Filmy białoruś

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje białoruś. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Białoruś. Zima 1942 roku. Ciężkie boje toczone przez oddziały partyzanckie dziesiątkują ludzi. Dowódca jednego z oddziałów wysyła dwóch żołnierzy po żywność. Kiedy Rybak i Sotnikow docierają do wsi okazuje się, że pozostały po niej tylko zgliszcza. Kiedy docierają do następnej wsi Sotnikow – trawiony gorączką, wyczerpany atakami kaszlu – niemal nie ma już sił na powrót do oddziału. Jednak Rybak skłania go do wyruszenia w drogę powrotną. Napotykają Niemców. Sotnkow zostaje ranny, ale mimo tego udaje im się dotrzeć do chaty Demczychy...

Opór

6,4
Rok 1941 – Żydzi w Europie Wschodniej padają ofiarami masowych mordów. Trzem braciom Bielskim udaje się schronić wraz z grupką uciekinierów w gęstym lesie, który znają od dziecięcych lat. Na początku starają się po prostu przetrwać. Gdy jednak wieść o ich odwadze rozchodzi się, w lesie pojawia się coraz więcej mężczyzn, kobiet, dzieci i starców, dla których bracia są jedyną nadzieją na przetrwanie. Tewje (Daniel Craig) obejmuje przywództwo, ale jego decyzje często krytykuje Zus (Liev Schreiber), który obawia się ceny, jaką przyjdzie im zapłacić za idealizm starszego brata. Najmłodszy z braci – Asael (Jamie Bell) stara się pogodzić skłócone rodzeństwo. Aby przygotować się na nadejście srogiej zimy, uciekinierzy budują osadę. Poczucie wspólnoty pozwoli im zachować wiarę w człowieczeństwo w najgorszych latach wojny.
Jest to mało znana historia z czasów drugiej wojny światowej. W 1941 roku na terenie okupowanej przez Niemców Białorusi, w Puszczy Nalibockiej, trójka Żydów, bracia Tewje, Asael i Zusa Bielscy, zorganizowali żydowską partyzantkę. Na prawym brzegu Niemna założyli osadę, w której w czasie wojny mieszkało 1200 osób żydowskiego pochodzenia. Z czasem z małej partyzantki rozwinęła się spora armia, która skutecznie utrudniała życie nazistom, jak również przyczyniła się do wielu ucieczek z obozów koncentracyjnych.


Dzięki subtelnej grze jeszcze niedoświadczonego agenta wywiadu Mariny Kazanicz (Rita Gladunko), partyzanci wzięli do niewoli i wykonując wolę ludu, ukarali śmiercią zastępcę Hitlera, gauleitera Wilhelma fon Kaunica, osławionego okrutnymi zbrodniami...
Druga wojna światowa, 1943 rok. Major Seminym, szef wywiadu jednego z oddziałów partyzanckich w Zachodniej Białorusi otrzymuje informację o rozmieszczeniu przez przeciwników, na kontrolowanym przez nich terytorium, broni chemicznej. By zorientować się w sytuacji, centrala organizuje specjalną grupę, na czele z agentem Głównego Zarządu Wywiadu, Lidą Eizenszmitte (Agnese Zeltina), specjalnie sprowadzoną ze stalinowskiego obozu...
Kandydatka na Prezydenta Białorusi w wyborach prezydenckich w 2020 stała się symbolem opozycji przeciw Aleksandrowi Łukaszence i jego dyktaturze. Losy gospodyni domowej (od momentu rejestracji jej komitetu wyborczego aż do politycznej emigracji), która urasta do roli głównego konkurenta Łukaszenki, przeplatane są ulicznymi manifestacjami na ulicach białoruskich miast.
Historia Białorusi z hip-hopem w tle.
Brytyjski dokument opowiada o mało znanej historii z czasów drugiej wojny światowej. W 1941 roku na terenie Białorusi, w Puszczy Nalibockiej, trójka Żydów, bracia Tewje, Asael i Zusa Bielscy, zorganizowali żydowską partyzantkę. Na prawym brzegu Niemna założyli osadę, w której w czasie wojny mieszkało 1200 osób żydowskiego pochodzenia. Z czasem z małej partyzantki rozwinęła się spora armia, która skutecznie utrudniała życie nazistom, jak również przyczyniła się do wielu ucieczek z obozów koncentracyjnych.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…