KINO DOMOWE 1059 nowy temat
szukaj Kategorie

W działach można znaleźć produkty, które producenci zdecydowali się sprzedawać na naszej stronie, jednak gorąco zachęcamy do dyskusji i dzielenia się własną opinią na temat innych produktów.

WIWA, KORR, Bellwood - true HD, płynne przewijanie, progressive scan, pilot? 6
Anglik

Postanowiłem zebrać w jedno kilka moich pytań nt. tych trzech marek (i ok. 6 modeli oferowanych na napisy.org), bo w innym wątku chyba nie są dość widoczne.

- Czy któryś z odtwarzaczy odtwarza pliki DivX lub XVid w wyższej rozdzielczości High Def (np. 960×528, 960×544)? Nowe amerykańskie seriale są już często prezentowane w takiej rozdzielczości. Tymczasem z mojej WIWY mogę wykrzesać maksimum 624×352.

- Czy wszystkie modele przewijają obraz na podglądzie "skokowo" zamiast płynnie?

- Czytałem o funkcji progressive scan w Bellwoodach, rozumiem, że pozostałe dwie marki nie mają tej funkcji. Czy różnica na korzyść jakości obrazu odtwarzanego w progressive scan jest rzeczywiście wyczuwalna (zauważalna)? Czy może równie ważny albo ważniejszy jest np. telewizor lub sposób wyprowadzenia sygnału z urządzenia?

- Mam obecnie odtwarzacz WIWA 238, w którym bardzo wkurza mnie pilot: klawisze są nieintuicyjnie rozmieszczone, muszę włączać światło, żeby rozpoznać, co powinienem nacisnąć, a poza tym trzeba dość dokładnie "celować" w urządzenie, żeby odebrało sygnał z pilota. Czy w nowej WIWA 128 te problemy z pilotem może poprawiono?

- Ostatnia rzecz: czy nowy soft 206 do WIWY 128 obsługuje DTS?

Będę wdzięczny za odpowiedzi od każdego, kto może się wypowiedzieć w tych kwestiach.

Pozdrówka dla wszystkich!

Neo10

apropo kora i bellwooda sie niewypowiem bo nigdy ich niemialem ale

wiwa 128 o ile sie trafi na dzialajacy egzemplarz ;) ma skaler do 1280x 720 takze powinna spokojnie czytac rozdzielczosci 960×.... choc nietestowalem jeszcze takich

wiwy raczej wszystkie przewijaja skokowo

w wiwie 128 takze jest opcja progressive scan

pilot jest dokladnie taki sam jak w innych wiwach ;]

no i nowy soft obsluguje bez problemu dts zamienia 2.0 na 5.1 w divixach itp…. ;]

Anglik

Dzięki za (p)odpowiedź, Neo, dzięki Tobie już nie będę miał wątpliwości, co kupić. :)

(Przy okazji, popraw sobie w stopce "for sell" na "for sale". Albo, jeśli wolisz po polsku, na "na sprzedaż") ;)

Dopisek z 19 maja:

No niestety, jestem po zakupie sprzętu, ale d*pa blada z tą rozdzielczością. Skaler nie skaler, rozdzielczości HD jak były nieobsługiwane, tak nadal są nieobsługiwane.

Dodatkowo zauważam przykre przegrzewanie się sprzętu i "pikselozę" w plikach, które WIWA 238 odtwarzała bez problemu. Problem z innym kodekiem? Z nowym prockiem? Jeszcze trochę potestuję, ale na razie jestem nieco zawiedziony.

Pilot jest PRAWIE taki sam jak w Wiwie HD 238. Różnice:
- pilot do 128 jest o jakieś 2-3 mm szerszy;
- dawny przycisk 3D nazywa się TV MODE
- dawny przycisk RETURN nazywa się COPY
- poniżej przycisku "strzałka w dół" pojawił się nowy przycisk INFO

Dominikk

@Anglik Neo10 nie dokładnie to Ci wyjaśnił

wiwa 128 ma skaler do HD (1280×720) ale to znaczy ze może wyświetlić obraz w HD ale nie odtwarzać pliki video które zostały w takiej rozdzielczości nagrane
max roz. odtwarzanych plików wiwy jest podobna do innych stacjonarnych odtwarzaczy.

Funkcja progressive scan występuje już w wszystkich wiwach jak i przy korrku ale to czy to wykorzystasz zależy tylko od tego czy masz TV przystosowany do tej opcji

wiwa 128 obsługuje DTS ale niema to nic wspólnego z AC3 (5.1) w divx’ch

mekong

Kontynuując wątek, mam kilka pytań w sprawie tej Wiwy:

1) Czy ten sprzęt posiada wbudowany dekoder Dolby Digital? Posiadanie złącz analogowych 5.1 to sugeruje, ale jakoś jednoznacznie w jej opisie tego nie znajduję. Na stronie Wiwy jest coś takiego:"dźwięk – cyfrowe wyjście dzwięku DTS, *5.1 wyjście cyfrowe *(?). Poniżej zaś: "wyjścia: 5.1 analogowe(…)" Niech mi ktoś to wytłumaczy…

2) Wiwa miałaby być podłączona do wieży z wejściami 5.1 analogowymi (bez dekoderów, z głośnikami 5.1) – czy będzie to wówczas jakiś subsytut kina domowego, czy potrzebny jest jednak amplituner z dekoderami?

3) Wieża posiada też wejście stereo (czincze). Podłączając w ten sposób Wiwę równolegle obok podłączenia 5.1 analogowego, czy zakładając, że Wiwa ma dekoder AC3 – ustawiając wyjścia głośnikowe w wiwie na 5.1 oraz włączając Dolby Pro Logic – odtwarzacz automatycznie będzie odtwarzał dźwięk AC3 z płyt posiadająch DD, a w przypadku zwykłego stereo – uaktywni się Dolby Pro Logic?

Pewnie zamieszałem, ale jeśli ktoś zrozumiał o co mi chodzi – to z góry dziękuję za odpowiedź!

Neo10

wiwa ma dekoder dolby digital
odtwarza dts ac3 zamienia 2.0 na 5.1 itp… choc jest to zdajsie dekoder programowy nie sprzetowy.

jak podlaczysz do wiezy z wejsciem na 5.1 bedzie gralo jako 5.1 bez wzgledu czy dzwiek bedzie 2.0 czyli stereo czy jakikolwiek inny ac3 dts itp…

mekong

OK, dzięki!

Proszę czekać…