Filmy staruszka

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje staruszka. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Vortex

7,5
Film przedstawia kilka mrocznych dni z życia pary staruszków - emerytowanej psychiatry (Françoise Lebrun) i pisarza (Dario Argento). Na podzielonym ekranie śledzimy losy pary w ich ciężkich zmaganiach ze starością i demencją oraz reakcje zaniepokojonego syna.

X

6,4
7,2
W 1979 roku grupa młodych filmowców wyrusza na wieś w Teksasie, aby nakręcić film dla dorosłych. Kiedy gospodarze przyłapują ich na gorącym uczynku muszą walczyć o życie.
Do ostatniej kości to opowieść o pierwszej miłości między Maren (Taylor Russell), młodą kobietą, uczącą się, jak przetrwać na marginesie społeczeństwa, a Lee (Timothée Chalamet), porywczym wyrzutkiem i włóczęgą. W czasie wspólnej odysei na dystansie tysiąca mil poznają boczne drogi, ukryte zaułki i rozmaite pułapki Ameryki epoki Ronalda Reagana. Pomimo wysiłków nie mogą jednak uciec od tragicznej przeszłości. Ostatecznie będą musieli zdecydować, czy ich uczucie jest w stanie pokonać ich odmienność.


W odizolowanej wspólnocie religijnej w Boliwii rodziny mennonitów żyją skromnie i zajmują się pracą na roli. Kobiety stają w obliczu niepewnej przyszłości, gdy dowiadują się, że ich mężowie je odurzali i dopuszczali się aktów przemocy seksualnej. Film zainspirowany prawdziwymi wydarzeniami na podstawie książki autorstwa Miriam Toews.
Film opowiada o Eloise (Thomasin McKenzie), która przyjeżdża to Londynu, żeby zrobić karierę jako projektantka mody. Nie wszystko idzie zgodnie z planem.

Diabeł

6,3
Matka Franciszka jest umierająca. Syn, nie mogąc przy niej czuwać, wynajmuje do pomocy kobietę, która z opieki nad umierającymi uczyniła swoją profesję. Matkę otacza jednak mroczna tajemnica z przeszłości, która w obliczu zbliżającej się śmierci coraz mocniej daje o sobie znać... W domu zaczynają się dziać dziwne rzeczy.
W latach pięćdziesiątych w Ameryce, agent FBI i ofiara z czarnej listy odkrywają spisek mający na celu przemycenie nazistowskich zbrodniarzy wojennych do kraju.
Starsza kobieta odbywa swoją ostatnią pielgrzymkę do rodzinnego domu w pobliżu Genui. Obecnie mieszka tu młode małżeństwo z małym dzieckiem. Staruszka zastaje młodą kobietę, i twierdzi, że kiedyś tu mieszkała, jednak trzydzieści lat temu porzuciła dom i uciekła ze swoim ukochanym. Wróciła tu, by ożywić dawne wspomnienia. Z jej opowieści wynika, że młoda kobieta znajduje się w tej samej sytuacji.
Przez długie lata tylko chłopcy zajmowali się sprzedawaniem gazet na ulicach Dakaru, więc gdy dziesięcioletnia Sili też zaczyna sprzedawać gazety, żaden nie chce tego zaakceptować. To zajęcie dla nich. Jednak Sili od razu odnosi sukces: pierwszego dnia udaje się jej sprzedać wszystkie gazety i na dodatek dostaje spory napiwek. Chłopaki nie chcą wierzyć, że uczciwie zarobiła te pieniądze. Interesuje się nią policja, ale wkrótce zostawia ją w spokoju. Część zarobionych pieniędzy Sili wydaje na parasol dla swojej ociemniałej część oddaje trędowatym. Przez kilka następnych dni Sili jest prześladowana przez pozostałych gazeciarzy, którzy są zazdrośni o jej sukces. W końcu jednak zaprzyjaźnia się z jednym z nich. Sili odkryje ból, marzenia..., a w końcu przyjaźń. "La petite vendeuse de soleil" jest drugą częścią w serii pt. "Histoires de petites gens" ("Opowieści Maluczkich"), poświęconej zwykłym ludziom, w których reżyser cenił prostolinijność, naiwność i wymaganą do tego odwagę. Film składa hołd dzieciom ulicy, które mają dość odwagi, aby sprzeciwić się starości, skorumpowaniu i ludziom bogatym materialnie, ale ubogim duchem.
Nicolas Mallet (Jean-Louis Trintignant) to skromny pracownik banku, który pogodził się ze swoją przeciętnością na rzecz poczucia bezpieczeństwa, jakie daje mu nudna praca. Jednak pod wpływem przypadkowo spotkanego, dawnego przyjaciela z liceum, powieściopisarza Claude'a Fabre'a (Jean-Pierre Cassel), staje się pewnym siebie uwodzicielem oraz aroganckim człowiekiem działającym bez skrupułów.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…