Filmy torturowanie, gubernator

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje torturowanie, gubernator. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Pasja

7,3
Jeden z niewielu filmów, który zanim wszedł na ekrany kin już wzbudził ogromne emocje i kontrowersje. Protestowali m.in. Żydzi, którzy stwierdzili że obraz ten ukazuje ich jako oprawców Jezusa. Film opowiada ostatnie godziny życia Jezusa z Nazaretu, który dla jednych był Mesjaszem, dla innych heretykiem, i oszustem. Trzeba zaznaczyć iż film jest przeznaczony wyłacznie dla dorosłych (i to dla takich o mocnych nerwach). Film wręcz "ocieka" krwią - sceny zarówno biczowania, jak i samej śmierci Jezusa na krzyżu, są ukazane bardzo realistycznie. Gibson doskonale ukazał klimat tamtych czasów (m.in. dlatego iż postacie mówią językami biblijnymi), i to może przemawiać za tym filmem. Sama jednak przemoc wobec Chrystusa, i zachowanie Jego oprawców, sprawia że widz zamiast skupić sie na "doznaniach duchowych" (większość filmów poświęconych Mesjaszowi, właśnie ku temu skłania), myśli jedynie o tym jak jest możliwe by człowiek coś takiego (mowa o biczowaniu) przeżył. Obraz zamiast ukazać "cierpienie duchowe" Jezusa, ukazuje Go jako okropnie cierpiącego (fizycznie) człowieka - to właśnie zadecydowało o tym, iż film ma tak wielu przeciwników.
Akcja opowieści dzieje się zimą 1945 roku w czasie walki o wyspę Iwo Jima. Głównym bohaterem jest młody marines, James Bradley, który, po zwycięskiej bitwie, razem z pięcioma innymi żołnierzami zatknął amerykańską flagę na górze Suribachi.
Roy Walker jest aktorem, który próbował popełnić samobójstwo, skacząc na konia z mostu. Trafia do szpitala, w którym poznaje małą dziewczynkę imieniem Alexandria. Bardzo szybko znajdują wspólny język i Roy zaczyna opowiadać jej epicką historię o przygodach pięciu bandytów, którzy chcą się zemścić na generale Odiousie. Oboje zaczynają zatracać się w świecie marzeń.


W październiku 1998 roku w miasteczku Laramie, w Wyoming, dwóch młodych ludzi śmiertelnie pobiło geja. Wkrótce po tym reżyser Moises Kaufman i członkowie nowojorskiego Tectonic Theater pojechali do Laramie. Aktorzy przeprowadzili ponad 200 wywiadów z mieszkańcami miasta.
Po tym jak Anglia i Hiszpania zawierają pokój, sławny pirat Henry Morgan postanawia się zmienić. W nagrodę za służbę dla Anglii król mianuje go gubernatorem Jamajki. Król nakazuje mu pozbyć się wszystkich piratów grasujących po morzu karaibskim. Do tego zadania Morgan wyznacza swojego przyjaciela, również byłego pirata, kapitana Jamie'go Waringa.
Dramatyczna historia grupy kobiet przebywających w więzieniu u wybrzeży pewnego państwa Ameryki Południowej. Więzienie jest pod opieką brutalnego i perwersyjnego gubernatora, który nęka kobiety na wszystkie możliwe sposoby. Kobiety planują ucieczkę.
Na temat piratów powstało wiele legend. W literaturze i w filmie są to zazwyczaj barwni bohaterowie, zdolni do śmiałych i ryzykownych czynów. Naszą wyobraźnię pobudzają również ukryte skarby tych morskich rabusiów. Jacy byli naprawdę? Czy wszystkich można określić mianem piratów? Kim byli korsarze działający na terenie Karaibów, a także przy wschodnich wybrzeżach Ameryki Północnej, zachodnich wybrzeżach Afryki oraz na wodach Oceanu Indyjskiego? Wyjętymi spod prawa złoczyńcami czy marynarzami działającymi na zlecenie europejskich rządów? Często granice te były płynne i trudno jednoznacznie odpowiedzieć na podstawowe pytania.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…