Filmy seksualność, menstruacja

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje seksualność, menstruacja. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Co to znaczy być kobietą? 2000 kobiet z 50 różnych krajów świata dzieli się przed kamerą swoimi historiami i opowiada o własnych doświadczeniach: od tych najbardziej intymnych aż po kulturowe. Dotykają przy tym szerokiej gamy problemów: seksualności, małżeństwa, macierzyństwa, przemocy domowej, gwałtu, wolności, zniewolenia, niezależności finansowej, wizerunku ciała, starości, miłości, złości i mądrości. Pomimo przeciwności losu, a czasami tragedii, jakie przeszły, wszystkie wyglądają promiennie, ponieważ w końcu mają szansę wyrazić siebie. Niezależnie od tego skąd pochodzą i ile mają lat, ich doświadczenia rezonują ze sobą, nabierając uniwersalnego znaczenia. W ten sposób powstaje intymny i emocjonalny portret kobiet, które stanowią połowę ludzkości na Ziemi, a mimo to nadal poddawane są przemocy i niesprawiedliwości. To również pean na rzecz ich wewnętrznej siły, odporności, zdolności do przeciwstawiania się przeciwnościom losu i pozytywnej zmiany świata pomimo trudności, jakie napotykają. W erze po #meetoo to również interesujące spojrzenie na rolę i znaczenie kobiet oraz ich postrzeganie świata.
Prawdziwa historia rockowej grupy The Runaways działającej w latach 1975 – 1977. Dwie nastoletnie przyjaciółki z Kalifornii, Joan Jett (Kristen Stewart) i Cherie Currie (Dakota Fanning), postanawiają założyć zespół. Wkrótce dostają się pod opiekę agenta Kima Fowley’a (Michael Shannon), który od razu wyczuwa, że młode seksowne dziewczyny ubrane w bieliznę i skórę, wykonujące z towarzyszeniem gitar ciężkie rockowe kawałki, to znakomity pomysł. I rzeczywiście, ostra brunetka i seksowny blond kociak szybko odnoszą spektakularny sukces. Niestety, wkrótce sława i pieniądze za bardzo uderzają im do głowy. Dziewczyny zaczynają poznawać ciemną stronę sukcesu, usłaną narkotykami i alkoholem.
Film oparty na autentycznej historii, która miała miejsce w 1993 roku. Teena Brandon cierpi na kryzys identyfikacji płci. Niezrozumiana przez otoczenie wyjeżdża z rodzinnego miasta i trafia do Falls City, prowincjonalnego miasteczka w stanie Nebraska, nie jako dziewczyna, ale chłopak - Brandon Teena. W barze poznaje Candace, samotną matkę, która proponuje mu, by zamieszkał w jej domu. Tutaj poznaje również przyjaciół Candace – byłych recydywistów – Toma i Johna, oraz Lanę, w której zakochuje się od pierwszego wejrzenia. Wkrótce skrywana przez Brandona tajemnica wychodzi na światło dzienne, co staje się przyczyną wielkiej tragedii…


Dwoje małych dzieci i kucharz okrętowy cudem uchodzą z życiem z katastrofy morskiej i bezpiecznie dopływają do brzegów bezludnej tropikalnej wyspy. Kiedy kucharz umiera, chłopiec i dziewczyna muszą sami walczyć o przetrwanie. Mijają lata i Emmeline (Brooke Shields) i Richard (Christopher Atkins) dorastają w otoczeniu dzikiej i egzotycznej przyrody. Uczą się stawiać czoła wyzwaniom, który nie szczędzi im okres dojrzewania, a łącząca ich dziecięca fascynacja przeradza się w głębokie uczucie. Emmeline rodzi dziecko, a Richard otacza ją troskliwą opieką. Ale czy kiedykolwiek uda im się wrócić do cywilizowanego świata?.
Hanna (Karine Vanasse) ma trzynaście lat i rok 1963 będzie rokiem, w którym wszystko się rozstrzygnie. Rok wszelkich możliwości... Pomiędzy bezpaństwowym żydowskim ojcem, udręczonym i nieznanym poetą, katolicką matką, kruchą i wymarłą, czułym i współwinnym starszym bratem, łagodną przyjaciółką i jej nauczycielką o niepokojącym podobieństwie do Nany (Anna Karina w „Vivre sa vie”), Hanna budzi się do świata, szuka siebie i stara się stać się wolną młodą kobietą, odpowiedzialną za swoje życie…
Słowa kluczowe

Proszę czekać…