Filmy republikanin

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje republikanin. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

W Waszyngtonie, w szczycie amerykańskiej homofobii lat 50., dwóch mężczyzn - charyzmatyczny i ambitny Hawkins Fuller oraz religijny idealista Tim Laughlin - zakochują się w sobie i nawiązują trwały, ale ryzykowny i pełen szalonych momentów romans.
Opowieść o towarzyskich i finansowych powiązaniach najbardziej wpływowych ludzi świata, o ich tajemnicach skrzętnie ukrywanych przed opinią publiczną. To film jednocześnie przerażający i zdumiewająco zabawny. Reżyser z błyskotliwą ironią ujawnia i zestawia ze sobą fakty tak szokujące, że zrobiono wiele, aby nie dopuścić do dystrybucji tego filmu. Nie udało się.
Latem 1977 roku, emitowana przez amerykańską telewizję seria wywiadów Davida Frosta z Richardem Nixonem zgromadziła przed ekranami rekordową liczbę widzów. Takiego zainteresowania programem publicystycznym nie odnotowano nigdy dotąd w historii amerykańskiej telewizji. Ponad 45 milionów widzów przez cztery dni z rzędu gromadziło się przed ekranami telewizorów w nadziei na poznanie sposobu myślenia człowieka, który po aferze Watergate w niesławie opuszczał urząd prezydenta USA. Słowna potyczka Nixona i Frosta rozpalała umysły obywateli ciekawych tego, czy prowadzącemu program uda się przyprzeć byłego prezydenta do muru i uzyskać przyznanie się do winy za nadużycia władzy. Obaj mężczyźni zdawali sobie sprawę jak wiele mają do zyskania lub stracenia – w tej potyczce tylko jeden mógł odejść w glorii chwały. Ich legendarna telewizyjna konfrontacja na zawsze zmieniła oblicze sztuki wywiadu, jak również oblicze polityki, doprowadzając do wyznań, które zaskoczyły ludzi na całym świecie, a być może były zaskoczeniem również dla samego Nixona.


Niedobrani

6,4
7,8
Były dziennikarz trafia na imprezę charytatywną. Tam spotyka swoją dawną nianię – Charlotte – obecnie sekretarkę stanu USA. Niebawem pomiędzy parą rodzi się uczucie.
Ameryka połowy lat osiemdziesiątych. Dwaj główni bohaterowie są chorzy na AIDS. Jeden z nich, Prior, zastanawia się, czy zwariował, ponieważ widzi duchy i anioły. Drugi - Roy Cohn - to postać, która została stworzona przez autora na podstawie prawdziwej figury ze świata polityki, nie może uwierzyć w diagnozę, że ma AIDS, ponieważ uważa, że tylko "szarzy ludzie" mogą zachorować na tę chorobę.
Wielowątkowa historia kandydatki na wiceprezydenta Stanów Zjednoczonych pełna manipulacji, zakulisowych rozgrywek, nagłych zwrotów i pikantnych szczegółów z pogranicza moralności. Film otrzymał nominacje do Złotych Globów 2001 w kategorii najlepszej aktorki (Joan Allen) i aktora drugoplanowego (Jeff Bridges). Wiceprezydent USA umiera w czasie piastowania urzędu. Na jego miejsce, Prezydent Stanów Zjednoczonych proponuje Senator Laine Hanson. Jednak zanim obejmie ona urząd, jej życie musi być dokładnie „prześwietlone” przez Kongres. Nieoczekiwanie wychodzi na jaw jej niejasna przeszłość i zamieszanie w niemoralne wybryki.
Akcja filmu rozgrywa się tuż po wkroczeniu oddziałów generała Franco do Madrytu. Wielu republikanów ucieka z kraju obawiając się krwawych represji. Inni nie chcą lub nie mogą tego zrobić, tak jak młode bohaterki tego opartego na faktach filmu. 13 dziewcząt po brutalnych przesłuchaniach na policji zostaje przewiezionych do więzienia Ventas i wspólnie oskarżonych o wspieranie rewolucji oraz organizację zamachu przeciwko generałowi Franco.
USA – kraj, który od lat usiłuje narzucać innym państwom model demokratyczny – sam powinien być wzorową demokracją. Tymczasem gdy przyjrzeć się kampaniom wyborczym w USA, dostrzec można jedynie dyktaturę dolara. Każda kampania wyborcza wymaga olbrzymich wydatków finansowych, jeśli ktoś chce, aby była skuteczna. Z pomocą przychodzą darczyńcy. Darowizny te, zarówno jawne, jak i nie, są krwiobiegiem każdych wyborów – lokalnych i ogólnokrajowych. To doskonałe narzędzie dla bogaczy, którzy w ten sposób kupują sobie wpływy, aby mieć pewność, że to właśnie ich interesy będą reprezentowane. Nie mówi się o tym wprost, ale wiadomo, że nikt nie rozdaje milionów dolarów bezinteresownie. Ta ogromna hipokryzja i – zdaniem wielu – legalna korupcja jest tak naprawdę istotą amerykańskiej pseudodemokracji.
Duchowny jedzie do Hiszpanii, aby dołączyć do sił republikańskich w czasie hiszpańskiej wojny domowej i spotyka tam odważną, atrakcyjną artystkę. Razem biorą udział w walce. Dzięki współpracy ich przyjaźń przeradza się w głębsze uczucie...
W trakcie kampanii prezydenckiej 2020, na głębokiej prowincji w Kansas i Kolorado odczuwane są głębokie podziały społeczne. Donald Trump - mocno spolaryzował wyborców. Ma on wielu zwolenników na prowincji. Miasta to przeważnie bastiony demokratów. Wciąż jednak ludzie pragną wierzyć, że Stany (Nie)zjednoczone Ameryki zostaną wyzwolone z tych podziałów.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…