Filmy nóż, eksplozja, dynamit

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje nóż, eksplozja, dynamit. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

W okupowanym Paryżu Niemcy planują premierę filmu hitlerowskiej propagandy. Nie wiedzą, że właścicielką kina jest Żydówka, a grupa amerykańskich żołnierzy planuje zamach.
Butch Cassidy i Sundance Kid to opowieść o dwóch wyjętych spod prawa rewolwerowcach, pełną przygód i widowiskowych pojedynków, nie pozbawioną elementów komediowych i wątku miłosnego. Nie ma sprytniejszego w wymyślaniu planu zdobycia bogactwa niż Butch Cassidy (Paul Newman) i bieglejszego w posługiwaniu się rewolwerem od Sundance'a Kida (Robert Redford). Po okradnięciu banku i napadzie na pociąg muszą, jako wyjęci spod prawa, uciekać aż do Boliwii - do dziewczyny Sundance'a (Katharine Ross).

Mściciel

7,1
Do miasteczka Lago przyjeżdża pokryty kurzem, nieznajomy jeździec. Szybko dochodzi między nim a miejscowymi opryszkami do zatargu w wyniku którego pozbawia ich życia. Mieszkańcy miasteczka widząc co zrobił i kim jest, wynajmują go do ochrony miasteczka. Wiedzą bowiem, że niedługo z więzienia zostaną zwolnieni bracia Cardinowie, których skazano za kradzież. Korzystając z przywilejów władzy, bezwzględny przybysz zaprowadza w miasteczku własne rządy. Mieszkańcy nie są już tacy pewni czy zatrudnienie go było dobrym pomysłem...


Dwie młode i śliczne panny postanawiają walczyć z niesprawiedliwością na świecie... napadając na banki! Jedna z nich to wykształcona dama z dobrego domu, a druga, to sierota o twardym charakterze. Ich przyjaźń to istny dynamit, który może wybuchnąć w każdej chwili, ale to nie ich uroda spędza mężczyznom sen z powiek. Lont zostaje podpalony przez kilku typów spod ciemnej gwiazdy, którzy mają zamiar sprzedać Meksyk. Zanim jednak bandyci zabiorą się za realizację niecnego planu, przebojowe dziewczyny rozpętają istne trzęsienie ziemi. Tym razem to nie twardziele z Rio Bravo rządzą Dzikim Zachodem, a dwie piękne niewiasty… Który z mężczyzn nie chciałby stanąć oko w oko z jedną z nich?
Rodzice May zginęli przed laty z rąk kubańskiej mafii. Opętana żądzą zemsty dziewczyna spotyka znanego specjalistę od materiałów wybuchowych. Mężczyzna ulega czarowi May i zanim zdąży się zorientować zostaje uwikłany w jej szalone obsesje związane z wyrównaniem rachunków z Kubańczykami.
Porywająca kontynuacja jednej z najwspanialszych westernowych sag w historii kina. Osławiony desperado Chris Adams otrzymuje ogromną nagrodę za uwolnienie z więzienia młodego meksykańskiego rewolucjonisty… w czasie rewolucji meksykańskiej.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…