Filmy rotmistrz

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje rotmistrz. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Pilecki

5,0
Film przedstawia losy Witolda Pileckiego oczami jego syna, Andrzeja.
Akcja rozpoczyna się w willi na warszawskim Żoliborzu, jesienią 1942 roku. Konspiracyjne spotkanie żołnierzy armii podziemnej: majora Jeremiego (Jan Englert), rotmistrza Leliwy (Leonard Pietraszak), porucznika Lotki (Piotr Machalica) i najmłodszego z nich wszystkich - podporucznika Peta (Artur Żmijewski). Rotmistrz informuje zebranych, że dowództwo powołało oddział do zadań specjalnych o kryptonimie Litzmanstadt. Dowódcą oddziału został mianowany major Jeremi, tym samym pozostali są od tej pory jego podwładnymi. Od niego dowiadują się o planowanej transakcji zakupu dużej ilości broni i amunicji. Towar ten oferuje oficer sztabu dywizji włoskiej, która po wycofaniu się z frontu wschodniego będzie przejściowo stacjonować na terenach polskich…
Pierwszy polski serial spod znaku "płaszcza i szpady". Osią fabuły stały się dramatyczne epizody z walk o utrzymanie przy Polsce Prus Książęcych. Całość skonstruowana na zasadzie powieści-rzeki, składa się z dziesięciu godzinnych odcinków. W głównych rolach upamiętnili się Leonard Pietraszak jako pułkownik Dowgird i Ryszard Pietruski jako jego wachmistrz i przyjaciel, kuty na cztery nogi sługa Kacper. Sercami nieustraszonych zabijaków zawładnęły piękna starościanka Anna (Elżbieta Starostecka), wychowanica hetmana Sobieskiego (Mariusz Dmochowski) oraz szlachcianka Magda (Anna Seniuk).


Hubal

7,2
Wrzesień 1939 roku nie był ostatecznym terminem zakończenia działań wojskowych przez Polskie Wojsko. Heroiczną walkę prowadził major Henryk Dobrzański ps. Hubal. Major Dobrzański 23 września 1939 przejął dowództwo nad resztakmi 110 pułku ułanów. Film przedstawia dramatyczną i heroiczną walkę garstki ułanów. Walkę o honor, wolność, ideały. Walkę, która z góry była skazana na porażkę.

Lotna

5,6
Akcja „Lotnej” jest prosta i wyrazista: wrzesień 1939 roku, początek działań wojennych. Piękny arabski koń z magnackiej stadniny dostaje się przypadkowo w posiadanie rotmistrza, dowódcy szwadronu i staje się natychmiast przedmiotem pożądania innych: porucznika, podchorążego i wreszcie szefa szwadronu, wachmistrza Latonia. Teraz wojna zabiera kolejno Rotmistrza i Podchorążego. Kiedy wreszcie konia dosiąść ma porucznik, Lotną porywa wachmistrz i – uciekając wśród porzuconych wozów taborowych i sprzętu cofającej się armii – pada z koniem. Lotna łamie nogę.

Szwadron

6,7
Historia rosyjskiego szwadronu dragonów, pacyfikującego polskie powstanie w 1863 roku. Młody arystokrata, odrzucony przez ukochaną, zaciąga się do wojska i wyrusza do Polski. Jego dowódca wykazuje się strasznym okrucieństwem i cynizmem. Jeremi zaczyna zauważać, czym jest wojna i jak bardzo może zmienić człowieka.
Ekranizacja opowiadania Aleksandra Puszkina. W drodze przez prowincję carski oficer, rotmistrz Miński, z wzajemnością zakochuje się w pięknej córce starego poczmistrza. Nie bacząc na to, że wyrządzi tym ojcu ogromną krzywdę, Dunia pozwala, by przystojny huzar zabrał ją ze sobą do Moskwy.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…