Filmy miłość, major

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje miłość, major. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

W hotelu gromadzą się miejscowe władze, aby uczcić zakończenie wojny. Wśród gości znajduje się komunista Szczuka. Podziemna organizacja wydała na niego wyrok śmierci. Zamachu ma dokonać Maciek Chełmicki, żołnierz AK. Pierwsza próba zabójstwa nie udaje się, więc Maciek również pojawia się w hotelu. Spotkanie z barmanką Krystyną rodzi w nim wątpliwości. Czy warto jeszcze zabijać, skoro wojna się skończyła? Powojenna rzeczywistość nie oferuje żadnej alternatywy.
Uczciwy i sumienny major Vijay Kumar Singh odchodzi z czynnej służby, aby uczestniczyć w pogrzebie swojej matki i zająć się swoją siostrą Reshmi. Kiedy dowiaduje się, że dziewczyna jest zakochana w pewnym młodzieńcu, idzie do jego domu aby zaaranżować ich małżeństwo. Ojciec chłopaka zgadza się na nie, ale pod warunkiem, że Vijay poślubi jego chorą umysłowo córkę Anandi. Major z początku odmawia, ale kiedy dowiaduje się, że Reshmi jest w ciąży, zgadza się na tą propozycję. Wkrótce jest świadkiem dwóch zbrodni - podpalenia i wypadku spowodowanego przez pijanego kierowcę. W obu przypadkach sąd umarza sprawę, co mocno szokuje Vijaya. Mężczyzna dowiaduje się po jakimś czasie, że jego matka została zamordowana. Natychmiast rozpoczyna własne, prywatne śledztwo, aby znaleźć osoby za to odpowiedzialne. Poszukiwania doprowadzają go do jego własnego, biologicznego ojca...
Bronek Jabłoński (Jakub Wesołowski) jest oficerem w rosyjskiej armii, Władek Jarociński (Wojtek Zieliński) służy w randze podporucznika w wojsku niemieckim. Tomasz Szymański (Tomasz Borkowski) to porucznik armii austro-węgierskiej. Bohaterów poznajemy w pogrążonej chaosem Rosji, na kilka miesięcy przed odzyskaniem przez Polskę niepodległości. Ich losy niespodziewanie się splatają, jak się okazuje – trwale. W kolejnych odcinkach serialu akcja przenosi się do 1920 r. Bohaterowie biorą udział w działaniach wojennych, w tym – w jednej z najważniejszych bitew w historii świata – bitwie warszawskiej, czyli Cudzie nad Wisłą.


Młody ksiądz, mający przed sobą marne perspektywy, gdyż jest poważnie chory, przybywa do małego miasteczka, by objąć urząd proboszcza w skromnej parafii. Chce pomagać okolicznym mieszkańcom, niosąc im Słowo Boże. Szybko orientuję się jednak, iż parafianie nie darzą go zbytnią sympatią, nie za bardzo chcą się u niego spowiadać, ani nie mają do niego należytego szacunku. Ksiądz jest załamany takim obrotem sprawy. Dopiero rozmowy z przyjacielem, wikarym z sąsiedniego miasta, oraz zapisywane w osobistym dzienniku przemyślenia, dają mu siłę do działania...
Akcja filmu toczy się w 1944 roku, w okolicach Lublina. W odradzającej się Armii Wojska Polskiego, znaleźli się porucznik Kolski (Marek Perepeczko) i partyzant-akowiec podporucznik Olewicz (Daniel Olbrychski). W nowym wojsku służą żołnierze popierający nowe władze i tacy, którzy mają poważne wątpliwości… Ze w względu na sytuację polityczną byli akowcy wolą nie ujawniać swojej przeszłości, atmosferę niepewności pogłębiają coraz częstsze aresztowania i oskarżenia żołnierzy Armii Krajowej. Na polu bitwy jednak, walczą ramię w ramię…
Jest rok 2065. Ziemię opanowały istoty z kosmosu i rodzaj ludzki staje w obliczu całkowitej zagłady. Za namową swego mentora, szanowanego doktora Sida, młoda lekarka - naukowiec Aki Ross, którą nawiedzają niezwykłe sny, postanawia zebrać osiem mitycznych dusz. Ma nadzieję, że z ich pomocą pokona najeźdźców i zapobiegnie katastrofie. Wspomagana przez żołnierzy z elitarnego szwadronu, Aki musi uchronić Ziemię przed unicestwieniem i sprawić, by ziściły się najgłębiej skrywane marzenia - Final Fantasy.
Szokujący los Isabelle Eberhardt (Mathilda May), młodej dziennikarki, pisarki, urodzonej w 1877 roku w Genewie. Jej rodzice Rosjanie, wyemigrowali razem z nią do Afryki Północnej. Zostaje uwikłana w politykę aneksji Maroka z Algierią na przełomie XIX i XX wieku. Niesamowity styl i osobowość. Zaciekle walczyła z niesprawiedliwością i chociaż, niektórzy uważali, że była szpiegiem, pozostawała przede wszystkim wolną kobietą.
Opowieść o miłości hrabianki Joanny Grudzińskiej do majora Waleriana Łukasińskiego, która mimo uczucia decyduje się przyjąć zaloty innego – wielkiego księcia Konstantego. Zostaje jego prawowitą żoną, otrzymuje tytuł „Księżnej Łowickiej”. Pozostaje jej smutek po utracie szans na związek Walerianem, który podejmuje walkę o wolną Polskę
Słowa kluczowe

Proszę czekać…