Filmy zdrada, zazdrość, relacja matka-syn

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje zdrada, zazdrość, relacja matka-syn. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

W wiejskiej posiadłości angielskiej arystokracji zostaje popełnione morderstwo. Wśród podejrzanych są zarówno goście przybyli na polowanie jak i liczna służba.
Alexa (Emmy Rossum) jest przykładną uczennicą i przyjaźni się z Benem (Ashley Springer) - szkolnym outsiderem. Za namową znanego aktora dziewczyna postanawia "zaczerpnąć" czegoś nowego z życia, by stać się lepszą aktorką. Zmienia swój image na taki, który pozwoli jej uwieść "złego chłopca", Johnny'ego (Zach Gilford). Wzbudza to zazdrość w Benie, który pragnie w końcu pokazać swoje skryte uczucie. Trójkąt miłosny zmieni dotychczasowe relacje całej trójki.
Paryż, 1922 rok. Ciężko chory Marcel Proust (Marcello Mazzarella), którego dni są policzone, kończy swe monumentalne dzieło "W poszukiwaniu straconego czasu". Na łożu śmierci przegląda zdjęcia. Pamięta swoje życie. Ale postacie rzeczywiste mieszają się z postaciami z fikcji. A fikcja stopniowo zyskuje pierwszeństwo przed rzeczywistością. Oto odwiedza Gilbertę (Emmanuelle Béart), swoją miłość z dzieciństwa, teraz żonę Saint-Loupa (Pascal Greggory). Marcel słucha wynurzeń Gilberty, ale jednocześnie powracają do niego inne wspomnienia. Z zakamarków pamięci wynurzają się kolejne osoby: baron de Charlus (John Malkovich), księżna Oriane (Edith Scob), pani Verdurin (Marie-France Pisier) i Odette (Catherine Deneuve).


Jean-Michel Basquiat stał się jednym z najbardziej rozchwytywanych, kontrowersyjnych i głośnych artystów na świecie. Jego wystawy zapowiadano jako wielkie wydarzenia nowojorskiego sezonu artystycznego, jego obrazy kupowali najwięksi kolekcjonerzy i najsłynniejsze muzea. Każdy aspekt jego życia był tematem mediów. Gdy zmarł w 1988 r., miał 27 lat. [opis dystrybutora]

Edtv

6,4
Sztandarowym produktem firmy NorthWest Broadcasting Company jest telewizyjny kanał programowy True TV. Nagle los tego specjalizującego się w relacjach dokumentalnych kanału zawisł na włosku, ponieważ od jakiegoś czasu dramatycznie spadła jego oglądalność. Dyrektor programowy Cynthia Topping (Ellen DeGeneres), próbując w akcie desperacji poprawić notowania upadającego kanału i utrzymać swoją pozycję wpada na nowatorski i odważny pomysł relacjonowania przez 24 godziny na dobę życia całkiem przeciętnego człowieka. Bohaterem przedstawienia zostaje wyłuskany z tłumu w klubie bilardowym trzydziestoletni Ed Pakurny (Matthew McConaughey), pracownik wypożyczalni kaset wideo. Jak zakładała autorka programu, amerykańscy widzowie śledzą życie człowieka na żywo i z zainteresowaniem mu kibicują. W ciągu krótkiego czasu program staje się przebojem, a jego bohater zyskuje ogromną popularność. Jednak ta popularność powoli zagraża całej jego rodzinie oraz wzajemnym relacjom. Ed zraża do siebie swojego starszego brata Ray'a (Woody Harrelson), pechowego biznesmena w chwili, gdy zakochuje się w jego narzeczonej Shari (Jenna Elfman). Wkrótce pojawia się od dawna nie widziany ojciec Eda - Hank (Dennis Hopper), który wprawdzie na krótko, ale wprowadza spore zamieszanie w życiu rodzinnym Eda. Powoli sytuacja przestaje być komfortowa dla samego Eda, który decyduje się na zakończenie kariery.
Suzanne (Kristin Scott Thomas) to mężatka z dwójką dzieci, mieszkająca w Południowej Francji. W jej życiu pojawiają się problemy finansowe i aby utrzymać swoją idyllę burżuazyjnego życia, postanawia wrócić do pracy jako fizjoterapeutka. Jej mąż zgadza się na wybudowanie na ich podwórku gabinetu dla Suzanne. Podczas budowy kobieta zakochuje się w jednym z robotników i targana namiętnościami postanawia porzucić swoje dotychczasowe życie i całkowicie podporządkować się pasji.
Szofer skorumpowanego dyrektora generalnego firmy przemysłowej zostaje zamordowany, a w kilka godzin później ofiarą zbrodni staje się sam dyrektor. Ich duchy pozostają na ziemi. Usiłują zdradzić synowi dyrektora tożsamość mordercy, którym jest wspólnik przemysłowca.
Po tym, jak śmierć członka rodziny wywraca jego świat do góry nogami, młody, introwertyczny powieściopisarz zmaga się z utrzymaniem związku ze swoją odnoszącą sukcesy dziewczyną.
Mostowiakowie to wielopokoleniowa rodzina – są tu dziadkowie: Lucjan i Barbara, czwórka ich dorosłych dzieci: Maria, Marta, Marek i Małgorzata, którzy mają już swoje własne ogniska domowe. Członków rodziny łączy niegasnąca miłość i zrozumienie. Dzieci nieustannie znajdują oparcie w dziadkach, bez względu na wagę spraw, czasem zabawnych, często jednak bardzo poważnych. Są dla siebie nawzajem podpora i zachętą, zarówno dzieci dla rodziców jak i dla starszego pokolenia. Choć i w tej rodzinie zdarzają się spory a nawet kłótnie – mimo to potrafią znaleźć rozwiązanie do przyjęcia przez wszystkich. To miłość sprawia, że rodzina jest silna.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…