Filmy skorpion, ścięcie głowy

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje skorpion, ścięcie głowy. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Nastolatka z pomocą przyjaciół walczy z wampirami, demonami i innymi piekielnymi stworzeniami.
W antycznych czasach zły król Memnon posługując się przepowiedniami więzionej przez niego czarodziejki Cassandry kolejno podbija rozproszone plemiona egipskie. Wodzowie kilku ocalałych ludów, wynajmują zabójcę by ten zamordował wróżkę. Mathayus, bo tak najemnik ma na imię, przedostaje się do obozu wroga, wykrada Cassandrę i rozpoczyna samodzielną niemal walkę z Memnonem.
Ludzie po wiekach uwielbienia w końcu odwracają się od bogów i niszczą wszystkie ich świątynie i posągi. Nie mogąc sobie na to pozwolić bogowie zsyłają na nich Hadesa i jego dzieci. Podczas jednej z takich potyczek, ginie cała przybrana rodzina Perseusza. Ten, jak się wkrótce okazuje syn Zeusa i półbóg, postanawia się zemścić. By tego dokonać wyrusza z małą grupką ochotników, do trzech wiedźm znających sposób na zabicie Krakena i osłabienie Hadesa.


Perseusz, potomek Zeusa, pragnie dotrzeć do ukochanej Andromedy. Zazdrośni o względy jego kochanki bogowie szykują mu jednak wiele prób. Dzielnemu Perseuszowi pomagają skrzydlaty koń Pegaz i mądra sowa. Jednym z jego rywali jest sam Zeus.
Scenariusz został oparty na autentycznych wydarzeniach z marca 2006 roku, jakie rozegrały się w Mahmudiyah w Iraku. Grupa amerykańskich żołnierzy zgwałciła i spaliła czternastoletnią Irakijkę oraz zastrzeliła członków jej rodziny. Narracja główna filmu stylizowana jest na dziennik prowadzony przez bohaterów za pomocą camcorderu. Jest to jednak tylko jeden ze środków zwiększąjących wiarygodność wydarzeń przedstawionych w filmie. Pojawiają się w nim również zapisy z kamer przemysłowych, wideoblogi, filmiki zamieszczane przez żołnierzy na portalu YouTube, newsy telewizyjne, francuski dokument oraz rozgrywający się już w USA "obiektywny" epilog. Ta wielość formatów pokazuje wyraźnie, w jaki sposób media konstruują przekaz i ukierunkowują widzów na konkretny jego odbiór. Pierwsza wojna iracka była przez niektórych nazywana telewojną. Obecnie media prześcigają się w jak najszybszym i jak najbliższym prawdy relacjonowaniu tragedii.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…