Filmy melancholia, krew

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje melancholia, krew. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Młodziutka Mary Reilly zostaje służącą w domu londyńskiego lekarza i eksperymentatora Henry'ego Jekylla. Nieoczekiwanie stroniący od ludzi naukowiec zaczyna darzyć Mary zaufaniem. Dzieje się tak za sprawą stygmatycznych blizn na szyi i dłoniach dziewczyny - tragicznej pamiątce po okrutnym dzieciństwie. Mary odkrywa, że Jekyll przypomina jej ojca, a raczej marzenie o ojcu dobrym i czułym, jakiego nigdy nie miała. Tymczasem doktor oznajmia służbie, że wobec nawału prac musi przyjąć asystenta - pana Hyde'a, którego poszukiwać będzie policja całego Londynu. Mary zostaje dopuszczona do tajemnicy: doktor Jekyll i pan Hyde to dwa oblicza jednej osoby.

Ludzkie dzieci

7,1
7,7
Jest rok 2027. Kiedy umiera ostatnie narodzone 19 lat temu dziecko, ludzie tracą wiarę, że ludzki gatunek przetrwa. Adaptacja powieści Phyllis Dorothy James.
Ojciec Chrzestny to szczery, brutalny i poruszający portret sycylijskiej rodziny, która desperacko stara się zachować swoje wpływy w pełnej korupcji, oszustw i zdrady powojennej Ameryce. Coppola rozpoczyna swą legendarną trylogię, po mistrzowsku balansując, ukazując zarówno prywatne życie rodziny Corleone, jak i ciemne interesy, w jakie jest zaangażowana. Oparty na bestsellerowej powieści Mario Puzo, znakomity film z wielkimi kreacjami Ala Pacino, Jamesa Caana i Roberta Duvalla.


Pablo López (Luis Tosar) jest znudzony swoją pracą w banku, gdzie zajmuje się audytem. Pewnego ranka, jadąc do pracy, powoduje stłuczkę z samochodem pewnej kobiety, z którą wdaje się w dyskusję. Posiadając z ubezpieczenia adres kobiety, zaczyna ją śledzić. Tak poznaje jej nastoletnią siostrę, z którą wchodzi w dwuznaczne relacje.
Kiedy nastoletni Jacob zostaje oskarżony o morderstwo swojej dziewczyny, w dobrze ułożonej rodzinie Ryanów pojawia się zamieszanie. Jacob ucieka, jego ojciec Ben niszczy możliwe dowody zbrodni, wioskowa społeczność okazuje się wrogo nastawiona, a matka Carolyn zostaje zmuszona do tymczasowego zamknięcia swojej kliniki.
Hierro (żelazo) to zapomniana przez Boga i ludzi wysepka, najbardziej wysunięta na południe część Europy. W jej kierunku wypływa Maria (Elena Anaya) wraz z pięcioletnim synem Diego. Kobieta chce odpocząć w rajskiej scenerii od zgiełku miejskiego życia i poświęcić trochę czasu dziecku. Szykują się fantastyczne wakacje... Jednak na promie chłopiec znika. Po żmudnych i nieudanych poszukiwaniach, Maria opuszcza wyspę, by po jakimś czasie znów tam powrócić. Policja wzywa ją, by zidentyfikowała ciało zaginionego syna. Maria nie rozpoznaje w nim swojego dziecka. Czekając na wyniki testu DNA, dowiaduje się, że w tym samym czasie, gdy rozpoczęły się feralne wakacje, na wyspie zaginął chłopiec. Nie wierząc policji i mieszkańcom wyspy kobieta rozpoczyna własne śledztwo. Dokąd ją to zaprowadzi?
Płatny morderca Joshua Shapira (Tim Roth) jest od lat perfekcjonistą w swoim zawodzie. Tym razem dostaje od mafii zlecenie na wykonanie wyroku w tak zwanej Małej Odessie – dzielnicy Nowego Jorku, zamieszkanej przez rosyjskich imigrantów. Tym samych Joshua wraca do korzeni – wychował się bowiem właśnie w Małej Odessie. Nie utrzymuje jednak kontaktów z rodziną, od kiedy jego ojciec Arkady (Maximilian Schell) wyrzekł się syna-przestępcy. Bolesne jest spotkanie z zapatrzonym w niego młodszym bratem Reubenem (Edward Furlong), a także z wciąż kochającą go śmiertelnie chorą matka (Vanessa Redgrave). Odżywają dawne wspomnienia i więzi z niegdyś bliskimi osobami. Joshua spotyka również ukochaną z młodości, Ałłę (Moira Kelly). Za wszelką cenę stara się jednak utrzymać emocjonalny dystans, aby uczucia nie wpłynęły na zadanie jakie ma do wykonania.
Paryż, 1922 rok. Ciężko chory Marcel Proust (Marcello Mazzarella), którego dni są policzone, kończy swe monumentalne dzieło "W poszukiwaniu straconego czasu". Na łożu śmierci przegląda zdjęcia. Pamięta swoje życie. Ale postacie rzeczywiste mieszają się z postaciami z fikcji. A fikcja stopniowo zyskuje pierwszeństwo przed rzeczywistością. Oto odwiedza Gilbertę (Emmanuelle Béart), swoją miłość z dzieciństwa, teraz żonę Saint-Loupa (Pascal Greggory). Marcel słucha wynurzeń Gilberty, ale jednocześnie powracają do niego inne wspomnienia. Z zakamarków pamięci wynurzają się kolejne osoby: baron de Charlus (John Malkovich), księżna Oriane (Edith Scob), pani Verdurin (Marie-France Pisier) i Odette (Catherine Deneuve).
Australia, koniec XIX wieku. Bracia Burns są poszukiwani w całym kraju za brutalne morderstwa i rozboje. Kapitan Stanley łapie dwóch z nich. Mike'a, najmłodszego, zabiera do więzienia, a starszemu, Charliemu, składa propozycję nie do odrzucenia. Ma on znaleźć i zabić trzeciego z braci, Arthura, który ukrywa się gdzieś na prerii, a wtedy razem z Mikiem będą mogli odejść wolno. Charlie przystaje na tą propozycję i wyrusza na poszukiwania starszego brata.
Historia kilku dni z życia dwudziestu kilku osób, których łączy jedynie to, że mieszkają w Los Angeles. Altman kreśli tu obraz społeczeństwa lat dziewięćdziesiątych, czyniąc bohaterami filmu zwykłych ludzi z różnych warstw społecznych.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…