Filmy przebiegłość

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje przebiegłość. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

"Królestwo" to nazwa wielkiego szpitala w Kopenhadze. Doktor Stig Helmer (Ernst-Hugo Järegard), kłótliwy szwedzki neurochirurg nienawidzący Duńczyków, spóźnia się na poranne spotkanie. Podczas jego nieobecności rejestrator Hook (Soren Pilmark), przyjmuje pacjentkę, starszą panią Drusse (Kirsten Rolffes) na badanie mózgu. Jej syn, Bulder (Jens Okking), technik i pielęgniarz, pragnie uprzyjemnić kolejny, dwudziesty piąty już pobyt matki na oddziale neurologicznym. Helmer dostaje furii uważając, że nadszarpnięto jego autorytet i nakazuje natychmiastowe wypisanie pani Drusse, tym bardziej, że odkrywa jej podręcznikową wręcz symulację. Syn admini-stratora szpitala, stażysta Mogge (Peter Mygind) zostaje odtrącony przez piękną pielęgniarkę Camillę (Solbjorg Hojfeldt). Chcąc zamanifestować swe niezadowolenie odcina głowę ciału leżącemu w kostnicy i podrzuca do jej pokoju w plastikowej torbie. Ale torbę otwiera przypadkowa studentka i Mogge musi ją ukryć w swojej szafce. Administrator szpitala, doktor Moesgaard (Holger Juul Hansen) ostrzega Helmera, że matka małej dziewczynki Moony, którą ostanio operował, zamierza go zaskarżyć o błędy w sztuce lekarskiej. Szukając ochrony, Helmer przyłącza się do sekretnego stowarzyszenia wzorującego się na masonerii. Pani Drusse ciągle słyszy w szybie windy płacz młodej dziewczyny i chce ustalić, do kogo należy usłyszany głos. Odkrywa, że w 1919 roku mała dziewczynka Mary, została zamordowana w szpitalu "Królestwo" przez własnego ojca, wybitnego lekarza Aage Krügera (Udo Kier).
Jak daleko jesteśmy się w stanie posunąć, by obronić siebie i własny kraj? Gdy ekstremista, dawny ekspert nuklearny (Michael Sheen, Underworld) podkłada urządzenia wybuchowe w trzech miastach, jednostki antyterrorystyczne ruszają do akcji i szybko udaje im się schwytać przestępcę. Jednak nie wiadomo, gdzie podłożone zostały bomby. Czas ucieka, więc agentka FBI Helen Brody (Carrie-Anne Moss, Matrix) zgadza się na współpracę z tajemniczym śledczym, znanym jako "H" (Samuel L. Jackson, Czas zabijania), którego brutalne metody na ogół doskonale się sprawdzają. Między Brody, „H” i terrorystą rozpoczyna się próba sił. To, co ma się zdarzyć, jest niewyobrażalne.

Oficer

7,2
Bohaterem serialu jest „Kruszon” – podkomisarz Centralnego Biura Śledczego, który wypowiada wojnę przestępcom, którzy zabili kilkoro jego kolegów – policjantów. Szefem warszawskiej mafii jest „Topor”, który współpracuje z policją i tym samym ma spokój w prowadzeniu agencji towarzyskich, handlowaniu lewym alkoholem i marihuaną. Jednak władzę w mieście ktoś chce przejąć – są bezwzględni, brutalni i dobrze wyszkoleni, to byli komandosi z legii cudzoziemskiej. „Grand” i „Juby” mordują Patryka – syna „Topora”, a ten poprzysięga zemstę. „Juby” wkrótce trafia do aresztu, gdzie zostaje zamordowany przez „Topora”, ale tak naprawdę to „Grand” jest inicjatorem tej egzekucji. Tymczasem „Kruszon” ma zamiar zostać (jako agent CBŚ) wspólnikiem „Granda”. Między mężczyznami dochodzi do spotkania...


W reportażu prasowym opisano niecodzienne zdarzenie, które stało się kanwą filmu. Na wsi lubelskiej miał miejsce tragiczny wypadek. Chłop zamordował swego sąsiada, ponieważ myślał, że jest on diabłem. Dziennikarz „śledczy” usiłuje dociec przyczyn tego zdarzenia… Dowiaduje się, że wieś opanowana przez klikę, której przewodzi miejscowy kułak, osobnik cyniczny i bezwzględny. Ma wszędzie wpływy i nie zawaha się przed niczym, aby odnieść korzyść… Czy opisane zdarzenie było skutkiem ciemnoty i zabobonu panującego na wsi?
Słowa kluczowe

Proszę czekać…