Filmy eksplozja, blokada

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje eksplozja, blokada. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Po aresztowaniu utalentowany oszust Moist von Lipwig, chcąc odzyskać wolność zgadza się na przyjęcie zaoferowanego mu przez patrycjusza Ankh-Morpork stanowiska poczmistrza.
W nieznanym europejskim kraju Diabolik (John Phillip Law) sieje spustoszenie dla własnych korzyści finansowych i rozrywki. Dziesięć milionów dolarów zostało właśnie ukradzionych przez słynnego "włamywacza" przy pomocy jego oddanej asystentki, Evy Kant (Marisa Mell). Dzieli teraz ekstrawaganckie podziemne legowisko (i gigantyczne łóżko pieniędzy) ze swoją dziewczyną, która używa swojej niesamowitej mocy peruk, by pomóc Diabolikowi w zabijaniu niewinnych ludzi i kradzieży miliardów od rządu. Za przeprowadzenie śledztwa w tej sprawie jest odpowiedzialny inspektor Ginko (Michel Piccoli). Uwięziony przez sprytnego policjanta Diabolik ma tylko jedno rozwiązanie. Musi udawać, że jest martwy.

Selma

6,4
7,5
Po odebraniu Pokojowej Nagrody Nobla, Martin Luther King (David Oyelowo) wraca do USA, gdzie czekają go nowe wyzwania. Jest rok 1965, a walka o prawa obywatelskie Afroamerykanów wchodzi w decydującą fazę. Z miasta Selma w kierunku Montgomery wyrusza marsz protestacyjny, brutalnie spacyfikowany przez siły porządkowe działające z polecenia słynącego z rasistowskich poglądów gubernatora George'a Wallace'a (Tim Roth). Jednak poruszająca relacja telewizyjna, pokazująca rozbicie pokojowego demonstracji, sprawia, że do Selmy z całego kraju ściągają ogromne rzesze ludzi o różnym kolorze skóry i wyznaniu. W stronę Montgomery kieruje się wielotysięczny tłum, któremu przewodzi sam King. Prezydent USA Lyndon Johnson (Tom Wilkinson), świadomy, że gubernator Wallace zrobi wszystko, by demonstranci nie zaznali spokoju, gorączkowo szuka rozwiązania, które pozwoli uniknąć rozlewu krwi i szeroko relacjonowanej przez media katastrofy wizerunkowej demokratycznej Ameryki.


Coraz powszechniejsze użycie energii atomowej, powoduje mutacje u części populacji i obdarzenie niektórych ludzi niezwykłymi mocami. Wykorzystując nabyte umiejętności niezwykle potężny mutant Sebastian Shaw, postanawia wszcząć wojnę atomową między USA a ZSSR, co wyniszczy normalnych ludzi. Na jego drodze staje jednak telepata Charles Xavier wraz z dawnym podopiecznym Shawa Erikem Lehnsherrem i grupką młodych mutantów.
Morskie potwory rozpoczynają polowanie na pasażerów luksusowego wycieczkowca.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…