Filmy przemoc, komputer

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje przemoc, komputer. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Młody, dobrze zapowiadający się, waszyngtoński prawnik Robert Clayton Dean (Smith) przypadkowo i bezwiednie wchodzi w posiadanie kasety video, na której zarejestrowane zostało zabójstwo wpływowego kongresmana. Z nagrania wynika, że w zbrodni brał udział urzędnik Agencji Bezpieczeństwa Narodowego (NSA) Thomas Brian Reynolds (Jon Voight "Powrót do domu", The Rainmaker"). Z dnia na dzień życie Deana zmienia się diametralnie: nieoczekiwanie traci pracę, jego karty kredytowe przestają mieć pokrycie, żona (Regina King - "Jerry Maguire") każe mu opuścić dom, a agenci NSA depczą mu po piętach. Dean zdaje sobie powoli sprawę, że został wplątany w śmiertelnie niebezpieczną aferę, a jedynym jego sojusznikiem jest enigmatyczny Brill (Hackman), dla którego współczesne techniki szpiegowskie zdają się nie mieć tajemnic. Tylko on może pomóc Deanowi oczyścić się z oskarżeń o zabójstwo, którego nie popełnił i powrócić do normalnego życia...

Paprika

7,3
Jaka jest różnica pomiędzy jawą a snem? Czy sen potrafi być bardziej realny niż jawa? Czy sny można kontrolować? Co może się stać jeśli bariera pomiędzy snem a jawą przestanie istnieć? Na te pytania próbuje, przynajmniej częściowo, odpowiedzieć film.
Minął rok od rozprawy z terrorystami w szklanym wieżowcu. Policjant John McClane oczekuje przylotu żony na lotnisku w Waszyngtonie. Mają właśnie spędzić święta Bożego Narodzenia u teściów. Niestety, szykuje się kolejna potyczka z przestępcami. Na lotnisko przybyć ma samolot z ekstradycjonowanym generałem Esperazą, dyktatorem z Ameryki Łacińskiej i szefem narkotykowego kartelu. Zorganizowana grupa terrorystów opanowuje lotnisko, by odbić generała. Zanim McClane spotka się z żoną będzie musiał stoczyć bezpardonową walkę z przestępcami.


W strukturze FBI istnieje wydział ds. przestępczości internetowej. Na pierwszej linii frontu walki z cyber-przestępczością działa agentka specjalna Jennifer Marsh (Diane Lane), która musi rozwikłać wyjątkowo przerażającą sprawę: w sieci pojawiają się kolejne relacje na żywo z uśmiercania ludzi. Perwersyjny zabójca uzależnia szybkość uśmiercenia torturowanej ofiary od liczby widzów odwiedzających stronę z makabrycznym widowiskiem: im więcej wejść na stronę, tym szybsza śmierć. Internetowy zabójca gra z policyjnymi specami w kotka i myszkę, ale kiedy wkracza w prywatne życie agentki, cały zespół rozpoczyna wyścig z czasem, aby wytropić geniusza Internetu, który wydaje się praktycznie niewykrywalny.

Z archiwum X

8,2
6,7
Para detektywów zostaje przydzielona do wyjaśnienia szeregu spraw paranormalnych.
Siedmiu ludzi, statek kosmiczny i czający się gdzieś w jego odmętach potwór rodem z najgorszych koszmarów.
Oficer Ellen Ripley - jedyny ocalały członek załogi statku kosmicznego Nostromo zaatakowanego przez Obcego - zostaje odnaleziona po 57 latach dryfowania w przestrzeni kosmicznej. Wraz z oddziałem specjalnym przybywa teraz na skolonizowaną przez ludzi planetę, z którą z niewiadomych przyczyn zerwał się kontakt.Tam czeka na nich nie tylko jeden potwór ale tysiące !
Nastolatka z pomocą przyjaciół walczy z wampirami, demonami i innymi piekielnymi stworzeniami.

Dexter

8,4
Dexter, tytułowy bohater serialu, jest… seryjnym mordercą. Jednak nie zabija on przypadkowych i niewinnych ofiar. W dzieciństwie został przygarnięty przez policjanta, który nauczył go zaspokajać swoje chore pragnienia – nazwał to „kodeksem”, który ma zezwalać bohaterowi wyłącznie na karanie osób zasługujących na to. O jego mrocznym sekrecie nie wie nawet jego przybrana siostra Deb, która również jak i on pracuje w policji. Pewnego dnia w sielankowe życie bohatera wkrada się ktoś, kto wzbudza jego najszczerszy podziw. Morderca z ciężarówki-chłodni, nazwany tak przez policję, okalecza swe ofiary w niezwykle oryginalny i wyjątkowy sposób. Okazuje się także, że zabójca poszukiwany przez całe Miami wie zadziwiająco wiele o życiu Dextera, nawet o jego najmroczniejszych sekretach, o których – jakby się zdawało – nie wie nikt.
Holly Hunter i Sigourney Weaver występują w tym trzymającym w napięciu thrillerze, który opowiada o pani detektyw i psycholożce kryminalnej z agorafobią, a także o bezwzględnym seryjnym mordercy, który naśladuje zbrodnie popełnione przez swoich idoli. Strach i śmierć panują w San Francisco, gdzie ktoś popełnia serię morderstw, które, choć każde inne, są odtworzeniem zbrodni popełnionych przez znanych seryjnych morderców. Dwie kobiety – ambitna detektyw policyjna (Weaver) i genialna psycholożka kryminalna (Hunter), którą poprzednia sprawa przeraziła – muszą wgryźć się w pokręconą psychikę zabójcy, nim ten ponownie zamorduje.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…