oczy, Paul otworzył swoje serce i udowodnił, że jeden dobry człowiek może zdziałać bardzo wiele.
Autentyczna opowieść o Amerykance Dian Fossey, która całe dorosłe życie poświeciła badaniu i ochronie goryli. Ale nie tylko jest to film o tych rzadkich zwierzętach, jest to także obraz skutków bezmyślności i okrucieństwa człowieka, który dewastuje i niszczy wszystko wokół siebie.
Ruanda, rok około 2004. Głównym bohaterem filmu jest Augustin (Idris Elba), który wspomina krwawe wydarzenia sprzed 10 lat. Podczas wojny domowej służył jako żołnierz plemienia Hutu. Sprzeciwił się rozkazom przełożonym, aby ratować przed okrutną śmiercią swoją żonę, wywodzącą się z plemienia Tutsi. Niestety nie udało mu się ocalić rodziny. Z retrospektywnej narracji dowiadujemy się także o bracie Augustyna - Honore, radykalnym dziennikarzu radiowym, który podżegał w swych audycjach plemię Hutu do czystek etnicznych na ludności Tutsi.


Historia dojrzewania grupy rwandyjskich uczennic w katolickiej szkole z internatem w Belgii.
Na tym budzącym zachwyt kontynencie, zwierzęta – od tych największych do tych niemalże mikroskopijnych – walczą o przetrwanie w jednych z najtrudniejszych warunków na świecie. W najbardziej imponujących siedliskach naturalnych naszej planety wielkie drapieżniki przemierzają rozległe sawanny, dziwaczne małpy zamieszkują wyniosłe szczyty górskie, a tajemnicze owady i węże zajmują najbardziej nieprzeniknione lasy na Ziemi.
Jest rok 1994. Po tym, jak w Kigali zestrzelono samolot prezydenta Rwandy, trwają rozruchy między plemionami Tutsi i Hutu. W ciągu trwających 100 dni czystek z rąk ekstremistów ginie około miliona ludzi. Świadkiem tych wydarzeń jest Anna (Jowita Budnik) – polska ornitolog, która przyjechała do Afryki, aby prowadzić badania nad spadkiem populacji sępów w Rwandzie. Gdy zaczyna się ludobójstwo, Polka ratuje przed śmiercią młodą dziewczynę z plemienia Tutsi – Claudine. Anna umożliwia ocalonej ucieczkę do Polski. Po przylocie do kraju kobiety próbują otrząsnąć się z koszmarnych przeżyć, ale nie są w stanie wpisać się w rutynę codziennego życia. Pewnego dnia, po upływie kilku lat, Klarysa decyduje się na powrót do ojczyzny. Anna postanawia wyruszyć wraz z przyjaciółką w tę niezwykle emocjonalną podróż do samego serca Afryki.
Stary ksiądz Christopher i nauczyciel języka angielskiego Joe prowadzą szkołę w Kigali, stolicy Rwandy. Kiedy w mieście członkowie plemienia Hutu zaczynają mordować Tutsi, grupa prześladowanych szuka schronienia w szkole. Początkowo placówkę ochraniają pokojowe siły ONZ, jednak po paru dniach biernego na razie oblężenia przez Hutu, dostają rozkaz, aby wycofać się ze szkoły. Tym samym pozostawiają Rwandyjczyków na pewną śmierć. Scenariusz filmu został oparty na wspomnieniach reportera BBC, który był świadkiem krwawych walk między plemionami Hutu i Tutsi w Rwandzie. W 1994 roku doszło tam do walk na tle etnicznym pomiędzy plemionami Tutsi i Hutu. Systematyczna masakra mężczyzn, kobiet i dzieci trwała około 100 dni i odbywała się na oczach społeczności międzynarodowej. Okrutne zbrodnie były popełniane przez oddziały milicji i uzbrojonej armii. Również ludność cywilna masowo przyczyniła się do masakry.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…