Filmy relacja ojciec-córka, baptyzm

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje relacja ojciec-córka, baptyzm. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Inge Dournenvald i Lise Mueller są najlepszymi przyjaciółkami, pomimo faktu, że Inge jest żydówką a Lise jest córką hitlerowskich sympatyków. Gdy rodzice zabraniają im się spotkać, robią to potajemnie. Po inwazji niemieckiej na Austrię w 1938 roku, Inge i jej rodzina jest zmuszona do ucieczki do Ameryki. Pomaga im Lise...
Ojciec Chrzestny to szczery, brutalny i poruszający portret sycylijskiej rodziny, która desperacko stara się zachować swoje wpływy w pełnej korupcji, oszustw i zdrady powojennej Ameryce. Coppola rozpoczyna swą legendarną trylogię, po mistrzowsku balansując, ukazując zarówno prywatne życie rodziny Corleone, jak i ciemne interesy, w jakie jest zaangażowana. Oparty na bestsellerowej powieści Mario Puzo, znakomity film z wielkimi kreacjami Ala Pacino, Jamesa Caana i Roberta Duvalla.
Toula Portokalos, trzydziestoletnia Greczynka, prowadzi wraz ze swoim rodzicami grecką restaurację w Chicago. Jej ojciec chce aby wyszła za mąż za miłego Greka, który pomagał jej będzie w pracy w restauracji. Jednak Toula chce od życia czegoś więcej. Udaje jej się namówić ojca żeby pozwolił jej na kursy komputerowe, a później na pracę w biurze podróży prowadzonym przez ciotkę. Pewnego dnia w restauracji pojawia się Ian Miller - mężczyzna, w którego żyłach nie płynnie ani kropla greckiej krwi. Kiedy ojciec Touli dowiaduje się, że dziewczyna się z nim spotyka, wpada we wściekłość.


Lata 20-te ubiegłego wieku. Kitty pochodzi z klasy wyższej londyńskiej society i zbliża się do wieku, w którym dobrze urodzona i wychowana panienka powinna wyjść za mąż. Znudzona mieszczańskim życiem, w poszukiwaniu przygody wiąż się z lekarzem bakteriologiem, który prowadzi badania w odległym Sznghaju. W tym dziwnym i obcym dla nich mieście, małżeństwo chętnie wchodzi do towarzystwa brytyjskiej arystokracji, której przewodzi angielski konsul. Gdy Walter oddaje się z pasją swojej pracy, jego żona wdaje się w romans z konsulem.
W faszystowskich Włoszech w 1935 roku malarz, z wykształcenia lekarz, zostaje wysłany do odległego regionu w pobliżu Eboli. W czasie pobytu na prowincji dowiaduje się, że należy doceniać piękno i mądrość chłopów a także jak przezwyciężać izolację...
Rok 1931. Młody hiszpański żołnierz Fernando dezerteruje z armii i chroni się na farmie Manolo, ojca czterech pięknych córek: Rocii, Violetya, Clari i Luz. Kiedy córki odwiedzają ojca ulęgają urokowi młodego Fernando. On sam oczarowany jest każdą z nich. Problemy zaczynają się wtedy, gdy musi podjąć decyzję, którą z nich obdarzyć swoim uczuciem.
Po śmierci męża, Rosaria Parondi z czterema synami - Simone, Rocco, Ciro i najmniejszym Lucą - wyrusza do Mediolanu. Jeszcze za życia ojca wyjechał tam najstarszy syn - Vincenzo, i on teraz musi się zatroszczyć o przyszłość reszty rodziny. Vincenzo zdobywa tanie lokum dla rodziny, ale utrzymać wszystkich nie jest w stanie. Pierwszy zarobek, który trafia się braciom, to uprzątanie śniegu, oglądanego przez nich po raz pierwszy w życiu. Wkrótce Simone angażuje się jako bokser. Talent bokserski ma też Rocco, ale nie lubi walki. Próbuje pracować w farbiarni, lecz wkrótce zostaje wzięty do wojska. On jeden wie, że Simone ma już na sumieniu kradzież.
Oparta na prawdziwych wydarzeniach saga opowiada historię rodowitej Amerykanki, niespokojnej Pocahontas (Qorianka Kilcher), której romans z kapitanem Johnem Smithem (Colin Farrel) zapoczątkował wojnę między dwoma światami.
Opowieść o zagubionym w labiryncie swojego życia pracoholiku, który z pomocą rodziny odzyskuje sens istnienia, wzrusza, rozśmiesza i daje nadzieję publiczności w wielu krajach. Rafael jest pozbawiony złudzeń i niezadowolony z życia, nie ma na nic czasu, nie radzi sobie ze swoją córką, eks-żoną, rodzinną restauracją i nową narzeczoną. Z pomocą przychodzi mu ojciec, który kieruje jego uwagę na rzeczy w życiu najważniejsze.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…